Rozmačkané ego se slaninou

Živelná Nela má neobvyklý talent kombinovat chutě i komplikovat si život. Rozhodne se zanechat v Praze svého podnikání a vyráží k norskému fjordu živit se jako servírka. Se slušnou dávkou rebelství a perfekcionismu nevydrží dlouho na jednom místě a po půl roce odchází na chladný anglický venkov. Sní o životě v Londýně, vlastním bistru a teple v pokoji. Do cesty se jí pletou muži, jídla i svérázní hosté. Na dřeň upřímný, vtipný a dojemný příběh je o hledání svého místa, boji a usmíření s minulostí. Kniha je samostatným příběhem, ale zároveň i volným pokračováním románu Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364581/rozmackane-ego-se-slaninou-8dy-364581.jpg 3.449
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Rozmačkané ego se slaninou

Danago

Zajímavá knížka v zajímavých kulisách ze zákulisí restaurací. Ale hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Děj je na mě moc chaotický.

Lenka1386
28.01.2020

Už jsem se začínala rozepisovat,načež jsem si přečetla komentář od lenkaabooks a plně s tím souhlasím. Kdyby se vyhodili chlapi a s nimi spojené trapné pokusy o eroticý román,byla by to úplně senzační knížka. Takhle ale bohužel...

lenkaabooks
25.04.2019

Na jednu stranu mě kniha potěšila. Ráda čtu o jídle, rozmanitosti chutí, o radosti z vaření. Také postřehy z norské a anglické restaurace, kde Nela pracovala, byly zajímavé a podnětné. Ale ty její vztahy s mužskýma, to bylo děsný. Kdyby byla kniha pouze o jídle, gastronomii, cestování, dala bych pět hvězdiček bez váhání. Bohužel její vztahové problémy mi čtení kazily.

bookcase
09.02.2019

Líbilo se mi ještě víc než předchozí kniha. Opět trochu chaotická, ale na to se dá zvyknout. Obdivuji otevřenost autorky, vychází ze svých skutečných zážitků.

Garfinela
28.11.2018

Zdá se, že autorka příliš rozmačkané ego nemá. V podstatě se nás celou dobu snaží přesvědčit, jak je úžasná, nekonvenční a všichni chlapi po ní jedou. Hvězdičku dávám pouze za to, že se člověk o jiných zemích dozví alespoň trošičku jiné postřehy než z cestopisu. Vše ostatní nestojí za nic a svoje osobní úvahy by si asi měla nechat pro kamarádky.

gulas
25.10.2018

Byl to dárek, dočetla jsem, ale knížka nejspíš skončí někdě v knihobudce na nádraží. Třeba udělá radost někomu jinému, protože mě to moc nebavilo a zbytečně by mi to zabíralo místo v knihovně.
Nejlepší byl "skoro" recept na hříšné čokoládové košíčky se slaným karamelem. Ty bych si fakt dala :-)

RADOST
28.07.2018

Kniha o EGU, touze poznávat , učit se a prosazovat se. O nepoddajnosti i pracovitosti, nevázanosti, o vášni pro vaření. O (ne)kompromisech. Oddychové čtení. Trochu mi vadila jakási neuspořádanost - ale ta je vlastně charakteristickou vlastností hlavní hrdinky, tak možná proto se objevuje i ve stavbě povídání. A je to povídání poučné, odhalující zákulisí některých restaurací.

Ivuska.09
20.06.2018

Příjemná oddechovka na letní odpoledne.