HaničkaVodička HaničkaVodička komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Filmove zpracovani mne zaujalo, kniha, bohuzel nezaujala az tolik.

06.10.2020 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Ctive, pohodove, klidne az naivni pocteni od zacatku do konce.

06.10.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu bych klidne doporucila i nejlepsimu priteli, spise pritelkyni. Myslim, ze hloubce deje porozumi spise zeny, muzum muze pripadat az precitlivela, coz mne coby matku dost zajimalo. Precetla jsem za par hodin.

06.10.2020 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knihu můžete číst několikrát dokola a vždy se milým, příjemným a zajímavým způsobem dozvíte něco nového a krásného o životě lesa a vlastně i o životě člověčím, který s tím úzce souvisí. Nikdy knihu neprodám a oporučuji opravdu všem.

09.04.2020 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Knihami tohoto ladeni se zabyvam uz mnoho let a v podstate i profesionalne. Tato je jedna z tech, ktere bych rada doporucila vsem, kteri prahnou po nejakem seberozvoji a absolutne netusi, kde zacit. Jako bonus autor poskytuje zasazeni pribehu do prostredi ostrova Bali, ktere je, jak znamo, svou duchovni podstatou a to nejen ve smyslu energii ostrova, ale predevsim samotnych obyvatel. Za mne pet hvezdicek.

04.01.2018 5 z 5

Pohodové nenáročné čtení (určitě si přečtěte i druhý, pokračující díl, neboť se dozvite jak to všechno dopadlo :-) ). Autorka má dobrý vypravěčský talent a současně nezahlcuje nadbytkem slov a informací. K nedělní klidovce jako stvořená.
Lehce bych vytkla zbytečně vkládána nehodící se slova (hazle, debile...), která se objevují i v druhém dílu.

22.11.2017 5 z 5

Pohodové nenáročné čtení (vyžadující přečtení 1. dílu, tento je dílem 2.). Autorka má dobrý vypravěčský talent a současně nezahlcuje nadbytkem slov a informací. K nedělní klidovce jako stvořená.

22.11.2017 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Tvrdíš, že ženy jsou "divné" a nelze je pochopit? Nebo, že "muži" fungují na nějakých zvláštních principech? Pak popadni knížku a listuj, listuj a čti a čti :-).

20.10.2017 5 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Ať si kdo chce a co chce říká ... myslím, že by ji měl přelouskat každý. Když už pro nic jiného, tak alespoň pro rozšíření si obzoru o tom, jak "fungují" jiní lidé. Obsah knihy není vůbec nutné hodnotit, naopak je fajn ho prostě "jen tak" příjmout.

20.10.2017 5 z 5

Poustevník Poustevník Lobsang Rampa (p)

Knihu doporučuji všem otevřeným hlavám i duším ... je jako další kousek do skládačky s názvem "Vše je opravdu možné".

12.09.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Snažila jsem se. Vážně. Říkala jsem si: co na ni všichni mají? Dokonce jde zpracována i do kin? Měla bych si ji přečíst.
Nešlo to, přečetla jsem prvních 50 stran - nic, prostě nic. Přečetla jsem dalsích 50 stran - to stejné nic. Pořád jsem se přesvědčovala, že bych měla. Takto jsem došla asi do 150 strany a nebylo zbytí. Musela jsem ji definitivně odložit.
Ze začátku jsem si myslela, že autorka zkouší mou inteligenci, ale pak jsem zjistila, že kniha je opravdu o ničem.
Pokud by někdo scvrkl příběh do 80 stránkové kapesní knížky, možná by se dalo, ale tohle? Za mne brak.
Film byl lepší, než celá knížka a celosvětový poprask kolem ní :-).

13.06.2017 odpad!

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Příjemný nenáročný příběh, které nás spolu s hlavním hrdinou vede zkrz na zkrz svetem a pomáhá chápat, o čem vlastně náš život je. Podstatou je jakési putování za nalézáním sebe sama a zkrze sebe sama za hledáním a nelézáním vnítřního vyrovnání a štěsti.
Sharmovy knihy si zásadně nechávám v knihovničce a nedám :-).

12.06.2017 5 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Pokud si chcete příjemně odpočinout v milé společnosti, knížka vám to dopřeje.

12.06.2017 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Pokud bych měla dílko považovat za autorovu zpověď, pak ano. Pokud bych ji měla považovat za jakýsi návod k tomu, jak "se dát tzv. do kupy", pak asi také ano.
Knížka je čtivá, jednotlivé pasáže jasné, výstižné, protkány příjemnými myšlenkami, možná i rysy detektivního pátrání :-). Coelho mne opět nezklamal.

12.06.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Příjemná pohodová četba, pro člověka, který chová kočky a zná jejich móresy, v některých pasážích i velmi zábavná :-).
Ve srovnání s prvním dílem ji však vnímám jako rozvláčnou a pro člověka, který od ní očekává určitý typ neidentifikovatelné motivace, nenaplněnou.
Určitě bych od ní však nejlepšího přítele neodrazovala. Text hladí, je fajn.

10.06.2017 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Skvele napsana knížka, která se dá beze zbytku použít doslova jako učebnice pohodového života. Taky jí tak používám a stále se k ní vracím. Mám v ní podtrháno bezpočet páží a připravuji kurzík pro lidi.
I příběh, který se "učebnicí" line, je oslovující a hlavně pohodový. Za mne špička :-).

08.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mne absolutně nečtivé, rozvláčné a nudné.

07.06.2017 1 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příjemná čtivá literaturka, v níž se dá najít sem tam i nějaké to aplikovatelné moudro. Určitě doporučuji a vrhám se do dalšího dílu. Vzhledem k tomu, že kočku máme, ocenila jsem v autorovi skutečného "kočkoznalce" :-).

07.06.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Mne se myšlenkové pochody Coelho dosti zamlouvají a tato kniha mne v tom jen utvrdila. Mám ve svém životě pocit, že toho chci tolik a tolik přečíst a proto nemám čast číst knihy dvakrát, ale tento příběh bych zvládla i podruhé :-).

07.06.2017 4 z 5

Doporučuji přečíst alespoň dvakrát. Poprvé kvůli "prokousání" se textem a podstatou a podruhé kvůli vypíchnutí základních myšlenek (samozřejmě čtyř :- ) a postupném ztotožňování se s jejich podstatou....Když se vám podaří se s nimi ztotožnit a žít je, odpadne spousta životního balastu a nepotřebného prachu stejně jako tech kudrlinek v textu.

07.06.2017 5 z 5