harena harena komentáře u knih

Anička malířka Anička malířka Eduard Petiška

Moc hezká knížka, musím koupit další díly. Ellenka říká (2. třída), že je to její nejoblíbenější knížka. V dětství jsem ji nečetla, napravím to teď :))) Doporučuji

15.07.2017 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásný román, emotivní a silný příběh o sebeobětování, čestnosti a odpuštění. Příběh o tragické zkoušce zasahuje jak emoce, tak svědomí. Jsem žena a mám děti a naprosto chápu Izabel, když ječela na Toma, že je sebestředná zrůda, která upřednostňuje svůj pocit viny před tím, co způsobí jí i Lucy. Na jejím místě bych ho chtěla zabít.
A samozřejmě zcela chápu i Hannah. Přijít o dítě??? A co si měl počít Tom?
"Dobro a zlo můžou být jako dva hadi zapetení do sebe tak, že je od sebe nerozeznáš, dokud je oba nezastřelíš, a pak už je pozdě."

"Dřív, než budeš soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestu, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi kroky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až potom můžeš soudit moje chování "
Na tento citát neznámého autora jsem si vzpomněla, když jsem knihu dočetla.

11.07.2017 5 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

Hodně politických intrik, méně akce, nicméně Mitch opět zachrání svět. Trošku stereotyp, ale kdo má rád tento typ knih, tak proč ne. A představa, že někdo takto zatočí s politiky, je docela příjemná.

10.07.2017 3 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Ano, já dávám také pět hvězd za celou sérii a je škoda, že pan Mankel už nic nenapíše. Kdyby byl fan klub komisaře Wallandera, tak do něho vstoupím. Napínavý, čtivý , poutavý kriminální příběh, který se tentokrát týká jeho vlastní rodiny. Pátrání v prostředí špionážních služeb vás udrží u knihy až do závěrečného konce. Určitě stojí za to přečíst si celou sérii a na komisaře Wallandera nikdy nezapomenete.

07.07.2017 4 z 5

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

Škoda, že jsem knihu nečetla před dvěma lety. Kniha, která na našem trhu opravdu scházela je napsaná s láskou , vlídně, a pomůže nám uvědomit si, co je opravdu důležité, setkáváme-li se s umíráním. Bojíme se konfrontace se smrtí, s níž se pojí spousta nevědomých strachů a obav. Namísto toho se snažíme situaci ovládnout a obcházet.
Že je to opravdu vyjímečná kniha, o tom svědčí i výstižné komentáře čtenářů dole. Věřím, že pomůže každému, kdo si knihu přečte a všem ji doporučuji. Zcela určitě právem byla ohodnocena cenou Magnesia Litera za objev roku a získala tak vysoké hodnocení od čtenářů. Děkuji autorovi za krásnou knihu a děkuji i čtenářům z Databáze knih, že jsem díky nim knihu objevila.

01.07.2017 5 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Čtvrtá část rozsáhlé ságy a stejně jako díly předtím se čte lehce a stejně statečně bojuje náš hrdina Uhtred za Alfréda Velikého, i když stále zvažuje, do jaké míry je vázán přísahou věrnosti, kterou mu složil. Láska, zrada, přátelství, dobrodružství, boj - to vše popsat Cornwell mistrně zvládá. Určitě si přečtu i další díly.

30.06.2017 4 z 5

Smrtící výstřel Smrtící výstřel Vince Flynn

Velice dobře čtivý, napínavý thriller z prostředí špionážních služeb, dokonalé čtení na dovolenou. Kniha má spád, neustále se něco děje a drsňák Mitch Rapp opět nezklame ani svoji přítelkyni, ani čtenáře.

29.06.2017 4 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Ani třetí pokračování ságy o boji Sasů proti dánským dobyvatelům neztrácí nic ze své čtivosti. Další dobrodružství Uhtreda a Ragnara v Anglii na konci devátého století, kdy si Alfred s Guthrumem rozdělovali Anglii na dvě sféry vlivu. Těší mě, že " sudičky u kořenů stromu světa ještě nepřipravily nůžky, aby přestřihly vlákno života Uhtreda" a můžeme pokračovat dalším dílem.

28.06.2017 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Bernard Cornwell umí opravdu dobře psát. A jestliže někdo miluje toto století a bitvy, tak je to ta správná kniha, kdy si opravdu užije. Neuvěřitelné, že i mě vtáhl do závěrečné bitvy a bylo to mnohem lepší, než kdybych ji viděla v kině. Viděla a cítila jsem Uhtredovu vztek a zuřivost, snad jsem ho dokonce i chránila štítem a bodala kopím Dána, který šel po něm. Neuvěřitelně psané a neuvěřitelně sugestivní, ale je pravda, že pakliže bych měla vyprávět děj, tak se tam toho moc nestalo. Tak jak tu někdo píše: žili v lese, čekali až Alfredovi seženou vojsko, pršelo a Uhtred mu vyhrál závěrečnou bitvu. Ovšem neschází tu ani láska a přátelství a takto čtivě popsat boje s Vikingy - to snad dokáže jen Bernard. Jdu do dalšího dílu.

26.06.2017 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Ještě lepší, než Dvanáctá karta. Nešlo jen o vraždy, ale o to, jak byly pomocí kouzelnických triků provedeny. Rhymův stav neumožňuje fyzicky dopadnout pachatele a kompenzací mu za to je jeho geniální mysl A samozřejmě se mu to povede vždy za pomoci Amélie. Výborný, napínavý thriller, pohled do světa kouzelníků, iluzionistů a sympatická dvojice Lincoln - Amélie. Za mě super, doporučuji.

25.06.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc hezká kniha a příjemný příběh. Je to už třetí od Liane Moriarty a opět se mi velice líbila. Jak by bylo mně na Alicině místě?

"Nešlo jen o to, že se Alici vrátily vzpomínky na těch posledních deset let. Podstatné bylo, že se vrátilo její pravé já, těmi deseti lety utvářené."

.........počáteční zamilovanost je vzrušující a rozjařující. Ale láska po třech dětech, po rozchodu a málem po rozvodu, poté co jste si navzájem ublížili a navzájem odpustili ............tak takováhle láska je nepopsatelná. Zasluhovala by si svůj vlastní termín.

20.06.2017 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Čtivý špionážní thriller, druhá polovina poněkud roztáhlá. Nedovedu posoudit, jestli je svět špionáže opravdu takový, možná je ještě horší, ale věřím, že to nebude tak černobílé, jako v této knize. Dobré čtení pro milovníky špionáže.

16.06.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Ano, to byla jízda. Největším plusem knihy je čtivost a zdravá dávka napětí. Nuda je u "Nočního lovu" vyloučena. Vyprávění má spád, postrádá hluchá místa, jedete až do konce. Za jeden den přečteno a protože jsem právě sama doma, už po druhé vraždě jsem se raději zamkla na dva západy a nechala klíč v zámku - když to planžetou jde tak raz dva. Na dovolenou ideální čtení.

11.06.2017 4 z 5

Takovýto vypravěčský talent snad získal W. Smith přímo od pradávných egyptských bohů. Dobrodružný příběh , který podle starých svitků převyprávěl do formy přístupné modernímu čtenáři, mě uchvátil a těšila jsem se, až knihu opět otevřu a ještě před spaním přemýšlela, jak to bude dál. Dobrodružství, boj s nepřítelem, intriky, přátelství, hrdinství, nevěra, veliká láska hlavních hrdinů a zároveň skvělá atmosféra a trocha historie ze starého Egypta. Po zásluze je na 73. místě s nejlepším ohodnocením. Doporučuji.

10.06.2017

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Nám čtenářům detektivek jde především o to, aby příběh byl sepsán čtivě a přitažlivě a to Jeffery Deaver perfektně umí. Právem si vydobyl pověst mistra psychologického thrilleru. Věhlasný kriminalista vás hladce vtáhne do děje, vymýšlí nové postupy a rozvíjejí se i další vedlejší příběhy. Skvělé jako vždy s překvapením na konci.
"Bitvy jsou stejné, jako vždy byly. Pouze je dnes obtížnější rozpoznat nepřítele"

05.06.2017 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Tuto skvělou knihu jsem četla tak před dvěma lety a opravdu se mi dostala pod kůži. Silné téma, velký životní příběh. Do role hlavní hrdinky se vžijete rychle a celý příběh procítíte, jako byste sami byli Alicí.. Neskutečná bezmoc člověka, který bojuje a znovu bojuje s Alzheimerem a prohrává. Děsivé, reálné a silně emotivní. Děj plyne svižně, čas přestanete vnímat. Kniha, kterou skutečně nezapomenu a určitě doporučuji k přečtení. A hvězdiček bych dala šest.

02.06.2017 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Napínavá severská detektivka, kterou jsem četla téměř do rána. Stále jsem byla přesvědčená, že vím, kdo za tu hrůzu může, ale v závěru mě autorka přesvědčila, že pravdu mám jen zpola a vše je ještě zamotanější, než jsem si myslela. Rozuzlení děsivé a šokující a přechází až mráz po zádech, když si v dovětku přečtete, že autorka byla inspirována skutečným případem. Ve svém žánru je to určitě dobrá kniha a stojí za přečtení.

01.06.2017 4 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Ano, superagent nezklamal a opět bravurně osvobozuje a zachraňuje. Odpočinkové čtení, které mi na chalupě a po sekání trávy prostě sedlo. Příběh má spád, dobře se čte a protože v sérii je 14 dílů, tak když budu mít chuť, vím, kam sáhnout.

31.05.2017

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jeffery Deavera si ukládám do svých oblíbených spisovatelů. Po Sběrateli kostí jsem přečetla Tanečníka a sledovala fantastické pátrání kriminalisty kvadruplegika, jak za pomoci kolegyně a přítelkyně Amélie Sachsové dostanou vraha a v posledních vteřinách (!!!!!!!!!!) mu zabrání v dalších vraždách. Super čtení, už mám objednané další tři díly.

29.05.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Knihy Samuela Bjorka jsou bezvadně napsané. Žádný chaos, žádná omáčka, zápletka zajímavá, svižné dialogy, skvěle napsaná kriminálka. Doporučuji k přečtení, jsou to příjemně strávené chvilky s knihou.

29.05.2017 5 z 5