Hell_Rihova Hell_Rihova komentáře u knih

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Tato kniha mě rozplakala i rozesmála. Kniha, která dostane snad každého. Povídky psané od srdce, ukazují nám, že dobří lidé ještě opravdu nevymřeli. Nutně si musím pořídit další knihy. :)

28.01.2018 5 z 5

Náš ledovec se rozpouští Náš ledovec se rozpouští John P. Kotter

Tuto knihu mi doporučil taťka s tím, že jí dostal jako povinnou četbu v práci. Prý si jí mám přečíst taky, pak si o tom spolu popovídáme. Bajka byla kraťoučká, docela se mi i líbila, vzala jsem si z toho asi to, že se člověk nemá bát změn a pokud něco chce, má si za tím stát.

27.01.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ta anotace a obálka slibovala asi víc, než jsem čekala. Kniha nebyla špatná, námět byl velice zajímavý, ale myslím si, že by se to dalo ještě trochu víc propracovat. Četla jsem už i lepší detektivky. Nemůžu říct, že by se mi kniha úplně nelíbila, věřím tomu, že se autor v druhém, díle rozepíše víc, protože druhý díl si hodlám přečíst taky :)

27.01.2018 3 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Velice napínavá, dobrodružná kniha, která mě pohltila od prvních stránek. Sice jsem nějakým výrazům nerozuměla a musela jsem si je hledat, ale jinak skvělá kniha a určitě budu netrpělivě čekat na další díl :)

31.12.2017 4 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Mé druhé setkání s autorem, příběh jako takový se mi líbil, kniha se mi četla svižně, ale stejně jako u knihy Ďáblova lest jsem si musela některé náboženské pasáže číst dvakrát abych pochopila smysl. Náboženská tématika mi není nijak blízká, ale v kombinaci se záhadami, tajemnými symboly a vraždami se mi námět a celkově kniha moc líbila. Čekám až mi přijde Ztracená brána :)

18.09.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Něco, co už jsem dlouho hledala a něco, co jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Děj byl napínavý, plný zvratů, konec neočekávaný. Hlavní hrdina je mi velice sympatický, v několika ohledech mi připomíná mého taťku. Už jsem se začetla do druhého dílu a rozhodně si nenechám ujít ani díl třetí.

13.09.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Skvělý příběh, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Akorát když jsem nad příběhem zpětně přemýšlela nad celým dějem, přišlo mi to poněkud zamotané, ale to asi k pořádné kriminálně patří. Jsem ráda že jsem si mohla knihu přečíst a poznat, co znamená číslo 12. 12., že to není jen moje datum narození :)

18.08.2017 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Autorka opět nezklamala. Dokázala sepsat další zajímavý příběh plných zvratů se zajímavým koncem. Sice se mi série s Lacey Flintovou líbila víc, i tato kniha má něco do sebe. Rozhodně ať si od Sharon kdokoli přečte cokoli, bude se mu to líbit.

26.07.2017 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Velice zajímavá kniha a provedení je skvělé. Jelikož jsem první viděla film, už sice strašně dávno a nevěděla jsem, že je kniha, tak mi to zkazilo to, že jsem už od počátku věděla, jak to dopadne. I tak se mi kniha líbila a byla pro mě napínavá. Místy mi dělalo problém orientovat se a rozumnět náboženských věcem. Ale ani tak mi to na dojmu z knihy neubralo.

19.07.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

I když se mi druhý díl Krve na sněhu líbil víc než první, i tak mě to moc nenadchlo. Jednoduchá oddychovka. Jsem ráda že konec dopadl, tak jak dopadl. Chystám se na sérii s Harrym Holem, tak doufám, že to bude o poznání lepší. :)

13.07.2017 3 z 5

Dívčí deníky Zdenky Kaizlové z let 1909 - 1919 Dívčí deníky Zdenky Kaizlové z let 1909 - 1919 Dagmar Hájková

No, tak jsem si myslela, že mě kniha zaujme víc. Líbil se mi vývoj psaní - od dívky, která si zapisovala obyčejné všední zážitky až po dívku, která ztratila svou lásku ve válce a už věděla, že život není peříčko. Myslela jsem si, že tam bude více zobrazené téma války jak slibovala anotace.

05.07.2017 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Další Sparksovka, další probrečený večer, ale kniha stála za to. Opět vyobrazení toho, jak válka, ať už je jakákoliv, ničí vztahy lidí. Doufala jsem, že osud bude Savannah a Johnovi přát... I tak, super kniha, která se mi dostala hluboko pod kůži.

04.07.2017 5 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Sachovi je čtrnáct let. Neví, co se svým životem, dalo by se říct, že je znuděný tím, kde žije, co dělá, i když nic nedělá. Příběh o mladých lidech, kteří se i přesto že jím ještě ani není patnáct let nebojí sáhnout po alkoholu, cigaretách. Mají touhy po nezávazném sexu a myšlenky na tvrdé drogy. Kniha se mi velice líbila, oceňuji, že autor dokázal vylíčit svůj životní příběh. Jelikož mám sestru, které je v tuto chvíli čtrnáct let, nedokázala jsem si představit, že by ona dokázala dělat něco podobného jako Sacha. Klobouk dolů a prosím, víc takových knih.

28.06.2017 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Po přečtení první povídky jsem si říkala, kam autor na tyto nápady chodí, popravdě mi to nepřišlo úplně normální, trochu zvrácené, ale za mě skvělé! Mám ráda Stephena Kinga a tato kniha bylo něco podobného, nenudila jsem se, napětí skoro na každé stránce. Akorát povídka, v níž figuroval pejsek se mi (ne)líbila, protože když nějakým způsobem v knize vystupují zvířata (nechci spoilerovat), tak mě to zasáhne. Z této povídky mi bylo smutno, ale i tak nebyla špatná. Nejvíce se mi líbila poslední, ta byla fakt top.

20.06.2017 4 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Za mě velice pěkné počtení, romantická kniha, která člověka pobaví, pohladí na duši a zároveň rozbrečí. Mé druhé setkání s autorem a určitě ne poslední, protože jeho knihy se mi vždycky vryjí hluboko pod kůži a ještě dlouho nad nimi přemýšlím.

30.05.2017 5 z 5

Lehké, milé počtení při zkouškovém období. Při čtení knihy jsem se místy smála, místy přemýšlela nad životem. Když jsem měla špatnou náladu, tak mi ji Fulghum dokázal svým psaním zvednout. Díky za to :)

16.05.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Skvělá kniha. Vlastně jako všechny, které se zabývají detektivními případy a Lacey. Mix detektivky a thrilleru - pecka. Všechny tři knihy se zařadily mezi mé TOP. U třetího dílu jsem se ale nějak nedokázala smířit s tím, kdo je vrah. Popravdě, nikdy bych si tímto směrem ani netipla. Ale dokonalé vyústění. Před autorkou smekám a těším se na její další knihy. :)

07.05.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Druhý díl ze série se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Autorka ví o čem píše a opravdu se chytla velmi zajímavého tématu. Zápletka byla skvělá. Konec opět nečekaný jako v prvním díle. Když jsem narazila na kapitolu, který vypráví o zvrhlostech, které se děly v Jugoslávii, tak jsem nevěřila svým očím. Ale kdyby jich tam bylo víc, nezlobila bych se. I tak, kniha se velice líbila.

27.04.2017 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Boží, skvělá, detektivka, skvělá zápletka, naprosto nečekaný konec. Sháním třetí díl, abych věděla jak se to bude vyvíjet dál, protože to potřebuji vědět. Druhý díl se mi líbil úplně stejně jako první. Autorka má opravdu bravurně propracované příběhy.

25.04.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Napínavé od začátku až do konce. Do poslední stránky jsem nevěděla, kdo za tím vším stojí. Ten konec mě opravdu dostal, takový konec jsem nečekala a abych řekla pravdu, byla jsem i trochu zmatená. Tato detektivka patří mezi ty brutálnější, ale to mně osobně vůbec nevadilo. S chutí se pustím do druhého dílu.

11.04.2017 5 z 5