Hakate Hakate komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásné filozofické, dobrodružné dílo. Velmi nadčasové dílo. Ke knihám se velmi málo vracím, ale toto dílo bude pravděpodobně zařazeno na úzký seznam knih, k znovu prečtení. Rozhodně doporučuji.

29.01.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Věčně téma rasismus,v minulém díle, který byl slabší a kde mě nálady Olivie spíše iritovaly, tento díl byl opět peckou. Zapeklitý komplikovaný případ, který mě chytil od samého začátku. Bavila mě každá kapitola, každý krok. Skvělý díl.

29.01.2023 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Podle vyššího hodnocení knihy jsem tak nějak čekala více.. z velké části knihy se děj velmi vleče a já pořád čekala, kdy se začne něco dít. Tento zlom nastal někdy za polovinou knihy.
Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale chyběla mu lepší propracovanost. Rozuzlení jsem bohužel odkryla velmi rychle a tak pro mě nebylo překvapením, kdo za tím vším stojí.
Dále mě neoslovil ani způsob, kdy k vyřešení případu pomohla náhoda a detektivka k němu přišla jak slepá k houslím. S detektivkou jsem překvapivě soucítila mnohem více než s hlavními postavami, Lisou a Kate. Spousta zmíněných věci není dotažené a neznáme na ně odpověď, i když v knize mají poměrně velký prostor, ale ve výsledku působí jako zaplácnutí místa. Nicméně na prvotinu autorky to není úplně nejhorší špatné a nebráním se přečtení další knihy, abych posoudila posun autorčina psaní. Jako odpočinkové čtení horší průměr.

21.01.2023 2 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

1. Díl nasadil vysokou laďku, kterou si druhý díl neudržel. Začátek pomalejší, ale postupně nabírá na tempu, které drží.
Tom i Mette jsou sympatické postavy. Olivia tentokrát mě sympatické poněkud ztratila. Její chování mi přišlo nerozvážné, nelogické a zmatečné. Zápletka i případ jsou pěkně zpracované a zajímavé. Postupem se děj zamotává čím dál více, případ se mi líbil. Na závěr tu máme smutný konec.

21.01.2023 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Tentokrát jsem četla knihu až po shlédnutí filmu, který se mi líbil. A jelikož se jedná o přepis scénáře čeká nás syrový a strohý popis a vyprávění, které není vůbec špatné.
* Za pohled a upřesnění pana Klímy, který vnese trochu světla v otázkách pravdy a fikce.
Knihu i film mohu doporučit.

15.01.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Krátké, pěkné, rázné, povídky s žárlivostí v hlavní roli. Londýn za mě TOP, z tohoto tématu bych ráda viděla další povídky.

14.01.2023 4 z 5

Mračna nad Arénou Mračna nad Arénou Michael Bronec

Oddechovka, která je tak nenáročná, až jsem jí poslouchala skoro týden. Audio skvěle zpracované, ale dějově je to takřka o ničem, že jsem se za chvíli usnula. Audio ideální k úklidu nebo k práci nebo před spánkem, zaručeně uspí, alespoň mě, tím pádem nevhodná pro "nicnedělání".
Není to špatné, to rozhodně nee, je to úvodní díl, který je zajímavě podaný, ale očekávám od dalších dílů trochu více.
Takže pokud cílem bylo trochu čtenáře unudit a usnout, to se povedlo na jedničku. U každé kapitoly jsou usnula min. 10x :D, ale do konce jsem se dostala a na jednu stranu se těším i na další díl, jen doufám, že se v tomto duchu neponesou i další díly a bude přibývat trochu té akce. Jinak asi prospím zbytek zimy :)
Tři hlavní postavy jsou velmi sympatičtí i když každý jiný.

12.01.2023 3 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

Kniha vybraná do čv 23. Tento historický román, který nás zavede do začátku 16.stoleti, roman vyprávějící příběh o slavné femme fatale Lucrezii, jí ovšem nepopisuje a nevystihuje jako zákeřnou silnou ženu, tak jak jsme zvyklý, ale nabídne nám zcela jiný pohled. A to pohled slabé, ale přesto silné mladé dívky, která je pouze pěšcem na šachovnici. Lucrezii zde nenalezneme jako velkou intrikánku, ale spíše jako nebohou chudinku. Román čerpá z části z historickým faktů doplněný z velké části fikcí.
Toto zpracování mě nepříliš oslovilo.

08.01.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Do čokoládovny jsem se pustila ihned po přečtení 1. dílu. Příběh navazuje pár týdnů po událostech z Krámku a opět se vydáme na pouť a záchranu do 17. Století. Opět se hledáme se starými známými a poznáme nové tváře. Tentokrát záchrana nebude tak jednoduchá a čeká nás těžký protivník. Atmosféra minulosti je opět skvělé vyobrazena.
Skvělé zakončení knihy, které nutí po přečtení dalšího dílu. Tak snad se brzy dočkáme dalšího dobrodružství.
Tato kniha, série upoutá nejen milovníky cestování časem, romantiky a dobrodružných příběhu.

07.01.2023 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Projíždíte pouští. Nečekaně se Vám porouchá auto a vy uvíznete uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Už to je trochu hororová situace, ale když máte v patách reprektive v kilometrové vzdálenosti ještě psychopatického snapera začíná opravdu boj na život na smrt a tato hororová situace se stala manželům Jamesovi a Elle.
Velmi dobře propracovaný thriller plný napětí a akce. Hlavní postavy příjemné, sympatické, inteligentní . Ale bohužel pro mě nebylo překvapením, kdo se skrývá za hledáčkem.
Dobře napsané, svižné tempo celého thrilleru, místy s klidnými pasážemi. Prima oddechovka..

07.01.2023 3 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Příběh mě zaujal už od prvních stránek. Z prvu mi chvíli trvalo než jsem se naladila na autorčin styl psaní, neboť tato kniha byla prvním shledáním s Paulou.
Velmi dobře sepsán příběh s cestováním čase, kde se kloubí duchařina a romantika. Krásně vyobrazena doba 17. Století, které je velmi dobře propojeno s přítomností. Pěkné charaktery postav.
Krásný příběh a vrhám se do pokračování a těším se na tajemství, které ukrývá čokoládovna.

06.01.2023 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Němé oběti, pomníček a strašák Healyho, který ho dostal až na samé dno. Na tento případ jsem se velmi těšila.
Případ, zápletka, rozuzlení skvělé propracované. Vše je propojené a poslední díl skládačky skvěle zapadne do zdárného celku.
V jisté části příběhu jsem chvili chtěla knihu odložit;) ale... Nic není jak se zdá a tak mě čekala skvělá napínavá jízda. Zatím nejlepší díl. Těším se na další, které na sebe nenechají dlouho čekat.

06.01.2023 5 z 5

Nevím, jak a jestli knihu hodnotit, vlastně není možné kritizovat cizí život a rozhodnutí, když si člověk neprojde a nezažije něco podobného. Obchodování s bílým masem, znásilnění, otroctví a podobné je problém, a o to více, když se děje i v této civilizované době, a tím tu máme i velmi silný příběh, obzvlášť pokud v tom figurují děti ale... Bohužel autorka si můj soucit nevysloužila, spíše naopak. Autorku považuji za velmi naivní, hloupou a svým způsobem i sobeckou, povrchní a arogantní? V průběhu knihy jsem několikrát měla chuť knihu odložit a autorku vylískat. Snad čtenáři, pochopí, co mám na mysli ;).

Budeme tedy hodnotit čistě literární stránku. Kniha je čitelná, logická až moc jednoduše napsaná. Po této stránce spíše průměr.

03.01.2023 3 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Druhá část knihy je o kapku lepší, čtivější, akčnější. Přesto mě bohužel i tato kniha převážně spíše nudila. Pěkné rozuzlení a závěr.

02.01.2023 3 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

V rámci čtenářské výzvy 23 jsem po dlouhé době opět sáhla po této skvělé sérii. Začátek skvělé fantasy série.

02.01.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

(SPOILER) Ano, trochu jiný King, ale přesto bezchybné dílo, které obsahuje vše.
Čtivá jednohubka, která střídá emoce: smích, strach, humor, smutek.
Dokonale vykresleny charaktery postav, které jsou stejně rozmanité. Kladné, záporné, vtipálky, dobrosrdečné postavy tak i drogové dealery i knižní svět. Staré i mladé. A vše se točí kolem jednoho kluka, který vidí a mluví s mrtvými, se kterým bude prožívat radosti, bolesti i jiné části jeho života.
Jamese si zamilujete stejně jako Martyho a ostatní.
Na poměrně malém počtu stránek je vše dokonale vyvážené a skvělé napsané.

02.01.2023 5 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Ve třetím díle odložených případů se vracíme na začátek k pomníčku Tess. Tessin nevyřešený případ, který ji straší a který již byl zmíněn v minulých dílech. Tedy případ uhořelé maminy malého chlapce. A jak již název napovídá, zaměříme se trochu náboženství a na smrtelné hříchy, trochu na tu přítomnost a hodně na minulost. Velmi dobře propracovaný příběh, pěkná zápletka. Čitelné, má to spád. I když odhalení vraha pro mě nebylo žádné wau. Tento díl mi přinesl pěkný čtenářský zážitek. I když Tess s Marií jsou mi stále nesympatické a asi si k nim cestu nejdu, přesto tuto sérii považuji za zdařilou.

29.12.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Velmi pěkný díl z mrazivého Islandu. Velmi pěkně vyzobrazeny krásy a mystika tohoto kraje.
S pěkným romantickým příběhem, sympaťákem Alexem, prima Lucy, ale také nástrahami vedení hotelu. Přátelský tým z Islandu je sympatický, milý a ta krajina... Velmi pěkně popsána. Máte pocit, že jste v té krásné zasněžené krajině s polární září nad hlavou a horkou čokoládou a kávou v ruce.
Tomuto dílu není co vytknout,
Hlavní postavy: sympatické
Vedlejší postavy: skvělé
Místo: nádhera
Krásná oddechovka ze severu.

28.12.2022 5 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Druhý díl je o poznání lepší. Zápletka velmi dobrá, případ z minulosti vtažen do přítomnosti velmi dobře zpracován.
Pohled manželky skvělý.
Tess a Marie jsou mi bohužel stále nesympatické. Nicméně tento případ shledávám za více než povedený.

28.12.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pohádkový příběh z Paříže mě příliš neoslovil. Nina i Bastyan jsou velmi nesympatické postavy. Příliš mě neoslovily, nepřesvědčily ani mě nebavilo. Plusem však byly opět informace o městě a památkách. Uvidíme, snad na Islandu bude lépe ;).

27.12.2022 2 z 5