Haninkaa Haninkaa komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi zajímavá, čtivá knížka,nemám nic, co bych vytkla :-)

30.07.2014 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tato kniha mě vzala za srdce,a zanechala opravdu veliký pocit zamyšlení.U čtení jsem doopravdy prožívala pocity nevolnosti, úzkosti a smutku.Nepamatuji si, kdy jsem tyto emoce u čtení DOOPRAVDY prožívala naposledy.Život Marjam, Lajly a jejích dětí je plný smutku,deprese, bolesti...Úžasné,jak autor spojil dva děje dohromady, a jak se životy těchto dvou žen spojili.Též se mi líbili pocity,které v knize autor popisoval.Život v Afghánistánu není lehký,obzvláště pro ženy,a tady je vše popsané...Ještě dlouho nad tím vším budu přemýšlet,a dávat si otázky,ale tato kniha mi jasně ukázala (nám všem),že naše životy jsou úžasné,oproti tomu,co prožívají všichni v tomto příběhu...VŠEM DOPORUČUJI!

01.11.2013 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Třetí kniha kterou od Coleen čtu a ani tato mě nezklamala, nemám co vytknout:-)

25.08.2021 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

SPOILER
Maas mě nezklamala, opět dávám 5*, v knize samozřejmě nechyběla akce ani humor, ale kvůli čemu dnes neusnu je ten KONEC!!! žádná kniha mě ještě nedostala tak jako Rod nebes a dechu. Nemůžu se dočkat jak se Maas podaří spojit mé milované Dvory s Půlnočním městem! :-)

14.11.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nic super napínaveho, ale kniha je jinak čtivá a určitě s ní může být čtenář spokojený.

10.04.2021 3 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Karel Čapek věděl přesně na co má v příbězích poukazovat,a se vším měl pravdu.Moc se mi líbí jak poukazuje na svět,který "se žene do zkázy" a na chování lidí...Kniha je báječná,velice doporučuji Bílou nemoc. :-)

26.03.2013 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Pěkně popsaný život Celaeny Sardothien před uvězněním v Endovieru. Ideální je přečíst si knihu po 3 díle Skleněného trůnu.

26.11.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Už hodně dlouho jsem takový příběh nečetla.I když je velmi smutný, tak se mi četl dobře(se slzami) .John Green napsal opravdu výstižný, pravdivý příběh(boj s rakovinou, a postava Hazel je výjimečná.A stejně jako Hazel, i já jsem chtěla znát podrobnosti příběhu.Jaký byl dál její život, jestli ji nemoc dostihla brzy, a jestli rodiče dodrželi slib, že zůstanou spolu, i bez Hazel atd...Kniha ve mě zanechala pocit zamyšlení...VŘELE DOPORUČUJI! :-)

27.07.2014 5 z 5

Princové se nežení s Popelkami Princové se nežení s Popelkami Šárka Jínová

Je to pěkná knížka,obzvláště pro mladé romantičky:-) Pěkný,odpočinkový příběh,který je vlastně i ze života.Ten kdo má rád české romány tak doporučuji. :-)

10.04.2013 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Čekala jsem,že se mi kniha nebude líbit,nedokázala jsem si představit,že hlavní vypravěčka nebude Rose,a že se nic nevyrovná Vampýrské akademii bez ní,Dimitrie atd.Ale příběh je zajímavý,a poutavý.Jen šlo o to si zvyknout.Bylo divné když se tam Rose jen na chvilku objevila,a pak zase zmizela.Už se nemůžu dočkat dalších dílů...Opět :-) ...Jen jsem zjistila,že už od polovičky knihy jsem věděla,kdo za čím stojí :-) Dalo se to lehce vyvodit.

18.03.2013 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Úžasný díl,ostatně jako všechny:-) Byla jsem u něj hodně napjatá,a nervozní.Prostě skvělý!

27.08.2012 5 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Hodnotím kladně především kvůli dobře a podrobněji popsaným erotickým scénám, ale co se týče děje tak tam žádný nebyl, nebo spíš úplně JEDNODUCHÝ :-(

28.10.2014 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Zatím byl tento díl nejzájímavější :-)

29.01.2014

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Je to zajímavé čtění,ale byl by ještě lepší,kdyby to bylo ještě lépe ukončené,jinak nemám námitky,takový pohled do budoucna je stejně zajímavý,jako kniha sama :-)

11.04.2013 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Úžasná kniha!!!Celý příběh je úžasný :-) Dopadl přesně podle mích představ :-) Je to knížka o vampýrech,ale dokázala mě vždy něčím...naplnit.Jen mě moc mrzí,že už je po této sérii :-( Vím že Richelle Mead napsala volné pokračování,ale příběhu Rose a Dimitrije se nic nevyrovná!!!...Tak příběhy v dalších knihách snad budou stejně tak krásné jako dosud :-) I když bez odvážné většinou tvrdohlavé,akční Rose,která vždy chrání své milvané,i ostatní co potřebují pomoci,a nakonec udělá to,co je správné.Je hodná,a vše myslí dobře :-D ...Rose jsem si moc oblíbila,a taky se s ní rozloučila...! :-) Opravdu před touto celou řadou knih smekám!...:-)

26.03.2013 5 z 5

03.01.2013 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Opravdu už se nemohu dočkat,až si ho přečtu!!! :-)

27.08.2012 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Krásný příběh:-)

25.06.2012 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Vampýrská akademie je úžasná kniha.Čtu ji moc ráda,a tento díl byl zatím nejkrásnější,i když i velmi žalostný:-(...Uvidím jak to bude pokračovat dál:-)

25.06.2012 5 z 5