Hanaluna Hanaluna komentáře u knih

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Výborné psychologické drama. Dobrá zápletka, vyústění nečekané. Kniha se četla lehce, vtáhla do děje. Thriller bych to úplně nenazývala, napětí bylo spíše mírné, přesto hodnotím kladně.

05.10.2021 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Knihu hodnotím kladně, i když to úplně nebyl můj šálek čaje. Zejména spletitost příběhu, prolnuti postav a různých světů. Kde vlastně v každém je kus dobrého a kus zlého.

06.08.2021 4 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Skvělé, kniha byla čtivá, dobrý děj, na konci naznačeno na další díl. Už se těším.

01.05.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Velmi ponuré, syrové, člověk cítí tu úzkost a chlad. Za mě zase trochu něco jiného, než každá druhá severská krimi. A přesně to jsem hledala, takže spokojenost.

07.12.2020 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak já knihu musím pochválit, moc se mi líbila. Nejvíce oceňuji postavy Jassmin a Hannah. Jedna psaná vlastně za dvě osoby a druhá jako pohled dítěte. Jak vše vidí jak si to přetvoří do svého dětského světa. To si myslím opravdu stojí za pět hvězd. Spoiler viz. komentář níže, vše zmiňované se domnívám bylo “jako”, pouze prostřednictvím vyprávěním a představ.

31.07.2020 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Nebudu hodnotit Katku ani její příběh, ten si odžila a napsala sama. Co se týká knihy, vnímám ji jako povedené shrnutí již existujících dokumentů. Oceňuji fotografie.

11.07.2020 4 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Kniha se četla dobře, lehce, dej plynul. Ale bohužel že všech tří knih mi tato přišla nejslabší. Příběh krátký, žádné tajemno, žádné propojení a závěr. Vše jsem celkem čekala.

12.05.2020 3 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Četla jsem díky čtenářské výzvě. Z knihy mám vcelku příjemný pocit. Četla se lehce. Líbily se mi rozdílnosti dvou sester, dvou generaci. Avšak bylo tam více důležitých témat, která proplula jen tak po povrchu.

19.06.2022 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Trochu nudné, predvidatelne, ale jako audio se dala doposlouchano.

19.06.2022 3 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Oblíbeny autor, oblíbená série. Jako vzdy jsem se moc bavila a knihu doslova zhltla.

11.05.2022 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Námět byl zajímavý, to knize určitě přidává body. Dobrý a nový nápad. Zpracování už mě úplně tolik nenadchlo. Rozuzlení se dá předvídat dlouho dopředu, to bylo trochu zklamání.

11.03.2022 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tak hodnotím tak půl na půl. Čistě osobně se mi líbila část z dětství. Hezky jsem si zavzpomínala i na to své, pobavila se. Druhá polovina odehrávající se v dospělosti mi přišla už dost fádní, celkem od ničeho k ničemu. Konec pak tak rozpačitě utnutý. Kdybych ji neposlouchala jako audioknihu a interpreti nepodali vynikající výkon zřejmě ani nedočtu.

07.01.2022 2 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Fajn oddechové čtení, v mém případě poslouchání audioknihy. Interpretace výrazně zvyšuje hodnotu knihy. Ze života, z hereckého prostředí, ale žádnou hlubokou myšlenku nečekejte.

23.08.2021 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Shoduji se s recenzemi, co jsou zde. Kniha ze začátku plyne opravdu pomalu, působila na mne tlumeně až unyle. Postupně mě kniha vztahovala více do děje a začínala být zajímavější, zvítězila zvědavost. Po dočteni hodnotím i unylý začátek spíše pozitivně, protože si myslím, že bez toho by tolik nevynikl závěr knihy.

01.07.2021 3 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Kniha je pěkná. Žádné neuvěřitelné zvraty, ale pouze dokonalé životy tří žen, které ale vlastně vůbec dokonalé nejsou. Za mě velmi důležité téma sociálních sítí versus realita. Je podle mě důležité ukazovat, že vše není dokonalé. Palec nahoru.

04.08.2020 5 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Kniha se mi líbila, pěkně propojení faktů a příběhu. Je super nahlédnout do pro člověka nepochopitelného prostředí. Více takových knih.

30.03.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Je to několikátá kniha od autorky co jsem četla. Nějak se nemohu rozhodnout co si o ni myslet. Nějaké části mě zaujaly, jiné mě zase naopak moc nebavily. Četla jsem ji na své poměry celkem dlouho, nepřitahovala.

25.03.2020 3 z 5

Jak pohlídat dědečka Jak pohlídat dědečka Jean Reagan

Super vtipná kniha. Skvělá ilustrace. A hlavně děti ohromně baví a o to jde především.

17.02.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bryndzu mám ráda, první kniha série se četla dobře. Rychlý spád, tempo, klasika autora. Kate je mi sympatická. Ale některé zvraty a pasáže se mi i na knihu zdály být přehnané a opravdu nevěrohodné. Tak uvidíme jak bude pokračovat.

10.01.2020 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Přiznám se, ze kniha na mě nijak nezapůsobila. Přišla mi bezbarvá unilá. Bylo to trochu zklamání.

03.03.2022 2 z 5