Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138137/mid_tajne-dopisy-mnicha-ktery-prodal-sv-OnS-138137.jpg 4 117 21

Volné pokračování světového bestselleru Mnich, který prodal své ferrari. Devět měst. Devět zastavení. Devět talismanů. Devět silných lidských příběhů, které se mohou stát inspirací naší vlastní hluboké životní změny. Autor světoznámého bestseleru Mnich, který prodal své ferrari rozvíjí ve své nové knize věčné téma hledání štěstí a smyslu života v dobrodružném příběhu o osobitém putování do neznáma. Rozháraný a vnitřně hluboce nespokojený Juliánův synovec Jonathan je jím nedobrovolně vyslán na cestu kolem světa, aby shromáždil devět talismanů, z nichž každý symbolizuje určitou životní moudrost nezbytnou pro plnohodnotný a šťastný život. Hlavní hrdina, vytržen ze své „zóny bezpečí“ a vržen do nejistoty, se postupně setkává na různých místech světa s jednotlivými strážci talismanů, z nichž každý jako by byl živoucím příkladem moudrosti v nich skryté. Tato setkání spolu s tajnými dopisy připojenými k talismanům se pro něj stávají impulzem k rekapitulaci dosavadního života a přehodnocení vlastních životních priorit a popudem k vnitřnímu obrodnému procesu vedoucímu k niternějšímu prožívání života, autentickému bytí a naplnění těch nejvyšších met. Devět talismanů, které vám změní život. Jen se vydat na cestu. Robin S. Sharma patří mezi nejznámější a nejrespektovanější odborníky v oblasti osobnostního rozvoje a růstu. Jeho kniha Mnich, který prodal své ferrari (česky 2009) byla přeložena do čtyřiačtyřiceti jazyků. Spisovatel Paulo Coelho ji označil za „úchvatnou knížku, jež přináší potěšení i poznání“. K jeho dalším dílům patří Juliánova cesta, (2010), Mudrc, surfař a byznysmenka (2011) a Kdo bude plakat, až tady nebudeš? (2012).... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

The Secret Letters of the Monk Who Sold His Ferrari , 2011

PietroGrencik
28.03.2021 3 z 5

Robin Sharma nepíše skutočné príbehy, skôr sú to bájky.
Uviesť jednotlivé myšlienky do praxe je už druhá vec.

Kopretina.1
14.08.2020 5 z 5

V knize je tolik moudra. Většinu zná podvědomě každý člověk. Jen se podle toho umět řídit... Za mne zase další úžasná kniha. Hlavní hrdina je nejprve strhnutý touto "konzumní" dobou, vztahy nic moc, ale později přichází na to, že se dá myslet a žít i jinak, přívětivěji...

tynaveverka
24.11.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala. Sama bych si ji nevybrala. Příběh předvídatelný, pro mě tak trochu smutný, hlavní hrdina mi byl nesympatický. Pro někoho možná oči otevírající kniha... Dle mého by stačilo si přečíst jen jednotlivé dopisy k talismanům. Abych jen zcela nehanila, bavily mě až téměř cestopisné popisy míst, které hlavní hrdina navštěvuje.

EmmaEmma
28.10.2019 1 z 5

Kníha je tak předvidatelná, tak americká; i když napsaná se zjevně dobrým úmyslem, že
Jsem z ní v rozpacích. Možná proto; že nemám; ani nikdy nebudu mír ferrari a můj život se neodehrával, neodehrává a nikdy nebude odehrávat v americkém snu; na bublince sebezničujícího blahobytu a honbě za penězi. Hodnoty, jež jsou mi po kouscích odhalovány na stránkách knížky, jsou ty; na nichž jsem vyrostla, jimiž jsem se už dávno pročetla a prožila. Možná u nás předběhla dobu., ještě na tom nejsme tak “špatně” nebo spíše dobře......

Velekněžka
12.08.2019 3 z 5

Přestože se knihou citelně táhne marketingová stopa komerčního textu, pobízí k dnes potřebnému zamyšlení jednoduchým způsobem, který je schopen pozitivně oslovit davy, nejen pouze jednotlivce...

Titina
28.07.2019 3 z 5

Knížka je moc hezká, jen pro čtenáře duchovnější literatury je lehce předvídatelná.
Nicméně mě dobrodružství hlavního hrdiny bavilo natolik, že jsem knihu nechtěla dát z ruky.
P.S.: Tahle knížka se u nás na chalupě zjevila velmi záhadně - nikdo ji nepřinesl, nikdo ji nedostal.. Zajímavé :)

huhuhu
01.07.2019 4 z 5

Inspirativní kniha, i když nějaké výhrady mám...
Především mi to přišlo moc "americké" - všechno se odehrávalo ve velkém stylu. Třeba že hlavní hrdina musel kvůli tomu, aby poznal sám sebe, zcestovat půl světa.
Proti uvedeným moudrům se nedá nic namítat, i když se nejedná o žádné novinky (všechno už bylo dávno řečeno např. v Bibli). Příběh je trochu slabší (a hlavně předvídatelný), ale člověk by ho asi neměl brát jako klasický román nebo realistický příběh. To, že Mnich prodal ferrari, mě nijak neohromuje, když mu zůstala hromada peněz, díky kterým si může žít, jak se mu zlíbí (ale první díl jsem nečetla, tak možná nevím všechno). Nebo že boháč žije pod své poměry a investuje i do chudších... To je sice hezké, ale víc obdivu si podle mého názoru zaslouží někdo, kdo má sám málo, a přesto dá druhému... Nevím, toho bohatství a peněz tam na můj vkus bylo nějak moc. Jako kdyby chudý člověk nemohl prožít šťastný a plnohodnotný život.
Ale přes všechny výhrady knihu hodnotím pozitivně (především pro ten potenciál, co se týká inspirace a motivace) a asi si přečtu i toho Mnicha.

ladyka
02.09.2018 4 z 5

Docela milé čtení. Nutno ale brát trochu s nadhledem a ne jako učebnicový návod na šťastný život. Ony totiž všechny ty "osobnostně rozvojové" knihy jsou zrádné v tom, že neplatí absolutně a mnohé moudré rady (bohužel někdy rádoby moudré) nelze aplikovat vždy a všude. V tom vidím jistou zrádnost těchto knih. Navíc člověk se dle mého názoru učí a prozře až osobním prožitkem a ne teoretickým čtením pouček...

Keram.mareK
20.04.2018 5 z 5

Souhlasím s tím, že příběh je vcelku snadno předvídatelný a některé části jsou nudné. Kniha se mi však líbila tím, jak je napsaná (snad i přeložená). A nejen to. Čtenář většinu z mouder ukrytých v knize nejspíš zná, kniha však může působit jako zrcadlo, které ukazuje, jak se na rozdíl od příběhu daný člověk chová a jak změnit svůj přístup k okolí i sobě samému.

Peyka
21.03.2018 3 z 5

Za mě lepší než Mnich..kniha není jenom filozofickou příručkou, ale jedná se i o vcelku zajímavý příběh o hledání štěstí, uvědomění si životních priorit a taky trochu toho yesmanství. :)

buchio
26.02.2018 3 z 5

Precteno v anglictine. Inspirativni. Poucne a motivujici. Ale nic wooow

mareks2
19.12.2017 2 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Bohužel jsem netušil, že nejde o román, ale o příručku osobnostního rozvoje. Sloh bídný, příběh naprosto předvídatelný, plejáda "Mirků Dušínů". Moje poslední knížka od tohoto autora.

HaničkaVodička
12.06.2017 5 z 5

Příjemný nenáročný příběh, které nás spolu s hlavním hrdinou vede zkrz na zkrz svetem a pomáhá chápat, o čem vlastně náš život je. Podstatou je jakési putování za nalézáním sebe sama a zkrze sebe sama za hledáním a nelézáním vnítřního vyrovnání a štěsti.
Sharmovy knihy si zásadně nechávám v knihovničce a nedám :-).

manka71
27.05.2017 5 z 5

Z mého pohledu je to autorova nejlepší kniha.

Soske
10.03.2017 1 z 5

Nejhorší kniha jakou sem zatím četla. Nuda, nuda, nuda . . . Jasný konec už od začátku. Jen rýžování peněz. Velké zklamáni od Sharmy.

moore.allonsy
25.09.2016 3 z 5

Celkově se mi to líbilo, ale pokud se člověk alespoň trochu zajímá o lidskou duši, o empatii světa a podobné, v podstatě jste na ta moudra už při cestě životem přišli sami. A proto pro vás může být průběh této knihy trochu otřelý. Jediným důvodem, proč si nečíst jenom sepsaná moudra na konci knihy je snad jen to, že v knize můžeme pozorovat, jakou proměnou prochází hlavní hrdina - sběratel talismanů.

misule8812
08.06.2016 5 z 5

Super motivační kniha. Doporučuji každému kdo potřebuje načerpat trochu té pozitivní energie. :)

dennie3
23.03.2016 3 z 5

Kniha mi přišla dějově mnohem lepší než první díl, protože zatímco v první knize do nás Sharma stránku za stránkou bušil různá poselství, tady se dokonce i něco odehrává. Bohužel na to, jak je kniha krátká, mě ve dvou třetinách už přestala bavit a přála jsem si konec, protože mi bylo úplně jasné, jak kniha skončí. Devět talismanů je opravdu moc. Osobně bych jich dala pět/šest a stačilo by.

Erudite
17.09.2014 5 z 5

Knihu jsem začala číst spíše z nouze. Má zásoba fantasy nějak rychle zmizela a tak jsem musela sáhnout do trochu jiné knihovny. Musím říct, že mě děj, nebo spíše dechberoucí popisy přímo vtáhly do míst a pocitů. Byla jsem tam. Procházela jsem městy a cítila jsem na trzích vůni koření. Mohla jsem zapomenout na každodenní starosti mého života. Mohla jsem se zabývat svým štěstím. Mohla jsem se změnit...

(naprosto nečekaně uděluji 5 hvězdiček ;) )

Pawlisman
27.01.2014 3 z 5

Obávám se, že nejslabší v CZE vydaných Sharmových knih. Odkaz není plynule spojen s příběhem. Je, ale málo. Bylo zde 9 poselství a na ně uměle přiděláno několik ne příliš zajímavých zápletek. Surfař a byznysmenka neskonale lepší. Toto je nuda a ztráta času - stačí si přečíst dopisy v závěru knihy. Bohužel. 6/10

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Kniha Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari je v