helcavo helcavo komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

přečteno za jedno posezení, senzačně napsané, silné příběhy, které nenechají oči suché

16.12.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dala mi spoustu nových pohledů na svět a realitu kolem nás, donutila mě přemýšlet. Je to rozhodně promyšlená kniha, u které se čtenář nespočetně krát pozastaví nad hloubkou, významenm a neobvyklostí myšlenky, kterou nám autor podprahově posouvá. Moc výborná kniha, mohu jen doporučit.

30.05.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Zdánlivě jednoduchý a prostý příběh. Když ale čtete mezi řádky, najdete tam tolik zašifrovaných hlubokých emocí a úvah, že vás to naprosto dostane.

28.09.2022 5 z 5

Pro tebe, má lásko Pro tebe, má lásko Jacques Prévert

Krásnější básnickou sbírku jsem doposud nečetla. Prévertovy básně jsou naprosto úžasné. Nemůžu si knihu vynachválit, za mě opravdu topka

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Za mě velice úchatná kniha. Četla jsem již několikrát a stále ji mám moc ráda. Konec příběhu je naprosto poetický a ve své tragičnosti kouzelný.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se mi ohromně líbila. Hned na začátku mě chytila a až do samotného konce mě nepustila. Děj byl poměrně prostý, ale myšlenky a úvahy, kterým byl propleten, mi připadali neskutečně fascinující. Něčím se mě ta kniha opravdu dotkla a naprosto chápu, proč je právě Alchymista jednou z Coelhových nejznámnějších knih. Za mě naprosto doporučuju!

19.11.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Čtivá kniha, plná nádherně vymalovaných prostředí a pocitů, zajímavých rozmluv a úvah a celkem zábavného děje.
Když jsem se knihu pokoušela přečíst při svých prvních dvou pokusech, dlouhé popisy mě z počátku dost odrazovaly a knihu jsem odložila. Do třetice ale všeho dobrého. Při třetím pokusu mně kniha uchvátila a i dlouhým popisům jsem nakonec přišla na chuť.

13.02.2023 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moc krásná kniha, přečetla jsem jedním douškem. Opravdu mě moc bavila a Coelho opět příjemně potěšil. Určitě mohu knihu doporučit všemi deseti. Krásně zasazené filozofické a morální úvahy do čtivého zábavného příběhu. Všechny postavy mi tam byly moc sympatické, i prostředí bylo opravdu docela zajímavé.

07.11.2021 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Krasna oddechovka…moc dobre se cetla

16.09.2022 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Za mě asi nejlepší kniha z Greenovi tvorby. Nemůžu si ji vynachválit.

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Krásný příběh, lidský. Knihu mám moc ráda.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Četla jsem ji již několikrát a stále mě nepřestává inspirovat.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Viděla jsem divadelní představení, bylo to super, zábavné, energické

21.02.2024

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Moc výborná kniha a doporučila bych snad úplně každému do ní aspoň nahlédnout. Za mě opravdu zajímavá a nápomocná věc

02.05.2022 5 z 5

Agogh Agogh Oldřich Mikulášek

poznámky k maturitě:
Baví mě to!! Má to život a energii.
Metafora sedmá-
dloouhé povídání o smutku a naštvání, skákání z věci na věc, třetí stránka skvělá- mohla by být textem ke slamu, opakování začátku věty v pár slokách, takhle bych napsala básničku taky jeee
Oldřich si krásně hraje s koncovkama slovíček, fakt to připomíná slam
část Fantomy je strašně super, sedí mi hodně, krátké a jasné básničky na různé bolavé témata (např. Plátky, Scéna)
často využívá koncept vína

22.02.2024 5 z 5

Básně noci Básně noci Vítězslav Nezval

Nezval krásně rýmuje slovíčka, ale i tak mi bohužel jeho styl vůbec nesedí a nejsem se schopná do jeho poezie vžít. Pokoušela jsem se sbírku číst již podruhé (s odmlkou po pár letech) a opět neúspěšně.

22.02.2024

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Ke knize, jako je tahle, nejde ani napsat hodnocení

07.09.2023 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Mně to asi nesedlo… Tahle kniha me moc neoslovila

16.01.2023 2 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Velice inspirativnní a provedení knihy mě moc bavilo

05.11.2021 5 z 5

Polní kvítí Polní kvítí Vilém Závada

Některé básně jsou moc krásné, jiné mi připadali trochu slabší a moc mě neoslovily

02.10.2021 4 z 5