Rozmačkané ego se slaninou

Rozmačkané ego se slaninou https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364581/bmid_rozmackane-ego-se-slaninou-8dy-364581.jpg 3 60 19

Živelná Nela má neobvyklý talent kombinovat chutě i komplikovat si život. Rozhodne se zanechat v Praze svého podnikání a vyráží k norskému fjordu živit se jako servírka. Se slušnou dávkou rebelství a perfekcionismu nevydrží dlouho na jednom místě a po půl roce odchází na chladný anglický venkov. Sní o životě v Londýně, vlastním bistru a teple v pokoji. Do cesty se jí pletou muži, jídla i svérázní hosté. Na dřeň upřímný, vtipný a dojemný příběh je o hledání svého místa, boji a usmíření s minulostí. Kniha je samostatným příběhem, ale zároveň i volným pokračováním románu Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice.... celý text

vikaa
08.04.2024 4 z 5

Mně se kniha četla dobře a bavila mě. Milostné scény byly líčeny celkem s vkusem a bavilo mě jak jídlo, pití a zajímavé destinace, tak i nespoutanost hlavní hrdinky. Věřím, že Lenka Požárová taková neřízená střela opravdu je.
Brzy si zase od ní něco přečtu, někdy má člověk prostě chuť na trochu toho nenáročného počteníčka:-)

sporran
22.12.2022 2 z 5

Podivně roztříštěná kniha. Autorka skáče v prostoru a čase, mezi svými milenci. Kniha je tak o cestování v cizích zemích, vaření, pánovi, co navrhl křeslo a spoustě dalších věcí...

jana0338
09.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi to , měla jsem u toho pořád hlad :-)

Danago
25.01.2021 3 z 5

Zajímavá knížka v zajímavých kulisách ze zákulisí restaurací. Ale hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Děj je na mě moc chaotický.

Lenka1386
28.01.2020 2 z 5

Už jsem se začínala rozepisovat,načež jsem si přečetla komentář od lenkaabooks a plně s tím souhlasím. Kdyby se vyhodili chlapi a s nimi spojené trapné pokusy o eroticý román,byla by to úplně senzační knížka. Takhle ale bohužel...

lenkaabooks
25.04.2019 3 z 5

Na jednu stranu mě kniha potěšila. Ráda čtu o jídle, rozmanitosti chutí, o radosti z vaření. Také postřehy z norské a anglické restaurace, kde Nela pracovala, byly zajímavé a podnětné. Ale ty její vztahy s mužskýma, to bylo děsný. Kdyby byla kniha pouze o jídle, gastronomii, cestování, dala bych pět hvězdiček bez váhání. Bohužel její vztahové problémy mi čtení kazily.

bookcase
09.02.2019 5 z 5

Líbilo se mi ještě víc než předchozí kniha. Opět trochu chaotická, ale na to se dá zvyknout. Obdivuji otevřenost autorky, vychází ze svých skutečných zážitků.

Garfinela
28.11.2018 1 z 5

Zdá se, že autorka příliš rozmačkané ego nemá. V podstatě se nás celou dobu snaží přesvědčit, jak je úžasná, nekonvenční a všichni chlapi po ní jedou. Hvězdičku dávám pouze za to, že se člověk o jiných zemích dozví alespoň trošičku jiné postřehy než z cestopisu. Vše ostatní nestojí za nic a svoje osobní úvahy by si asi měla nechat pro kamarádky.

gulas
25.10.2018

Byl to dárek, dočetla jsem, ale knížka nejspíš skončí někdě v knihobudce na nádraží. Třeba udělá radost někomu jinému, protože mě to moc nebavilo a zbytečně by mi to zabíralo místo v knihovně.
Nejlepší byl "skoro" recept na hříšné čokoládové košíčky se slaným karamelem. Ty bych si fakt dala :-)

RADOST
28.07.2018 3 z 5

Kniha o EGU, touze poznávat , učit se a prosazovat se. O nepoddajnosti i pracovitosti, nevázanosti, o vášni pro vaření. O (ne)kompromisech. Oddychové čtení. Trochu mi vadila jakási neuspořádanost - ale ta je vlastně charakteristickou vlastností hlavní hrdinky, tak možná proto se objevuje i ve stavbě povídání. A je to povídání poučné, odhalující zákulisí některých restaurací.

Ivuska.09
20.06.2018

Příjemná oddechovka na letní odpoledne.

cori
12.06.2018 3 z 5

Autorka má zajímavý styl psaní. Více než popis jídel a chodů, mě zaujalo líčení, jak to chodí v zákulisí restaurací a hotelů v Norsku a Londýně. Ráda sáhnu po dalších osudech vypravěčky Nely.

Eviku-miluna
20.05.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem. Četla se lehce. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji

starostova
18.05.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka se mi zdála příliš hysterická.

Maliin.em
05.05.2018 5 z 5

Musím podotknout, že mě bavila. Lehce psané, nic nuceného, měla jsem to hned přečtené :)

Hanin
21.04.2018 4 z 5

Milá knížka, plná zajímavých věcí. Oddechovka na lehátko :-)

BrozaM
04.04.2018 2 z 5

Zvláštní čtení, oddechové. Vadily mi zdlouhavé popisy jídla, cizí a neznámé názvy surovin a jídel. Mohlo by to být kratší a trochu ucelenější.
V knihkupectví mě zaujala názvem.

Jancas.s
29.03.2018 4 z 5

Strašně fajn knížka o tom, když člověk miluje jídlo a cestování. Velmi lidské i když nešlo primárně o nějaký ucelený příběh, ale menší osobní zpověď.

Sandruš
27.02.2018 5 z 5

Novinka která mě zaujala svým názvem, tématicky se mi i hodila do Čtenářské výzvy 2018.
Obsahově to je dobře napsaná kniha, oddechové čtení, při kterém dostane člověk i hlad :D Stojí za přečtení :)