Hellothere Hellothere komentáře u knih

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Řekla bych, že je to příjemné pokračování. Jsou to hezké zajímavosti ke světu HP. Občas by se to dalo vymyslet zajímavěji, ale nebylo by to tak strašné. Zvlášť zajímavá byla Famrpálová družstva a Vývoj závodních košťat. Obdivuju J. K. R. že dokázala vymyslet tolik doprovodných knih k tak úžasnému světu.

08.07.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tahle kniha byla naprosto stejně skvělá, jako první díl. Bylo tam sice pár věcí, které mi tam trošku neseděli, ale to nic nemění na mém celkovém dojmu z téhle boží knihy. Trošku mi tam neseděl začátek v nížinách, protože ona tam Ilan sice pracuje s čirým sklenitem, ale vlastně do dílny jde pouze párkrát, potom z nížin odjede a jde brousit duvaly.. To mi tam trošku nesedlo, ale tak nebylo to zase tak strašné. Akce rozhodně nebylo málo a stejně jako v prvním díle budete pernamentně v křeči. Petra Stehlíková si opravdu velmi rychle zasloužila místo mé oblíbené autorky od které si nenechám nic ujít. Upřímně nevím kdy se vrhnu na Nastereu, protože jí zatím nemám doma, ale konec Faji skončil jak jinak, než napínavě, tudíž doufám, že si jí pořídím velmi brzo.

08.07.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tahle kniha byla skvělá. Byla jsem hodně zvědavá na fantasy české autorky, protože jsem ještě žádné české fantasy nečetla. A musím říct, že naprostá bomba! Autorka je neskutečně talentovaná. A rozhodně se okamžitě zařadila mezi moje nejoblíbenější autory.

Svět je neskutečně fascinující. Odehrává se to na naší planetě za několik stovek let, každopádně je tam hodně nových názvů a až na několik stejnojmenných výjimek nejsem schopná určit, o jakou zemi jde. Například rodné město hlavní hrdinky - Amárie. Ale svět a jeho fungování jsou skvěle vymyšlené. Sklenit, jeho užívání a historie je fascinující. Je zde hodně informací, ale jsou dávkovány postupně a srozumitelně, takže není problém je všechny pojmout. Něco co by mohlo ostatní obtěžovat, je velké množství vymyšlených názvů, které jsou si významově dost podobné, každopádně na konci je slovník, takže ve finále je velmi jednoduché se k nich orientovat.

Celý příběh je plný napětí. Ale svým neskutečně originálním způsobem. Celou dobu co jsem četla, jsem měla svaly v křeči z očekávání co přijde dál. Protože když už si myslíte, že hlavní akce je u konce, začne okamžitě něco nového. Několikrát se mi stalo, že mě kniha nutila číst dál, až jsem šla spát po 2 v noci.

Takže se okamžitě pouštím do druhého dílu, protože, panebože! Naprosto to miluju a myslím si, že tahle série bude patřit mezi TOP 10 za letošní rok.

08.07.2021 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Na tuhle sérii jsem se hodně těšila. Je hodně vychvalovaná a oblíbená. Já osobně jsem možná čekala něco trochu jiného a trošku víc, ale nebyla vůbec špatná.

Je vidět, že autor má krásně do detailů propracované fungování magie a světa. Ví co a jak funguje a s čím je spojeno. Zároveň jsou informace dávkovány postupně, takže je poměrně snadné to pochopit.

Kellen jako hlavní hrdina byl skvělý. Ještě jsem žádné fantasy s takovým netypickým fantasy hrdinou nečetla a nutno přiznat, že autor nešlápl vedle. Kellen není jako ostatní hrdinové fantasy příběhů, není nijak zvlášť nadaný ani neovládá skrytou sílu. Vlastně neumí vůbec nic, kromě pár špinavých triků s kartami a pár podvodů. Ale to co neumí v magii, kompenzuje svým brilantním mozkem a schopností vykecat se z každé situace.

Ferius byla neskutečná postava. Fakt mi hodně sedla. Byla vtipná, sarkastická, realistická, chytrá, prohnaná a ty triky s kartami. Boží! Musím říct, že teď netoužím po ničem jiném, než vlastnit vlastní balíček ostrých kovových karet.

Kočkoveverčák Reichis byl neskutečný týpek. Nevěřila bych jak si ho dokážu oblíbit. Byl hrozně vtipný a vážně jsem se při jeho větách nasmála.

Určitě se pustím do dalších dílů série. Protože mě vážně zajímá, jak se bude vyvíjet dál.

08.07.2021 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

No, tohle bylo tedy poměrně zklamání. Od knihy jsem moc nečekala, takže nejsem zase TAK moc zklamaná. Ale pořád jsem čekala o dost více.

Začátek vypadal slibně, sice jsem z toho měla pocit, že autorka neví jak funguje, není schopná si v hlavě srovnat, co vlastně chce s myšlenkou dělat a vaří z vody, ale říkala jsem si, že se to třeba nějak vyvine. Takový pocit jsem ale měla během celého čtení.

Chápu, že kniha je asi určena primárně mladším čtenářům než jsem já (16), ale nejsem si jistá, jestli by se mi to v doporučeném věku od 13+ let líbilo. V tomto věku jsem četla jiné, mnohem lepší série - např. Sedmý smysl - kterým tato kniha nesahala ani po kotníky a stále se mi i teď hrozně líbí.

Na to, že tato kniha je standalone je dost tenká - nemá ani 300 stran - už v tu dobu jsem byla trochu skeptická. Bohužel, děj mi přišel zbytečně uspěchaný, dost naivní a povrchní. Za celou knihu se vlastně nedozvíme nic o fungování světa, ani o tom jak vlastně ten generál - oprava guvernér - nebo kdo že to tam vlastně vládne, dostal k moci a zemi.

Ale abych pořád jenom neříkala negativa je tady jedno velké pozitivum, díky kterému jsem dala 2*. A tím je nádherná vizuální strana knihy. Kniha má krásnou obálku - tvrdý paperback - která je černooranžová a lesknou se na ní modré hvězdičky. Uvnitř je každá strana pomalována různými obrázky, mapami a hvězdami. Vzhledem k tomu, že je to příběh o 13ti leté kartografce, tak je zde i velké množství map. Tím si mě dost autorka získala, protože mám mapy velmi ráda - i když byly takové "narychlo" a nebyly moc propracované.

Takže nejsem si jistá jestli by se mi to líbilo tehdy, ale ani teď nejsem úplně fanouškem. Asi si ji nechám pouze kvůli sběratelské stránce - ta vizuální část je vážně něco - ale pravděpodobně se do ní už znovu pouštět nebudu.

06.07.2021 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

*konkrétně 2 zlomená srdíčka*

Tohle pro mě bylo hrozné zklamání, které jsem ale svým způsobem očekávala a to hned z několika důvodů. Filmy se mi nelíbily, herečka co hraje Tessu je mi nesympatická - to mě bohužel ani během knihy nepustilo, protože její postava je vážně neskutečně otravná a pořád jsem tam tu herečku viděla - Hardin docela ušel, ale přišlo mi hrozně vtipné, že hrál malého Voldemorta v HP a teď hraje Hardina, prostě můj smysl pro humor - don't judge me, thanks. Často se mi stává, že knihy jsou lepší jak filmy a protože jsem nutně potřebovala přijít na to, co na tom lidi tolik obdivují (nepřišla jsem na to) rozhodla jsem se zkusit i knižní verzi. Bohužel to byl snad ještě větší propadák.

Bylo to jedno klišé za druhým, kniha vlastně nemá žádný hlubší děj ani zápletku (kromě konce) a jediné co se tam odehrává je hádka a následně usmiřovací sex. Pořád dokola. Já osobně nejsem ani za mák zastánce Wattpadu a chápu, že tohle je pravděpodobně můj osobní problém a není to problém knihy samotné, ale tady ta wattpadová naivita je a ničím se to nedá zakrýt.

Nejsem si jistá, jestli se pustím i do dalších dílů, ale zase to není jako u knihy Má lady Jane, kdy jsem kategoricky řekla ne druhému dílu. Takže si pokračování nechám otevřené a uvidím, jestli se k tomu dostanu. Možná až jednou budu mít náladu si na něco zanadávat, tak vím, že tohle je jistota.

06.07.2021 2 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Toto bylo milé překvapení. Hodně milá a nevtíravá romantika. Chápu, že pokud si to někdo chtěl přečíst za účelem získání vánoční atmosféry, tak bude zklamaný, protože to tam opravdu není, přestože se to odehrává v adventním čase. Ale vzhledem k tomu, že já jsem si to za tímto účelem nekupovala, naopak mě zajímala pouze romantická linka, tak jsem byla velmi mile překvapená.

Tento odstavec neobsahuje spoiler, pouze jsem přeříkala anotaci vlastními slovy. Hlavní hrdinka v mém věku, Sophie, se rozešla se svým přítelem (spíš on s ní), který byl mírně řečeno divný. Teď je u své rodiny na Vánoce a snaží se vyléčit si svoje zlomené srdíčko. Její babička (evidentně místní dohazovačka) se rozhodne vytvořit seznam 10 dat (od 20. - 31. prosince), kdy na každý den připadá jedno rande naslepo, které domluví a naplánuje jeden člen její dost rozkvetlé rodinky - to tak ve zkratce.

Vlastně už od začátku víte, kdo s kým bude, hned jak se ta postava objeví na scéně. To pozná i slepý a pokud člověk je alespoň trochu společensky použitelný, pozná to. Nutno říct, že jsem s výsledkem spokojená, protože tuhle postavu jsem měla ráda už od začátku a byla mi moc sympatická.

Co mi ze začátku trochu vadilo, byl velký počet rodinných členů, které se snažíte celou dobu zapamatovat. Ale ve finále (tak v 1/3 knihy) zjistíte, že si je vlastně všechny pamatovat nemusíte a ti důležití - ti kdo pořádají celou akci Rande naslepo a jsou do toho nějakým způsobem angažovaní - tak ty si bez problému zapamatujete.

Na romantickou linku jsem se hodně těšila, protože dle mého je dost originální nebo minimálně jsem žádnou takovou ještě nečetla - tím myslím s tématikou rande naslepo. Já sama bych do takové blázniviny nikdy nešla, ale číst o tom mě upřímně bavilo.

Celá kniha se skvěle četla, nebyla zbytečně naivní - jak by se ze začátku mohlo zdát vzhledem k věku hrdinky - ani ufňukaná. Děj hezky plynule běžel a nikde nedrhl. Podle mě skvělá kniha na léto nebo na dovolenou někam k mořil.

05.07.2021 4 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Upřímně moc nevím co si o téhle knize myslet. Ze začátku mě to, takových prvních 100 stran, moc nebavilo. Potom se to trošku rozjelo a bylo zajímavé sledovat cizí kvadranty (trošku mi vadilo, že jsme viděli jenom 2 z nich a o zbytku se tady jenom občas někde někdo zmíní)

04.07.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tahle kniha byla prostě wooow. Neal Shusterman mě asi nikdy nepřestane překvapovat svým stylem psaní. Bylo tam strašně moc myšlenek, že bych je nezvládla ani všechny olepíkovat.

Kniha byla naprosto fenomenální zakončení série. O tom žádná. Dostáváme odpovědi na otázky z prvních dvou dílů. Děj a finální vyvrcholení se vyvíjí stylem, který bych ani za Boha neuhodla.

Konečné scény, možná celkově konec, je trošku moc thrillerový. Přišlo mi, že je to už trošku moc, ale budiž, dává to jakž takž smysl.

Takže za mě další kniha ve které se Shusterman předvedl a ukázal jak je neskutečně talentovaný. Série si mě získala už u prvního dílu a tímto dílem se absolutně nic nemění.

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak tohle bylo ještě lepší než první díl. Bylo tam hrozně akce, vůbec jsem nevěděla co se stane dál. Ten konec?! Co to jako bylo? Ukápla mi slza. Nutně potřebuju další díl, protože já potřebuju vědět jak to dopadlo. Jsem hrozně ráda za myšlenky Nimba, jednak to bylo hrozně zajímavé vidět situaci z jeho pohledu a druhak to bylo mnohem zajímavější než zápisky z deníků Smrtek.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Neal Shusterman se mi osvědčil už v jeho jiné knize, kterou jsem četla, Sucho. To bylo taky úžasné. Myslím si, že autor si popularitu, která je mu přisuzována, rozhodně zaslouží. Zbožňuju jeho styl psaní, typ postav, které nad vším přemýšlím a nejsou zbrklé. Jeho utopie/dystopie jsou neskutečně do detailů promyšlené. Tohle na knihách velmi oceňuji a všechno co mám na takových knihách ráda, se mi zde dostává. Za mě prostě ANO!!!

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Hrozně mě to bavilo. Bylo to něco jiného, než jsme zvyklí například od Maasové. Ale rozhodně to funguje. Už se velmi těším na další díly a myslím, že moje peněženka dost zapláče :)

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha byla skvělá. Celou dobu mě hrozně bavila. Konec mi jenom přišel malinko odfláknutý. Měla jsem z toho dojem, jak když autorka psala, zjistila že má 800 stran a potřebovala to rychle ukončit. 70 stránek před koncem, které jsou sice nabyté akcí, ale vážně? Jenom 70 stran? To je vážně dost málo. Ve finále se hlavní a nejdůležitější situace, na kterou celou dobu čekáme, odehraje v 1 kapitole.

Každopádně zbytek knihy byl skvělý, svět perfektně propracovaný a promyšlený. Líbily se mi jak postavy, tak jejich osudy.

Ze začátku bylo opravdu hodně postav - na konci je naštěstí přehled - ale časem to prořídne. Také je trochu složitější pochopit fungování světa, kvůli všem těm náboženstvím a náboženské nesnášenlivosti, ale časem si to sedne. Slibuju.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Na tuto knihu jsem měla vysoká očekávání, protože se o ní minulý rok hodně mluvilo a byla dost oblíbená jak v zahraničí, tak u nás. A já musím říct, že se vůbec nedivím proč.

Nikdy předtím jsem ještě žádnou LGBTQ+ romantiku nečetla a proto jsem byla hodně zvědavá jak moc se to bude lišit od romantiky klasické, na kterou jsem už zvyklí. A musím přiznat, že to byla po takovém přehršli "klasické" romantiky příjemná změna.

Četla jsem hodně recenzí, které byly většinou pozitivní, ale objevilo se i pár negativních. Lidé si tam například stěžovali na erotickou linku, která tam v 1/3 a 2/3 je, ale mně osobně to nevadilo. Erotická linka v knihách je poměrně častá záležitost, já se jí nijak nebráním, zvlášť pokud je dobře napsaná, takže jsem s tím neměla problém. Ve finále jsem byla velmi spokojená.

Začátek byl malinko pomalejší, než jsem čekala. Myslela jsem si, že se to hned na začátku rozjede, jak se mi to z nějakých recenzí zdálo, ale ne. Za což jsem byla ve finále vlastně ráda, měla jsem čas poznat postavy a seznámit se s novými charaktery. Velmi jsem si oblíbila dvě postavy (mimo ty dvě hlavní) a to Zahru a Amy. Ten jejich sarkasmus, ironie a přirovnání mě vždycky úplně dostali a smála jsem se nahlas.

Líbil se mi hate to love vztah, které mám v knihách radši než slow burn romantiku a i je častěji vyhledávám. Celkově bych knihu hodnotila velmi kladně, krásně jsem si u ní odpočinula a zrelaxovala. Byla čtivá a bavila mě.

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Do knihy jsem šla s poměrně vysokými očekáváními. Bohužel jsem velmi zklamaná. Hodně lidí si chválilo, jak je neskutečně vtipná a čtivá... Bohužel mně asi nesedl styl humoru nebo nevím. Nevím jestli mi to jenom nepřišlo vtipné nebo to vtipné prostě nebylo, ale já čekala mnohem víc. Jsem velmi zklamaná a nejsem si jistá jestli se ještě pustím do druhého dílu, ten je prý ještě slabší. Dějová linka jako taková byla vcelku zajímavá, ale co se humoru, na kterém to má být postavené týče, tak to byl za mě naprostý propadák.

Také mi vadily časté vstupy autorek, které pro mě tvořily rušivé elementy.

04.07.2021 2 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Neil Shusterman je v poslední době dost opěvovaným autorem knižního světa, který se proslavil hlavně díky svému osobitému způsobu psaní a příběhy s vážnými myšlenkami. Smrtku zná skoro každý, ale mě zaujala více jeho ne tak dobře hodnocená kniha Sucho. Dystopie o tom, že dojde voda. Nutno podotknout, že já dystopie vůbec nečtu, moc nemusím katastrofické scénáře, ale toto mě svým tématem natolik zaujalo, že jsem se rozhodla jít mimo svou komfortní zónu.

Od autora jsem předtím ještě nic nečetla a proto jsem moc nevěděla, co čekat. PANEBOŽE!!!

Konec byl na můj vkus trochu moc uspěchaný a šlo by to udělat trochu propracovaněji, ale zas tak hrozné to nebylo. Děj byl skvělý, postavy naprostá paráda. Líbilo se mi, že hlavní hrdinové nechtěli zachránit celou planetu, protože věděli že nemůžou a tak se snažili zachránit hlavně sami sebe.

Celou dobu jsem měla žízeň :), takže doporučuju mít po ruce dostatek vody. Ale rozhodně si více uvědomíte hodnotu a cennost vody a komfort ve kterém každý den máme šanci žít.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Tahle knížka byla moje první zkušenost s touto opravdu hodně vychvalovanou autorkou. A musím říct, že přesto, že jsem si jako první knihu půjčila její údajně nejlepší knihu, rozhodně si toto označení zasloužila.

Tahle knížka je jedna z těch knih, které ve mně zanechaly nějakou stopu i po dočtení. Ta kniha byla tak dobře napsaná, až z toho mrazilo. Když jsem četla scény, kdy byla hlavní hrdinka podrobována domácímu násilí, tak jsem celou dobu brečela. Nejhorší na tom všem bylo vidět její reakci potom. Že mu odpustí. Ale na druhou stranu, jí chápete. A nemůžete jí to mít za zlé.

Protože ani on, přestože jí mlátil, neměl špatnou povahu (asi záleží na úhlu pohledu), ale on si většinu z toho ani nepamatoval. Měl problémy s agresí a vztekem a ona to věděla. To ho ani omylem neopravňuje jí mlátit, to ani náhodou. Jenom říkám, že jsem chápala, proč mu vždycky odpustila.

Každopádně jsem hrozně spokojená s tím koncem. Protože a teď OPRAVDU VELKÝ SPOILER, to mezi nimi moc nedopadlo, pořád byli přátelé a měli spolu krásné dítě, které zvládli jako přátelé vychovávat spolu ve střídavé péči. A i když spolu již nechodili, pořád se přátelili, on na dceru ruku nikdy nevztáhl a fungovali i nadále. A to je přece na jednu stranu krásné. KONEC SPOILERU.

Nakonec, když jsem četla doslov autorky, tak jsem brečela nanovo. Autorka tady popisuje, proč má k této knize tak úzký vztah, protože je založen na její osobní zkušenosti z dětství, kdy její otec mlátil její mamku (nakonec se rozvedli a na ní - jako Colleen - nikdy ruku nevztáhl). Ale rozhodně to knize dodalo ještě větší váhu. Taky je tady hezky vidět, že za domácí násilí si žena/muž nemůže sám/sama, jak si někteří myslí.

Můj zážitek byl ještě o to silnější, protože jsem si o knize předem nic nezjišťovala, tudíž jsem ani nevěděla, kterým tématem se bude tato contemporary zabývat.

Takže za mě kniha neskutečně silná a povedená. Autorka mě opravdu velmi zaujala a poznamenala a určitě se chci vrhnout i na další její díla. Pokud nevíte s kterou knihou od ní začít (protože jich má vážně požehnaně), toto je velmi dobrá volba.

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Tak tato kniha mě velmi překvapila. S první knihou jsem měla problém se zžít. Ale tato kniha byla úplně o něčem jiném. Děj byl zajímavý od začátku do konce. Hvězdičku ubírám jenom pro to, abych si jí šetřila na další díl. Knihu mi trvalo přečíst asi 3 nebo 4 dny, ale kdybych neměla tolik školy, tak bych jí 100% přečetla mnohem rychleji.

04.07.2021

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Anotace: Zvítězit a vrátit se domů, nebo zemřít v boji? Posádka Genesis se zoufale snaží dostat z Magnie zpět na Zem, ale nástrahy Babylonu jim to moc neulehčují. Kdo bude muset zemřít, aby zachránil zbytek posádky?

Z téhle knihy mám hrozně moc pocitů.

Čím dále jsem postupovala v sérii, tím lepší byla. Bylo hrozně vidět, jak se autor zlepšuje. Tento díl byl za mě z celé trilogie nejlepší. Byl nejsvižnější, pořád se něco dělo, bylo tam pořádné napětí a adrenalin, ale zároveň vám ukápne i slza (umře hodně důležitých postav), humor vykouzlí úsměv na tváři a ve finále se dočkáte i nějakého toho happy endu (svým způsobem).

Přečetla jsem ho jedním dechem, doslova za jedno odpoledne. Na celé trilogii mě už od začátku fascinovalo, jak neskutečně reálně působí. Někdy to bylo až děsivé.

Jsem ráda, že zde byla na konci vložena scéna Isadory, Roathyho a jejich dítěte, bylo to moc hezké až mi ukápla slza.

Tahle trilogie na mě nechala stopu, kterou budu ještě notnou chvilku zpracovávat. Za mě trilogie 100% stojí za přečtení a nenechte se odradit prvním dílem, pokud vás úplně nenadchne. Vážně to stojí za to!!!!

22.02.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Anotace: Posádka Genesis přistává na cizí planetě. Seznamují se s Imago, ale pomalu zjišťují, že Babylon není takový, jaký se zdá být. Co všechno Babylon tají a jaké nebezpečí jsou ochotni pro slávu a bohatství podstoupit?

Když jsem dočetla první díl, myslela jsem si, že byl dobrý. Nebyl to můj TOP díl, ale měl napínavý konec, tak jsem byla zvědavá jak to všechno dopadne. Tenhle díl mi otevřel oči a zjistila jsem, že vlastně tak dobrý nebyl. Tenhle díl byl skvělý!

Autor se oproti předchozí knize hrozně zlepšil. Možná to bylo tím, že nová planeta byla mnohem zajímavější téma, nabízelo se zde více možností o čem psát, než soutěž, ale hltala jsem každou stránku.

Hrozně se mi líbila charakteristika Imago. Celý první díl jsem je měla za nepřátelská, krvelačná monstra, která z nich chtěl udělat Babylon. Ale oni přitom byli milí a přátelští. Ano, měli své důvody a tajemství, ale ve finále se jim ani nedivím.

Konec byl samozřejmě otevřený, hrozně se těším na další díl, jak to všechno dopadne. Tento díl nasadil dost vysokou laťku, tak doufám že mě nezklame. Tento díl měl rozhodně co nabídnout a autor toho 100% využil. Za mě rozhodně palec nahoru!!

22.02.2021