HankaHail HankaHail komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Velmi pěkný nápad na příběh. Kniha je velmi podobná Fangirl. Takže pokud se vám (ne)líbila, tato na tom bude velice podobně. Fangirl mi moc nesadla, Eliza se mi líbila o trochu více. Líbilo se mi, že sama vytvořila nový svět, jak příběhově tak i graficky a ne jen čerpat z již existujícího materiálu. Taky postavy tu byly více sympatické. Co mi pilo chvílemi krev bylo chování Elizi k jejím rodičům. Chovala se jak kráva, jinak to říct nejde.

23.10.2019 2 z 5

Veterinárka z Lipovej kliniky Veterinárka z Lipovej kliniky Aniela Cholewińska-Szkolik

Překrásné ilustrace mě hned zaujaly a byly doplněny pěkným příběhem.

06.10.2019

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Z druhého dílu, jsem byla ještě víc nadšená než z toho prvního. Bavilo mě, že jsem hned od začátku věděla kdo je vrah. A mohla jsem celou dobu sledovat hru na kočku a na myš. A konec? Tak to bylo bomba, to jsem opravdu nečekala. Asi neodolám a dál budu pokračovat v angličtině.

20.08.2019 5 z 5

Velice milé překvapení. Kniha u které jsem se velice často nahlas smála. Petra velice vtipně popisuje zážitky jak z práce tak i chvíle volna.
Srovnání s Veronikou v Dubaji se vybízí. Knihy jsou celkem rozdílné. Veronika velmi dopodrobna popisuje výběrové řízení, které zabírá minimálně 40 stran. Popisuje téměř pouze práci a volnu se moc nevěnuje. Někdy je problém se zorientovat ve skocích v čase.
Petra je přesný opak. Výběrovým řízením prolítne, volno a práce jsou velice dobře vyvážené, časové skoky nejsou tak velké. Petra se taky nebojí používat sprosté slova a angličtinu. Takže pokud vám sprostá slova vadí nebo neumíte anglicky, vyberte si radši Veroniku v Dubaji.

23.07.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Nevěřila jsem tomu, že by se mi pokračování líbilo víc než první díl, ale stalo se tak. Druhý díl se mi líbil hlavně díky tomu, že byl víc realistický a temnější. Taky jsem se po dlouhé době u knížky opravdu bála o hlavního hrdinu.

03.07.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Po Dívce v ledu a Hadrovém panáku konečně detektivka/thriller, který mě zaujal a bavil. Velmi se líbil neotřelý děj a taky sympatický hlavní hrdina Frost.

03.07.2019 4 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Nádherná obálka a anotace mě okamžitě nalákaly na knihu. Přestože postavy byly milé a sympatické a děj byl zajímavě vymyšlený, kniha mě nebavila, nedokázala jsem ji dočíst. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit a děj postrádal pořádný spád a energii.

19.04.2019

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Bylo to příjemné čtení, ale čekala jsem od toho trochu víc. Jednu hvězdu dolů za to, že jsem se dlouho asi 120 stran nemohla začíst. Druhá že tomu chyběla šťáva.

06.04.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Z knihy mám rozporuplné pocity. Po prologu a prvních pár kapitolách, jsem chtěla knihu zavřít a už se k ní nevrátit. Po začátku jsem se do knihy začetla a už se to četlo dobře. Neustálé oslovování policistů celými jejich hodnostmi, nepodporující vedení a mě celkem štvalo. Vraha jsem dopředu neuhodla, ale nebyl to extra šok. Kniha byla čtivá, ale neměla takový wow efekt jaký jsem čekala a po dalším dílu nesáhnu.

19.03.2019 3 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Skvělá kniha přečtená za jeden den. Chytla mě hned na začátku a do konce nepustila. Kniha je rozdělené na dvě hlavní částí. Život a živoření v koncentračních táborech a na život po nich (se zaměřením na krejčovství a obchody pana Greenfielda). V první části jsem se dozvěděla mnoho nových informací o koncentračních táborech a jejich fungování. Líbilo se mi, že autor šel hned k věci, jeho psaní bylo výstižné a nemazal mi med kolem pusy. V druhé delší části jsem sledovala jak se pan Martin vypracoval od píky po mistra svého oboru. Vřele doporučuju.

10.03.2019 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Od této knihy jsem čekala tak přeslazenou romantiku (už podle obálky) až mě z toho budou bolet zuby. Místo to jsem dostala příjemně naladěný vánoční příběh se sympatickými postavami a skvělými narážkami na britskou kulturu.

09.02.2019 4 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Kniha mě nalákala na krásnou obálku a zajímavý popis děje. Těšila jsem se na plno vražedných nástrah a trochu detektivky. Nakonec to bylo přesně naopak. Normálně bych dala 3*, ale ten konec? Bylo to tak překombinované a tak přitažené za vlasy, že latinskoamerické telenovely jsou proti tomuto dílku hadra.

12.01.2019 2 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Knihu jsem měla vyhlédnou už nějakou chvíli a jsem ráda, že mě nezklamala. Bylo to velice příjemné čtení. Snad jem škoda, že tam nebylo popsáno více výletů, kultur jiných národností a třeba i osobní život.

12.01.2019 4 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Vtipně a čtivě napsaná kniha se zajímavým tématem. Příběh je roztomilost sama. Při čtení jsem se musela neustále usmívat od ucha k uchu. Lépe jsem nový čtenářský rok ani nemohla zahájit.

08.01.2019 5 z 5

Průměrná knížka, které by méně stránek jedině pomohlo. Pokud máte rádi malé městečka, lidi které tyto městečka tvoří, pomalejší děj a tichou hlavní hrdinu do knížky se klidně dejte. Pokud tyto věci rádi nemáte, jako já, tak ruce pryč.

17.11.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka mě na první pohled zaujala krásnou obálkou a taky názvem. Přála jsem si ji ke svátku, ale trvalo mi více než rok se k ní dostat. Neradu čtu, příliš vychvalované knížky (kterou se Hana za ten rok stala), protože mě většinou zklamou a toto dílo nebylo výjimkou.
Na příběhu mi nejvíce vadily skoky v čase a ději a taky překombinovanost vztahů mezi postavami. Některé ze vztahů mi přešly zbytečné a nelogické. Všimla jsem si jedné věci, která se neustále opakovala a časem mi začala vadit čím dál víc. A to byla láska/neláska mezi rodiči a jejich dětmi. Pokud se nemýlím, tak ani jeden z rodičovských párů nedokázal dětem ukázat, že je má rád. Vždy alespoň jeden z rodičů si dítěte nevšímal, nedokázal mu říct či dokázat, že ho má rád. Jako kdyby stačilo, že mu dává střechu nad hlavou a jídlo.
Kdyby nebylo poslední části z pohledu Hany, hodnotila bych knihu, ještě o hvězdu méně.

26.09.2018 2 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Na LumberJanes jsem slyšela chválu dlouhou dobu ze zahraničí a těšila se až dojdou k nám. Bylo rychlé čtení se střeleným příběhem.

12.08.2018 2 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Úžasná knihohubka (výraz jsem si vypůjčila od Marleen) přečtená rychlostí světla. Zasazení do Toskánska je to pravé na letní čtení a pro cestovatelské duše. Velmi mě knížka bavila dvěma dějovýma linkama. Škoda urychleného konce.

06.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Starý dobrý Dan Brown. Autor od kterého vím, co můžu čekat a vždy se těším na jeho novotinu. Velmi mě potěšilo zasazení děje do Španělska a okolí královské rodiny. Co mě na druhou stranu byl místy zklamalo byl pomalý děj a odhalení Edmondova objevu.

02.08.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Knížka mě velice překvapila. Samozřejmě má své mouchy, jako pomalý začátek a nepříliš vysvětlený svět griš (čehož se zřejmě v dalších dílech taky nedočkám). Taky mi vadily akčnější scény. Ještě než pořádně začaly, tak už bylo po nich. Přišlo mi, jako kdyby si autorka řekla, něco tam rychle napíšu, ať to mám rychle za sebou. Po ne příliš kladném hodnocení od ostatních čtenářů se mi knížka líbila a hned sáhnu po dalších dílu.

01.08.2018