Hanisek Hanisek komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Nejdřív jsem se zamilovala, a poté se mi zlomilo srdce a ne jednou. Nepamatuji se, že by mě v poslední době nějaká romantická knížka tak vzala, že bych tak moc příběh prožívala, že by se mi svíralo srdce láskou a bolestí, tak jako postavám v knížce. Nejdůležitější hlas, je hlas toho koho milujete...

25.09.2015 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Příjemná romantika z krasobruslařského prostředí. Musím říct, že tyhle mužské hrdiny v jejích knihách vážně můžu. Konečně to není jeden badboy vedle druhého. A pomalu rozvíjející vztah je vážně super. Moc doufám, že tu vyjde i kniha Dear Aaron, která vypráví o sestře Ruby. A vlastně téhle knize předchází.

06.05.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Bože to bylo dokonaly. Kde je další díl. Miluju tuhle serii. Je to tak promakany ze jsem prakticky 650 stranek nedýchala a bradu mam spadlou az pod stůl. Ps. Ja veděděla, že si vybere jeho. A jsem štastna, že to tak bylo :-)

16.11.2016 5 z 5

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Další milé setkání s mým oblíbeným pedagogem z VOŠ, který mě učil. Dodnes vzpomínám na hodiny, které vždy začínaly a končily hrou na kytaru. Pan Ladislav Heryán je krásný člověk a ráda se k jeho knihám vracím. Hlavně k té první Exotem na této zemi, protože některé z příběhu jsem měla možnost slyšet naživo přímo od zdroje. Ráda si je prostřednictvím knih znovu připomenu.

27.03.2020 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Když jsem knížku objevila říkala jsme si, že to bude přiběh, který zopakuje něco, co už tu bylo mnohokrat před tím. Záhada nalezeneho dopisu 50 let stareho, láska za dob valky a tajemstvi, co čekalo 50 let na objeveni. V podstatě to tak bylo, ale tak neuvěřiteně propojeny a užasně napsaný přiběh jsem nečekala. Ani to že posledních 30 stran jsem snad ani nedychala a utírala si slzy (dojetí či nespravedliveho osudu). Za mě kniha roku.

16.12.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Boze ja tu autorku miluju. A miluju krasku a zvire v jakekoliv podobe. Kde je dalsi dil. Cehokoliv. Beru i nakupni seznam.

05.08.2016 5 z 5

Sny o pádu Sny o pádu Karen White

Tahle kniha je velmi povedená. Řekla bych, že se dá přirovnat ke knihám od Mortonove. Rodinná tajemství, které se postupně rozplétá a musím říct, že konec jsem nečekala. Měla jsem hodně tipů, co se stalo, ale na ten praví mě vůbec nenapadl. Snad vyjdou další knihy této autorky

24.08.2020 5 z 5

Budu vůbec někdy dost dobrá? Budu vůbec někdy dost dobrá? Karyl McBride

Velmi potřebná kniha nejen pro ženy. Ve spoustu momentech a kazuistik, jsem poznávala vztah mé babičky s mou matkou. Kniha dokáže otevřít oči, a vy máte nový pohled na věci, před kterým i jste dříve zavírali oči. Nebo nechápali proč se to děje. Myslím, že největším krokem k prozření, ale je si přiznat, že chyba není ve vás. Když to ocenění od matky nepřichází, i když se stavíte na hlavu.

26.03.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tohle se povedlo. Myslím, že sílu toho příběhu nejvíc pochopí ti, co něco takového prožívají nebo prožili.

17.11.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Bylo to až děsivě reálné. Bylo to velmi dobře napsané a popsané. Nejhorší na tom, ale je, že se to děje a nejen na stránkách knihy.

21.08.2018 4 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

NO vážně jsem se na knihu moc těšila, ale musím bohužel říci, že se to moc nepovedlo. Bylo to takové laciné, omlouvám se za ten termín, ale tak to na mě působilo. Slibná anotace a pak nic, všechno bylo takové nijaké. Možná, že za to může i překlad, který na mě místy působil, jako by to přeložil překladač. Bez ladu a skladu. Škoda.

28.06.2018 1 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Co že? Jak? Proč? ..... to čekání na pokračování se nadá vydržet :) ta ženská je neskutečná

26.09.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mám pocit, že buď jsem se zbláznila já nebo autorka. Nelogické a divné. Modrý barák mě vážně štval celou dobu. Důvod proč jde hrdinka do té soutěže, které se neustále omílá dokolečka, hrdinka ho řešila neustále, ať se kolem ní dělo cokoliv. Nechápu tu knihu, první třetina knihy docela šla, ale pak sešup až na dno. Přitom to mohlo byt tak dobré, zajimavé téma i zákulisí soutěže.

06.03.2017 1 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Mě to přišlo dobry:-) pořadně rozmazlena princezna, kterou od malička misto basniček učí jak moc je mocna, ze ji patří svět, jak moc dokanala a bez přešlapů musí byt. Jo je přesně takova jakou bych očekavala. A co se tyká napadníků, nevim proč ale ja fandim Erikovi. To by byl prin chot:-)

16.06.2016 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Jako bychom všichni trpěli strašlivou únavou a neklidem. Úžasná kniha plná ztrát a pozdějších nálezů. Někdy musíme něco ztratit, abychom to později mohli znovu nalez. I když některé ztráty jsou větší než pozdější nálezy. Nevšední příběh o lásce ve všech jejich podobách plný otázek, na které není vždy jasná odpověď. Protože některá tajemství je třeba zachovat...

22.01.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Bože to bylo dokonalé, již po čtvrté mě autorka vodila za nos tam a zase zpátky, aby mi na posledních stranách opět vyrazila dech a nakonec mě nechala ubrečenou a bez slov dočíst poslední řádky této skvělé knihy. Ps: nenechte se odradit pozvolným začátkem, který má svůj význam, stejně jako vždy na vás čeká několik tajemstvích o kterých si šeptají zdi zámku

28.12.2015 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Tahle knížka mě velmi zklamala, bylo to o všem a v celku o ničem. Hlavní linie příběhu byla vlastně vedlejší. Autorka zahodila skvělý námět a ztratila se ve spoustě tématech - politika, soudnictví, obchodování s cukrem, sexualita, nesnášenlivost, pozice žen, rasové problémy, společenské rozdíly a pak někde úplně vzadu tajemství miniatur. Místo tajuplného a napínavého románu to bylo nuda a nuda, téměř až v polovině knihy se začalo něco dít. Bohužel i konec byl celkem snadno předvídatelný. Pro mě velké zklamání. Podle anotace jsem čekala tajemný příběh, který nám prozradí záhadný miniaturista pomocí svých figurek, a ten se jak si nedostavil. Jednu hvězdu za hezkou obálku a námět, který se pak vlastně někam ztratil.

21.03.2015 1 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) No čtivé to je jako vždy. Ale... mám pocit, že celou dobu čtení mě neustále napadalo- proč jako a jako vážně?

Spoiler......Spoiler

Nesta nikdy nebyla typická sympatická hrdinka, ale to co se z ní nakonec stane, mě nijak nenadchlo. Hodná Nesta je pro mě trochu takový oxymoron. To vážně nemohla zůstat trochou potvora?

Upřímně arogantní Nesta, která v podstatě nemusí hnout prstem a kouzelné relikvie k ní prostě doletí a poslouchají na slovo. Její neomezená moc, kterou se nijak neučí ovládat jí prostě poslouchá a bez sebemenšího výcviku jí nakonec použije jak má aniž by jí to vyčerpalo. Sakra proč to už nepoužila za války? Z trosky za půl roku Valkýrou, co sundá všechny vycvičené Ilyrijce, jako vážně. Hrozba královny, která je prakticky hned vyřešena. A jak to, že si jen tak upraví tělo? Moc paní smrti má jako něco společného s přeměnou? A to nekonečné fňukaní Nesty, jak si nic nezaslouží a jak všechny nenávidí, aby to pak přešlo vlastně všechny miluju. No nenadchlo mě to.

Možná to mělo být jen o jejím vztahu s Cassianem, bez záhadných Klenotů. Trošku mám pocit, že teď všichni ostatní působí jak trubky, bez moci. Protože na co Nesta sáhla to hned vyšlo.

A upřímně, mě tedy Gwyn, jako možná budoucí partnerka Aze nenadchla, nevím proč si to všichni přeji. Ti dva tam spolu měli na 700 strankach dvě věty. A ty mě vážně nepřesvědčily. Jako kamarádka klidně.
Upřímně bych byla ráda, kdyby byl s Elain. Konečně by mohl být vztah, který si vyberou oni a né že jím to určí nějaká magie druha a družky. Konec konců víme, že to nemusí být zárukou šťastně až navěky.

06.03.2022 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Moje srdce, téměř puklo...uplně.

13.08.2017 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Když jsem si jí kupovala, neočekávala jsem prakticky nic moc. Jen další letní romantickou knížku, kdy on má rád jí a ona jeho a odejdou společně do západu slunce. O to větší překvapení pro mě tahle knížka byla. Měla v sobě vše, lásku,tajemství, napětí. Prostě dokonalost. PO dočtení jsem neměla slov a marně utírala slzy. Díky bohu za epilog :)Myslím, že žádná romantická knížka mě tak nedostala. Pro mě jedna z nejlepších romantik, co jsem, kdy četla. Už se moc těším na druhý díl.

15.11.2014 5 z 5