hanap hanap komentáře u knih

Pyramida Pyramida Tom Martin

Dva mladí doktoři z oxfordské univerzity pátrají proč zemřel jejich známý profesor a co znamená vzkaz , který zaslal. Jejich pátrání je zavede k Indiánům do Peru a posléze k pyramidám v Egyptě . Zajímavé , napínavé .

06.04.2014 4 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Tato kniha mě dost pobavila , co mě ta nově založená strana Štěstí připomíná , nebo koho , no nic je to dobré čtení .

01.04.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásně napsaný příběh , je velká spotřeba kapesníčků , na závěr ještě nějaký čas na přemýšlení - jak bych se zachovala já ? Doporučuji přečíst.

01.04.2014 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Opět dobrá kniha od J. Picoult , sáhnout po jejich knihách nikdy není chyba . Samotní hrdinové knihy mě štvali , ale to nic nemění na tom , že je dobrý příběh .

01.04.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Výborné , poutavé , napínavé , dobrá krimi zápletka . I druhý díl je skvělý . Doporučuji .

30.03.2014 5 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Mladý Orm Ruriksson a příběhy přísežného bratrstva vedené Einarem Černým bylo docela dobré čtení . Trochu jsem měla problém se jmény , ale jinak dobrý . Ráda si přečtu další díly .

12.03.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejlepší kniha , kterou za poslední dobu četla . Hned si zajistím další díly .

04.03.2014 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Kniha Elixír , zakoupila jsem tuto knihu po přečtení mnoha kladných recenzí . Jakmile jsem začala číst měla jsem pocit , že to je omyl a já čtu nějakou nepovedenou červenou knihovnu . Je fakt , že kniha se s přibývajícími přečtenými stránkami lepší , dokonce tam je i náznak napětí , ale jinak nic moc . Dobré čtení si já osobně představuji úplně jinak .

20.02.2014 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Mám ráda tohoto českého krále a hodně jsem o něm již přečetla . Tato kniha se mě líbila ,výborně se čte , barvitě a podrobně přibližuje poměry mezi předními rody v Čechách, ale i sousedních zemích , vztahy a intriky jednotlivých rodů , církevních hodnostářů . Jediné co bych vytkla je absence mapy , znám mapu Čech , ale při čtení jsem potřebovala nakouknout do atlasu , mapa jako součást knihy by se hodila . Těším se na další díl .

31.01.2014 5 z 5

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Četa psanců líčí autorovy osobní zážitky z vojenského tažení v Afghánistánu . Vychází ze skutečných událostí drsné války ,je napsaná čtivým jazykem , nenudí , laskavým a strhujícím perem popisuje hrdinství mužů , přátelství a soudržnost v boji. Doporučuji tento autentický pohled na válku v Afghánistánu.

12.01.2014 4 z 5

Hunger games , přečetla jsem je na doporučení syna , který , ač není bohužel žádný velký čtenář tuto trilogii přelouskal za víkend. Mě se také líbila , mám jen dojem jakoby pani Collins docházela při psaní pára , První kniha skvělá , čtivá , napínavá , druhá čtivá , třetí je nejslabší , podrží ji jen dobrý konec ( snad to mohu napsat , když už to přede mnou prozradila ThePetinka) . Trilogii doporučuji ,zvlášť
milovníkům fantazi žánru , ale nezklame ani ostatní .

08.01.2014 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Souhlasím s předcházejícími komentáři , vyšetřování vraždy v kombinaci s neplodností a rodinnými problémy inspektorky, nevím .
Knihu jsem si koupila po přečtení nějaké kladné recenze a protože se mě to stalo v poslední době již podruhé , rozhodla jsem se recenze již nikdy nečíst . To je můj Novoroční závazek.

02.01.2014 2 z 5

Soumrak samurajů Soumrak samurajů Takashi Matsuoka

Tuto knihu jsem nedočetla , nějak to nešlo , přestože volně navazuje na Stmívání nad sakurami , kterou jsem přečetla a líbila se mi.
Možná se k ní někdy vrátím , ale brzy to nebude.

30.12.2013 2 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Výborná kniha , zajímavý pohled na Japonsko a jeho životní styl na přelomu 18 a 19 století . Na rozvíjející se obchodování se světem , zejména s Holanďany , také pohled na život námořníků . V neposlední řadě láska ,v této kruté době něžně vykreslená. Vše krásně smíchané a čtivé . Je to trochu těžší četba , ale stojí za to, určitě mě četba této knihy obohatila.

30.12.2013 5 z 5

Sestřička Sestřička Raymond Chandler

Sestřička ,nevím co napsat , nemůžu říct , že úplná ztráta času , takže nic moc .

11.12.2013 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha se mě líbila, dobře se čte , udržuje čtenáře v napětí , doufám v nějaké pokračování .

11.12.2013 4 z 5

Krev a led Krev a led Robert Masello

Krev a led , nejsem velký fanda hororů,vlastně je vůbec nečtu . Nějakým omylem jsem si přinesla tuto knihu z knihovny , ale ,zaujala mě hned od samého začátku . Kniha čtivá , prolínající se doba minulá se současností je fajn, udržuje čtenáře v napětí a je těžké knihu odložit .Doporučuji výborná četba.

28.11.2013 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Přečetla jsem celou sérii o porodní bábě Martě , prožila jsem s ní její osudy od mládí až do zralého věku. Bylo to příjemné čtení , získala jsem některé historické informace . Sledovala jsem jak vypadal asi život v lidí bohatých a mocných stejně tak chudých a bezvýznamných .Bylo to vcelku pěkné čtení . Rozhodně jsem se dobře bavila a knihu vše doporučuji.

13.11.2013 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Další osudy Marty jejiho manžela Christiana . V tomto díle se hodně válčí , autorka opět čtivým způsobem líčí, krutý život poddaných i šlechty . Mám ráda historické příběhy . Těším se na další díl.

08.11.2013 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Další osudy hlavní hrdinky Marty a jejiho muže Lukase , jejich přátel , dětí . Tentokrát se děj knihy odehrává více mezi rytíři na křížové cestě do Jeruzaléma , pro mě hezky popsaná krutá a nelítostná doba středověku.

08.11.2013 4 z 5