Hella Hella komentáře u knih

Angličan Angličan David Gilman

Přidávám se k nadšeným komentářům. TOHLE je opravdu špička špiónských příběhů, směle poměřitelná s Forsythem nebo Matthewsem. Zkrátka paráda a velmi doporučuji!

26.12.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Evidentně držím neblahé prvenství v přidělení pouhých dvou *.... ale přátelé, kamarádi, mě to tak strašně nebavilo, až jsem ten boj se sebou na str. 312 prohrála. Možná mi chybí dostatečné IQ, abych pobrala všechny ty náznaky, nevyřčené posuny děje, utahanost příběhu, megapříšernou Ruth, atd. ale zkrátka čeho je moc, toho je příliš a ani nadpozemsky dokonalý Gamache na tom bohužel nic nezmění.

21.12.2022 2 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Strhující debut? Thriller? Za mě určitě ne. Spíše pozvolna a dosti zdlouhavě líčený příběh autorky podcastu (a bohužel - přepisované podcasty mě spíše při čtení ruší). Není to úplně špatné, ale obrňte se trpělivostí.

15.12.2022 3 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Příběh dejme tomu, zato konec divně zvláštní a pro mě víceméně nevěrohodný a neuspokojivý.

11.12.2022 3 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Slabší než Zubař, ale pořád dobré.

07.12.2022 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

U mě se žádné extra nadšení nekoná. Prostě průměrná detektivka s několika vtipnými hláškami Rudiho.

02.12.2022 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Možná jsem nebyla na tohle pokračování Poeových příběhů až tak správně naladěná (byť těšení bylo velké), ale bohužel mě to příliš nebavilo. Až moc průtahů, nevěrohodností (naverbování pachatele?) a tajných agentů. Snad pro mě nebude mít série sestupnou úroveň jako třeba příběhy odd. Q.

30.11.2022 3 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Vrtají mi hlavou zdejší vlažná hodnocení, já byla spokojená maximálně. George je dobrej mimoň, ale i tak ho musíte mít rádi a těšit se na další díly.

20.11.2022 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Velmi slušná detektivka, která se čte jedním dechem. Autor nás navíc dokáže mistrně nechat tápat, kdo je vlastně vrah. Velmi doporučuji.

18.11.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Ale jo. Naštěstí tu ještě Kim není tak trapně přidrzlá k Bryantovi jako v posledních dílech, tak jsem ji ještě vzala na milost.

17.11.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Oproti předchozímu příběhu hodnotím Draka opět vysoko a těší mě to. Výborná uvěřitelná detektivka z reálného českého prostředí.

17.11.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Poprvé v životě přemýšlím, jestli bych si neměla od "špionážovek a akčňovek" dát chvíli pauzu.... Ta megadlouhá akční vypjatá scéna uprostřed města.... to už chtělo dopřát zdravému rozumu přestávku. To už prostě bylo moc. Stejně jako miniponorka a šíp a tak. A ano - korunu tomu nasazovala slepice Ellen.
Takže mám pauzu :-).

14.11.2022 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Jo, tak tohle mě chytlo od první stránky! Těším se na pokračování a doufám, že s těmi zloduchy pořádně zatočí!

07.11.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Jsem ráda, že autorka (minimálně dočasně) opustila ty pubertální citové tahanice mezi Avou a Lucem z předchozích dílů, protože to do thrillerů podle mě rozhodně nepatří, a poslala ho na chvíli mimo Avin dosah. Tenhle příběh jsem si oblíbila a řadím ho k těm lepším v sérii.

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tohle byla pecka kniha! Když si odmyslíte ne zrovna věrohodnou změnu charakteru, chování a priorit u jedné ze zúčastněných osob na konci knihy, je to za 5*. S tím nepříliš uvěřitelným zvratem za 4*. Ale i tak - velmi čtivé a poutavé.

Květ smrti Květ smrti Anne Mette Hancock

Nedočteno, ačkoliv jsem to 70 stran opravdu poctivě zkoušela.

31.10.2022 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Bavilo mě to, byť je to tolikrát omleté téma. Ale autorka píše poutavě, její postavy jsou věrohodné a příběh rovněž. Doporučuji.

31.10.2022 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Ta tři rozjívená robátka mě tak iritují, že užít si knihu je pro mě takřka nemožné. Krom toho má podle autora Kett asi taky chvílemi jen půlku mozku, když se vědomě a sám opakovaně vydává do nebezpečných situací. Nemluvě o tom, že poměrně brzo bylo jasné, kdo za vším je. Lituji, ale nemůžu jinak, než knize pokazit hodnocení.

24.10.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tohle je zvláštní příběh. Na jedné straně je to velmi čtivé a napínavé a klobouk dolů před paní autorkou, přestože - jak píší i ostatní - všechny postavy víceméně nesnášíte. Ale to vždy připisuji jako plus autorovi - že je dokáže vykreslit natolik plasticky, že vás nenechají v klidu. Na druhé straně jsem čekala věrohodnější vysvětlení všech záhad, tomuhle mi dělá velký problém uvěřit. Ovšem ano, ta "tečka" na konec, ty Michaelovy pochyby..... to zase palec nahoru!

10.10.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

3/4 knihy byly pecka! Rozuzlení - pro mě velmi nevěrohodné - mě pak celkem zklamalo.

10.10.2022 3 z 5