Tlumočník nemocí

Tlumočník nemocí

Právě za svůj debut získala roku 2000 tehdy třiatřicetiletá americká autorka indického původu Pulitzerovu cenu. Spisovatelka s výjimečným citem pro jemná hnutí mysli tlumočí soužení svých krajanů, kteří se v Americe potýkají s odlišným životním stylem a hledají rovnováhu mezi svými tradicemi a lákavými americkými novotami. Indové narození v Americe zjišťují, že "tlumočníky" často potřebují nejen ve vztazích s Američany, ale i s indickými partnery nebo příbuznými. Každý, kdo se kdy cítil cizincem, ať už zeměpisně či citově, najde v této pozoruhodné knize povídek svůj příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29972/tlumocnik-nemoci-29972.jpg 4.562

Interpreter of Maladies (1999)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo

Hanin
13.11.2017

Krásná povídková knížka, která by, nebýt Čtenářské výzvy, určitě zůstala bez povšimnutí.
A to by byla chyba. Děkuji

bekule
20.10.2017

Četla jsem knihu díky výzvě a jsem moc ráda že jsem tuto držitelku Pulitzerovy ceny objevila. Velmi zajímavé povídky o životě indických přistěhovalců.

LejcaS
02.10.2017

Dostala jsem se k ní naprostou náhodou přes Aktivitu oblíbených uživatelů :-) a rozhodně nelituji. Moc jsem si o ní před čtením nezjišťovala a tak mě překvapilo, že se vlastně jedná o povídky, což mě až místy mrzelo, protože jsem chtěla číst o jednotlivých hrdinech víc. Víc je poznat, víc se dozvědět o jejich životě... Rozhodně doporučuji. Krásné čtení, krásné chvíle s indickými lidičkami.

akdar72
28.08.2017

Opravdu pohlazení, díky Hareno.....

harena
24.07.2017

Četla jsem ji asi před rokem a s překvapením vidím, že jsem si ji neohodnotila. Tak jen krátce: úžasná, zajímavá a vlídná kniha, kvalitní četba, která potěší. ))). Určitě doporučuji.

Aileena
20.06.2017

Tato kniha nebyla mým šálkem kávy. Zaujaly mne asi jen tři povídky, ostatní mi přišly takové nijaké - nenadchly, neurazily. Většinou mi scházela pointa. Od Pulitzerovy ceny bych přece jen očekávala trochu víc. Stále mám problém s pětibodovým hodnocením... ;-) Slabší tři.

Emilie1906
03.04.2017

Nádherné povídky, nemám co dodat.

Škuch
26.01.2017

V téhle útlé knížce je 9 povídek a ani jedna není slabší, všechny jsou skvělé - výborně napsané.

kaja77
07.01.2017

moc moc moc se mi ty povídky líbily. bylo to takové milé, exotické.zkrátka doporučuji všem. je to jako takový svěží vánek

bagel
30.12.2016

Zajímavý pohled na život přistěhovalců do jiné země.

Taťka Hraboš
21.06.2016

Poutavé povídky s tajemstvím - autorka často nechává mnoho nevyřčeného a nutí čtenáře přemýšlet, jak příběh vlastně dopadl. Kouzlo knihy je zčásti dáno i originalitou postav, jejich zvyků, zálib, způsobu myšlení - pro západního člověka neobvyklých. Příjemná a přitom kvalitní četba.

Ronin Roujin
28.09.2013

Sbírka několika krátkých povídek, ve které vystupují muži a ženy z Indie a to buď ve své "staré vlasti" nebo v daleké Americe.