Náš ledovec se rozpouští

Tato prostá bajka vypráví o kolonii tučňáků v Antarktidě. Skupina krásných tučňáků císařských žije už mnoho let stejně. Potom jeden zvědavý pták objeví ničivý problém, který ohrožuje jejich domov – ale téměř nikdo ho neposlouchá. Postavy v příběhu, Fred, Alice, Louis, Buddy, Profesor a NoNo jsou jako lidé, které známe – jsou jako my. Jejich příběh je příběhem o odporu ke změně a o hrdinském činu, o zdánlivě nepřekonatelných překážkách a nejbystřejších taktikách pro řešení těchto překážek. Je to příběh, který se dnes vyskytuje v různých formách všude kolem nás – ale tučňáci řeší velmi reálné výzvy mnohem lépe než většina lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50421/nas-ledovec-se-rozpousti-fAS-50421.jpg 3.813
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

Kniha Náš ledovec se rozpouští

_Michelle_
06.03.2018

Nápad s rozpouštějícím se ledovcem a tučňáky, resp. vytvoření bajky pojednávající o změně je nepochybně zajímavý. Obálka knihy se moc povedla a obrázky uvnitř také, avšak tím výčet pozitiv z mého pohledu končí. Knihu rozhodně nepovažuji za převratnou a ani nijak zásadně přínosnou. Kdybych tedy měla stručně vyjádřit své pocity po jejím dočtení, pak bych musela napsat, že se jedná o mnoho povyku pro nic.

Hell_Rihova
27.01.2018

Tuto knihu mi doporučil taťka s tím, že jí dostal jako povinnou četbu v práci. Prý si jí mám přečíst taky, pak si o tom spolu popovídáme. Bajka byla kraťoučká, docela se mi i líbila, vzala jsem si z toho asi to, že se člověk nemá bát změn a pokud něco chce, má si za tím stát.

rakytnik
21.09.2014

Jak snášíme změny? Pokud Vás napadá tato otázka, pak je tato kniha přesně pro Vás.

Autoři knihy

John Kotter

John Kotter
americká, 1947

Holger Rathgeber

Holger Rathgeber
americká

Kniha Náš ledovec se rozpouští je: