haski haski komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Na mě to bylo až moc drastické. Někdy až těžko uvěřitelné. Dočetla jsem jenom díky své zvědavosti.

18.12.2018 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nevím proč, ale očekávala jsem podle názvu a obálky, že půjde o něco veselého. Nedávno mě oslovil jeden spisovatel, abych mu ohodnotila obálku chystané knihy a já pod dojmem "Veselí" jsem si myslela, že by obálka měla odrážet obsah. Teď, s odstupem času už vím, že doslova nemusí. Knížka "Veselí" v sobě skrývá "obyčejný" život mladého člověka na maloměstě a i v tom smutku se dá objevit něco veselého a naopak. Doporučuji, přečtěte si ji.

12.12.2018 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Třetí díl. Tentokrát byl začátek trochu zdlouhavý, ale od půlky už se nedalo odtrhnout. Pěkné, čtivé. Někdy se nedalo pokračovat, jak to bylo děsivě realistické. Doporučuji, ale začít od 1. dílu.

07.12.2018 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knihu jsem četla, protože jsem ji potřebovala do čtenářské výzvy. No a vyplatilo se. Byl to takový milý, malý příjemný bonbónek.

07.12.2018 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

07.12.2018 4 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

není co dodat. Novodobá klasika.

01.12.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak to mě bavilo. Krásný propletenec postav několika rodin na vesnici. Psané dialektem Vysočiny, který dobře dokresloval atmosféru. Vlastně tam jednotlivé postavy v duchu říkaly to, co by člověk asi nikdy nahlas nevyslovil. Mě se to moc líbilo. Obvykle mě ocenění (např. Magnesia Litera) trochu odradí, že půjde o něco moc intelektuálního nebo oduševnělého, ale tady jsem se spletla.

28.11.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Dobré počteníčko, z nynější doby, české prostředí a velmi uvěřitelné postavy. Myslím, že splnila moje očekávání, protože to byla dobrá : "Hartlovina". Mám ráda, když se postavy vzájemně propojí a vytvoří zajímavý celek. Možná, že bych čekala trochu razantnější konec, ale asi to tak má být. Doporučuji.

25.11.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Možná, že ji někdo bude brát jako sladkobolný románek z červené knihovny. No, ale mně to vůbec nevadí. Četlo se mi to moc dobře a po předchozích dvou dílech je to docela zdařilé pokračování. Pro autora, je asi těžké splnit očekávání, ale Jojo se s tím vyořádala dobře. Myslím, že tím by série mohla i skončit. Kdo se toho bojí ať nečte a kdo je zvědavý, jak to všechno dopadlo - směle do toho.

14.11.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Četla jsem ji dřív než Hadrového panáka. Asi proto jsem se chvílemi ztrácela mezi jednotlivými postavami. Děj je napínavý, čtivý, ale na mě občas zmatený. Na mě moc drastické, krvavé a trochu i přitažené za vlasy. Stejně si chci přečíst 1. díl, abych se dostala víc do obrazu.

03.11.2018 3 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Tak trochu jsem čekala o čem to bude, ale snadno jsem se nechala vtáhnout do děje. Někdy máte chuť napovědět:"Nedělej to!" Stejně se asi stane, co se má stát. Už tolikrát omílaný příběh Evropanky, která se ocitne (dobrovolně) mezi Araby, v muslimské zemi..... Tady je dobře popsána hierarchie velké arabské rodiny. Rozdíly mezi bohatými a chudými. Už teď se těším na pokračování.

27.10.2018 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevěřila jsem, že to bude tak dobré jako Medvědín. A bylo, dokonce možná ještě lepší. Vypadá to, že jde stále jenom o hokej, ale vlastně ne, pomalu se vám dostanou pod kůži všechny postavy a vy s nimi žijete jejich příběh. Backman je fakt mistr pera a možná, že z nás při čtení jeho knih dělá alespoň na chvilku lepší lidi. S velkým citem. Doporučuji napřed číst Medvědín.

19.10.2018 5 z 5

Příjemné, milé, nenáročné čtení. Jestli čekáte zázrak, tak to ne. Mno, ale něco příjemného, takové pohlazení v uspěchané době. Udělejte si pro změnu čas, zapalte svíčku, dejte si něco dobrého na zub i na pití. Přidejte někoho blízkého na "pokec" a začtěte se nebo si jenom prohlížejte obrázky a bude vám lépe na duši.

08.10.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moc dobrá detektivka.Na mě až moc drsná, ale jinak se čte moc dobře. Chvílemi vypráví vrah a střídá ho vyprávění vyšetřujícího inspektora. Zajímavé. Zřejmě mám nového autora.

01.10.2018 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Kniha mě nezklamala. Přesně tak, jak jsem očekávala. Pomalý rozjezd, pak napětí a konec jak je u Cobena zvykem, pěkně nadupaný. Padoucha už od poloviny můžete tušit, ale konec dobrý, všechno dobré. Čtivé, napínavé, doporučuji.

26.09.2018 5 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Ze začátku jsem myslela, že to nedám, ale zvědavost mi opět nedala. Nebylo to tak těžké číst, ale těžké bylo to vstřebávat. Cesta vážně nemocného muže za splněním svého slibu a jeho vzpomínky na otce, které ho provázejí. No, donutilo mě to k zamyšlení a knihu neodsuzuji. I takové si ráda přečtu. Musím přiznat, že se už těším na návrat k Mikovi.

23.09.2018 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Recenze sice nejsou nejlepší, ale mě se líbila. Uprostřed jsem se trochu ztrácela, ale to byl jenom obvyklý střet minulosti se současnosí. Tak ja to umí jenom Jojo Moyes. Po všech těch vážných a napínavích a intelektuálních knihách, jsem si odpočinula. Pěkné.

22.09.2018 4 z 5

Hra se stíny Hra se stíny Charlotte Link

Psychologický román s detektivní zápletkou. Zajímavě popsané postavy, ale trochu těžkopádné. Ze začátku jsem si pletla postavy a chybělo mi tam něco, co by mě nutilo číst dál a rychleji. Všechno bylo od začátku nějak zřejmé. Moc mě to nenadchlo.

14.09.2018 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Moc dobrá detektivka. Tentokrát to May zkrátil a ubral trochu omáčky. Dobré postavy a pěkný závěr.

15.08.2018 5 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Moc dobrá severská detektivka. Komisař Van Veeteren je mi sympatický, protože je svůj a nenechá si foukat do polívky. Líbí se mi i přiznání vlastní intuice. Někdy i náhoda dokáže divy. V tomhle vedru je to pro mě vzpruha ze severu.

11.08.2018