hanka33 hanka33 komentáře u knih

Kapka kámen vyhloubí Kapka kámen vyhloubí Hana Kulasová

Jsem z městečka, kde žila i paní Kulasová se svou rodinou. Vždy jsem ji obdivovala a moc mě zahřálo, když vyšla tato kniha o výchově jejího autistického syna. Už její obal je originální a velmi poutavý. Vychovávala syna v době, kdy se handicapované děti umísťovaly do ústavů. Ona to nedopustila a sama ho učila. Byla to velmi silná žena s obrovským srdcem. Publikované záznamy jejich deníků se čtou jedním dechem a určitě stojí za přečtení. Ona sama by z knihy určitě měla obrovskou radost.

05.06.2021 5 z 5

Moc fajn tipy, jak se zbavit přebytečných věcí aj., akorát se mi dle nich nějak nedaří řídit. Myslím, že by se kniha dala shrnout do rozhodně menšího počtu stran.

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Oddechová, odpočinková kniha. Ve srovnání s filmem mě více oslovil film.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Naprosto výjimečná kniha. Dokonale napsaný strhující příběh plný emocí. Velmi pěkné čtení.

20.08.2019 5 z 5

Podobný druh knihy jsem ještě nečetla. Byla jsem ráda, že jsem knihu četla ještě než jsem viděla film. Kniha je totiž opravdu mnohem lepší než stejnojmenný film. Napínavé, čtivé, záhadné.

20.08.2019 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Osud autorky mi byl před četbou znám. Ostatní její knihy jsem nečetla, ale nabyla jsem dojmu, že v knize již autorka volá o pomoc. Hořký, smutný příběh.

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Po Spálené obloze velké zklamání. Táhlý děj, nečetla se mi vůbec dobře.

20.08.2019 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha mě zaujala už na první pohled svou obálkou. Celkově mám moc ráda knihy se zlatým či stříbrným oceněním knižního bestselleru. Jako jedna z nich opět nezklamala. Velmi čtivé, čteno jedním dechem. Od knihy se nedá jen tak odtrhnout.

19.08.2019 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

V něčem velmi podobná knize Dopisy, které nikdo nečetl. Za mě jedna z nejlepších knih na trhu. Moc hezky se četla.

19.08.2019 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Autobiografické, příběh z dob okupované Pažíže vyprávěný malým chlapcem. Čtivé.

15.08.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi smutný a silný příběh. Čteno jedním dechem a dočteno se slzami v očích.

15.08.2019 5 z 5

Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě François de La Rochefoucauld

Kniha plná citátů a úvah o životě. Kniha, ke které se budu s radostí vracet. Kniha, která se mi zapsala v paměti.

15.08.2019 5 z 5

Oddychové četní, u kterého není vyžadováno přemýšlení. Nekvalitní překlad.

15.08.2019 2 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Velmi silný příběh osmiletého dítěte z dob druhé světové válce. Kniha určena dětem, ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

Poslední přání Poslední přání Graham Swift

Kniha na mě působila velmi depresivním dojmem a nečetla se mi vůbec dobře. Velmi chaoticky napsaná.

14.08.2019 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi kvalitně napsaný příběh. Hodnotím jako TOP knihu autorky. Čteno doslova jedním dechem. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav. Báječná kniha s otevřeným koncem.

14.08.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivé, vtipné, na můj vkus občas až příliš vulgární.

14.08.2019 3 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Ponurý a silný příběh žen, které se setkávají v prostředí ruzyňské věznice. Autentické vyprávění autorky o pobytu v ženské věznici. Ke knize se určitě znovu vracet nebudu, ale jsem ráda, že mi prošla rukama.

14.08.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Velmi oddechové čtení. Zpočátku mi byl až protivný moravský dialekt, kterým postavy mluví. Do knihy jsem se však začetla, příběhy jsou velmi reálné. Často použito téma nevěry. Jinak čtivé, vtipné.

14.08.2019 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Příběh muže, který strávil svůj život výzkumem vlků, mnohdy na úkor své vlastní rodiny. Velmi čtivé stejně jako ostatní knihy autorky. Dokonale v knize vykresluje život vlků podobně jako v knize Čas odejít, kde popisuje život slonů.

14.08.2019 5 z 5