Hanin Hanin komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Čtivé, ale pro mě bohužel stěží uvěřitelné.
Možná je to tím, že knih s tématem 2.světové války jsem přečetla víc, a velká spousta přečtených mě chytla za srdce. Zlomení andělé se k nim ale nezařadí.

26.06.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Bravurně vykreslený pohled na každičkou postavu příběhu.
Autorka jemně nastínila život jednotlivých protagonistů a je jen na nás, čtenářích, ke kterému z nich se přikloníme a držíme mu palce a koho "odsoudíme".
Já osobně si myslím, že daleko rozumnější je hledět si svého a svým jednáním neměnit životy druhých, jakkoliv " dobře" to myslíme.
Úžasná knížka. Snad se brzy dočkáme dalšího díla této mladé autorky.

17.06.2018 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Biatlon je můj oblíbený zimní sport.
Jasně, že fandím "našim", ale Martin Fourcade je pro mě machr :-) a po přečtení této knížky mu budu držet palce dál.

02.06.2018 5 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Milá knížka, plná zajímavých věcí. Oddechovka na lehátko :-)

21.04.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Doposud jsem tvorbě F. Backmana odolávala, a byla ta to tedy chyba :-)
Spisovatel má můj velký obdiv, nestává se mi totiž moc často, aby mi třeba jen jedna jediná věta vehnala slzy do očí.

V dospělosti prožíváme dny, kdy máme pocit, že meleme z posledního. Najednou nevíme, za co vlastně tak dlouho úporně bojujeme, jsme pohřbeni ve skutečnosti a všednosti a ptáme se, jak dlouho to ještě vydržíme. Skvělé je, že všichni takových dnů ustojíme víc, než si myslíme. Děsivé je, že nikdo neví, kolik přesně.

Je těžké, být dospívající a je setsakra těžké, být rodičem....
Skvělá kniha !

12.04.2018 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Skvělá sonda do nedávné minulosti naší země.

09.04.2018 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Krásný, dojemný příběh

06.02.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Pro mě výtečný čtenářský zážitek.
Chvílemi jsem byla tak naštvaná na mámu, která si přála plnit své sny, že zapomínala na všechno a všechny kolem. Ach jo...
A vlastně prvně jsem si uvědomila, jak těžké to, ti "jiní" někdy mají.

07.01.2018 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

První letošní přečtená kniha a bylo to tedy sáhnutí úplně mimo....

01.01.2018 odpad!

Tlumočník nemocí Tlumočník nemocí Jhumpa Lahiri

Krásná povídková knížka, která by, nebýt Čtenářské výzvy, určitě zůstala bez povšimnutí.
A to by byla chyba. Děkuji

13.11.2017 5 z 5

Už máš spát Už máš spát Tibor Noé Kiss

Na pár stránkách je dokonale popsán tak marný, zoufalý a beznadějný život v zapomenuté osadě kdesi v Maďarsku. V krátkých úsečných větách se pomalu odkrývají tajemství a osobní tragédie každého z obyvatel.
Uf, nikdy jsem nic podobného nečetla. Popis krajiny, počasí, atmosféry je skoro hmatatelný, autentický.

" Někdy by člověk věřil, že to, co se odehrává v osadě, je život "

13.09.2017 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Bylo mi potěšením, stát se na chvilku "slídilem" a pročítat cizí korespondenci, která je plná emocí a citu.
Bavila jsem se, dojímala a moc ráda bych pokračování....takhle to prostě nemůže skončit.

04.09.2017 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Ideální knížka na dovolenou. I když romantické příběhy moc nevyhledávám, tentokrát jsem si čtení docela užila :-)

13.07.2017 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Útlá knížečka, která je svědectvím, že válka má největší dopad na obyčejné, nevinné lidi....Ať patří ke kterékoliv straně.
Velmi čtivá, doporučuji

13.07.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ale ne.....ten konec. Přes počáteční nadšení, kdy jsem si kolikrát říkala "o co tu jde" se nakonec dozvím toto???
Ach jo....

06.06.2017 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Úsměvná knížečka, díky níž jsem se vrátila na chvilku do období, ve kterém se kdejaká malichernost zdála jako neřešitelný problém ☺
Bavila jsem se.

20.05.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to už pár dní, co jsem zaklapla knížku a Hanu absolutně nedokážu dostat z hlavy. Myslím na ní jako na dívku, kterou byla, se svými sny a krásnou budoucností. Ale více na ní myslím, jako na ženu, kterou se stala... se vzpomínkami na prožitou hrůzu. Moc bych si přála, aby si dokázala svou "vinu" odpustit.

Administrátory DK prosím o možnost udělení "zlaté" hvězdy, HANA by si ji právem zasloužila.
Nádherná kniha, A. Mornštajnové se podařilo napsat román, jehož čtení občas opravdu bolí.

11.05.2017 5 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Pěkné povídky, které určitě zaujmou...některé více, některé méně.
Co ale v knížce také bohužel zaujme, je množství pravopisných chyb.

31.03.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Snad kdybych byla o 20 let mladší ☺.... příběh mi přišel příliš nereálný, nadsazený a místy až moc překombinovaný.

12.03.2017 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

"Rány se zacelí. Láska přetrvá. My přežijeme"
a mně to nedá, než připsat
....a doufáme, že se nám podaří naučit se znovu normálně ŽÍT

Nádherná, i když v slzách dočítaná kniha. ČTĚTE....

18.10.2016 5 z 5