Habana Habana komentáře u knih

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Jako první jsem sledovala seriál. Což není obvyklé. Pak jsem se dozvěděla, že existuje kniha a měla jsem Vánoce. Vlítla jsem do knihovny a nervózní čekala, až si ji přečtou rychlejší holomci.

Knížka, byť půjčená letěla v půli proti zdi, doprovázená mými hlasitými nadávkami:"Název je Prvních sto ne Zoufalé manželky!"

Ta kniha je pro mě peklo. Mezilidské vztahy, no fajn... ale seriál byl vyhajpovanej a knížka je dost pod úrovní. Znovu se cítím ublíženě, tak jsem se těšila.

06.10.2014

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Co bude dál? .. Téma, které je ohrané, ovšem zmáknuté tak, že Vás bude nutit číst dál. Autor, všemi známý, je vážně třída, co se této knihy týká. Scény, které bych se já osobně nebála rozvinout, úspěšně sterilizuje a nechává hrát si čtenářovu fantazii. Protože mě zaujal obal, (což je jeden z aspektů, kdy knihu vybírám), a zároveň zadní výtah, musela jsem si ji přečíst. Příběh je provázen třemi lidmi. Policistkou, profesorem a mladou náctiletou dívkou.
Přeskakování mezi postavami je místy až k nasrání. Ne proto, že by jedna linie končila napínavě, končí nudně a začíná druhá. V polovině knihy, by jste ostatní chary úplně vypustili a soustředili se jen na dívku.
Mínus, které mě vážně naštvalo bylo asi to, že do 3/4 knihy pořád hledali, hledání je fajn, ale tohle bylo moc i na mě a nezlobila bych se za nějaké komplikace.
K tomu, jsem byla zklamaná, že "delikvent" našel utajované místo za pár chvil. Myslím si, že policie o nich věděla, a že jejich vybavení by bylo o level výš, než onoho muže.

05.12.2013 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zviřátek... Kniha s krásným názvem. Po téhle knize jsem sáhla ve 14 letech a četla na pár zátahů. Pořád si myslím, že tahle kniha patří k jedněm z nejlepších počinů autora. Nebudu moc objektivní co se postav týče, přeci je to jen pár let, ale mohu říct, že příběh má dokonalou atmosféru, co se konce týče... přečtěte si.
Mám k tomu své negativum a to, že příběh má slabá místa, dlouhá, nezáživná a stane se, že se několik listů přeskočí. Ovšem to nic nemění na tom, že tuhle knihu ano, patří k TOP Kingovek, které za to stojí.

05.12.2013

Ježíšku, já chci plamenomet 7 Ježíšku, já chci plamenomet 7 * antologie

Nedávno jsem se dostala k této sbírce a byla jsem nadšená! Chytlavý název, krásné obaly a k tomu... Spousta autorů, kteří mají talent. A tak jsem se začetla. Některé povídky jsou velmi vynikající, některé jsou nedotažené. Pokud hledáte něco celistvě dokonalého, zde ne. Ale pokud tomu dáte šanci, naleznete v povídkách zlato. Opravdu je tohle počin, který uznávám! A ke všemu, sbírky mají koule!
Jestliže patříte k lidem, co preferují červenou knihovnu, rozplývají se nad roztomilými upíry a chlupaťoučkými vlčíky, tady to nenajdete!

03.12.2013 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Kniha ma své zvlaštnosti, které hůře stravitelné pro mnoho čtenářů. Román však nabízí příběh dívky z disfunkčňí rodiny, která se snaží bojovat proti jistým traumatům svým osobitým způsobem a zároveň se snaží svou rodinu bláhově spojit. Je odhodlaná pro to udělat cokoliv.

Dílo ve mně zanechává dojem a jistě na něj dlouho nezapomenu. Takže hodnotím v plné výši neb se k Vlhkým místům určitě vrátím.

20.09.2023 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Super věc tyhle Stop hrůzy. :) Dokonce i dnes to ma svou atmošku :) Možna u mě i více nostalgickou. Je to příjemné a napínavé čtení.

21.04.2023 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Pokračování V pasti neslo sebou i velkou zvědavost. Co je ještě nám může autor předložit? První díl ukončen ve slepecké škole byl prostě bomba a tak Malorie, která svým objemem strčila jedničku hluboko do kapsy, vyvolala i otázku: A už nám to vysvětlí?
Dílo pokračuje masakrem ve slepecké škole a pak skáče sedmnáct let dopředu. Nyní máme k dispozici nejen pohled Malorie, ale také kluka Toma a holky Olympie. Jejich vsuvky alespoň trochu vyváží po čase nudné a často se opakující myšlenky Malorie.
Pokud prahnete po vysvětlení, tak asi zase vychladněte... Malorie je prostě neobsahuje, nic nevysvětluje. Kniha není o světě, který rázem oslepl a řeší jak z toho ven, kniha je o Malorie a démonech, kteří ji deptají a berou chuť do života. Pár náznaků o fungování světa tam je, ale je to žalostě málo.
Pokud by Malerman nechal pouze jedničku asi by to bylo lepší, než se pak zbytečně plácat třista stran v něčem, co má nejlepší záběr v konci. A vlastně konec byl uspěchaný a je to škoda. Hodně mě mrzelo, že morálka lidí nakonec byla pořád dobrá, všichni jedli stále dokola konzervy (a že jich asi bylo dost) a tak prostě dystopický svět prostě nefunguje.

10.09.2021 3 z 5

Purgatorium Purgatorium Jitka Horáková

Kniha je bohužel naprostá slátanina, která nemá ani pevné základy. Nic nemá logiku a pokud ano, tak jen do doby, než to autorka zase pohřbí. Více z dojmů v recenzi. I já zamáčkla slzu, nad ztracených časem.

16.06.2021 odpad!

Divoké srdce severu Divoké srdce severu Hanna Mácová

Hanna Mácová si asi chtěla splnit sen a vytvořit romantiku, která bude pořád napínavá jak kšandy a nebude jasné, zda se nakonec ty dva milovat budou nebo nebudou. Úplně tak zapomněla, kde se děj odehrává a tak nám na scéně pořád poskakuje maniodepresivní slečna, která nejen že pořád někoho bije, ale ve skutečnosti si vyskakuje na všechny okolo sebe. Často se dovídáte, že to či ono chování jí ponižuje, nebo někoho miluje, nemiluje, nebo nenávidí, pak zase sonduje, proč ten nenáviděný o ní neprojevoval tuhle a tamhle zájem. Asi nejvíce zarážející je fakt, že spoustu tohoto výstředního chování si dovoluje v roli otrokyně. :)
Román ve skutečnosti jiný děj nemá. Sem tam se objevuje zmínka o politických rozepřích, ale že by se cokoliv na toto téma rozvádělo to zase ne. Muži vystupující v knize jsou všichni dost tolerantní a děsně ohromený z hysterky, která je drsná a neústupná, až si z toho nervózně žmoulá ruce.
Závěr knihy raději ani nekomentuji, protože to co se tam děje, bylo až masochistické pro mě jako čtenářku.

12.05.2021 1 z 5

Zrada - Strážci snů Zrada - Strážci snů Jasmina Petlach

Je hodně znát, že se jedná o prvotinu. Psychologie postav často pokulhává hlavě v té emoční rovině, linie o strážcích (která je hodně zajímavá) ustupuje do pozadí, aby si hlavní postavy užily dovádění v posteli atd... Mě to připomnělo hodně povrchově sérii Stmívání. Každopádně by kniha chtěla ještě více péče.
Ovšem příběh mě bavil. Autorka umí vyprávěním vtáhnout a i když předpokládáte, jak se vztah vyvine, nebo jak dopadne hlavní zápletka, pořád to jednoho baví číst. Za sebe můžu říct, že budu ráda autorku sledovat.

23.03.2021 3 z 5

O dívce, která vládla příběhům O dívce, která vládla příběhům Martin Drtina

Kniha je spíše takovým experimentem autora. Spojil dohromady až pohádkové fantasy pro děti s hororem pro dospělé. Bohužel nedokázal udržet balanc a titul je takový prazvláštní. Jako fanoušek hororu se neskutečně nudím při pasážích pro mládež a když dojde na tu temnější část, tak je nepříjemné vidět dětské hrdiny, kteří jsou v příběhu taháni jako koule na noze a nemají tam co děla.
Moc se mi líbil námět strážců příběhu, ale to je hodně slabé v porovnání s tím, co v dílu nefunguje. Jako by se autor pořád nemohl rozhodnout o čem to vlastně bude.

28.02.2021 2 z 5

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Iluze pravdy je jednoduché čtení s jasnou detektivní zápletkou a jasným cílem. Hlavní linka neodbočuje, děj má hlavu a patu. Přestože je téma celkem zajímavé, čekala bych od něj víc. Přeci jenom závěrečné, ani ne rozuzlení, plkání bylo jako: "Hm, tak fajn, tak čau." Ten příběh se připravoval na něco světáckého a finiš celkem zklamal. Trochu mi to připomínalo (trochu vzdáleně) jednodušší verzi knihy - Muži, kteří nenávidí ženy.
Co mi děsivě překáželo byla každodenní informace o tom, že je potřeba chlastat a jíst.

Takže vlastně co?
Jako klady bych brala, že knihu přečtete za odpoledne. Nemá hluchá místa a ani žádné křižovatky dějových linek. Autor umí psát a ví co chce napsat, zároveň nese i varování.

Negativní je, že úvod do děje je křečovitý a nevěřím mu, stále se tam pije a jí a nakonec se z tématu dalo vytřískat víc.

Kniha neurazí ani si u ní neokoušete nehty. Chtělo by to asi více napětí.

01.03.2020 3 z 5

Agentura 2: Střepy minulosti Agentura 2: Střepy minulosti Martin Štefko

Rozhodně daleko lepší, než jednička. Nyní i postavy jsou takové krotké a vážnější. Je fakt, že kniha o minulosti všech postav byla svým způsobem i místy nudná a nepřehledná, ale... pořád měla větší logiku, než jednička. Je škoda, že na tak malém prostoru se autor snažil vysvětlit problémy zemí, rodin, klanů atd... Často se v tom jeden plácal jak ryba a mnohdy ubíjelo, neboť podstatné pro děj to nebylo a nové informace to taky nepřineslo. Taková dlouhá výplň. Je škoda, že minulost si autor vybral tímto stylem. Lépe a příjemněji zapadala právě v prvním díle u Vipera. Jsem zvědavá jakou cestou se budou ubírat další díly. Zda se autor přikloní k odpočinkové jedničce a nebo vážnější dvojce. U Štefka totiž jeden neví. Je celkem nevyhraněný v žánru. :)

23.02.2020 3 z 5

Jen jeden svět Jen jeden svět Renata Šindelářová

Kniha se čte velice zvolna, postarádá napětí, ale zase je nabitá mezilidskymi vztahy. Anotace se úplně vyhnula obsahu knihy a pro hlavní linii zbylo až žalostně málo místa. Hrdinku Bianku jsem kvůli jejímu robotimu jednání moc nemusela. Nebyla neuvěřitelná. To spíš Tomas byl skvěle uchopená postava. Dávám 2 hvězdičky.

23.03.2019 2 z 5

Deník Jacka Novotného Deník Jacka Novotného Saša Sandras

Druhé pokračování mě vážně bavilo. Už se nenacházíme jen v okénku chatu, ale v příběhu, který má co říct. I přesto, že tohle není má cílová skupina literatury, jsem naprosto spokojená a těším se na další tvorbu autorky.

01.03.2019 5 z 5

Virtuálně Virtuálně Saša Sandras

Ke knize jsem se dostala díky projektu Podporujeme České autory (recenze). Musím vážně říct, že autorka dokáže zaujmout a především zvolená forma chatu táhne i ty, kdo neradi čtou rozsáhlé beletrie. Dávám velké plus a ráda bych někdy tištěný titul :)

01.03.2019 4 z 5

Detektiv Detektiv Luboš Polívka

Soubor povídek v knize Detektiv má spoustu ALE a nepěkných míst. Ke knize jsem se dostala náhodou jako k recenznímu výtisku. A musím říct, že to bylo fakt něco. Hlavní postava je neuvěřitelně nesympatická a plochá. Policisté jsou hloupoučký ptáčata, která vypadla... nikdo neví odkud. Neurčitá místa, časy, postavy. Je toho hodně co tomu chybí a nemyslím si, že autor zamýšlel udělat z detektiva Polívky takový divoký guláš. Nejlepší fáze knihy přišla u povídky Skandál v Bergkjavíku. A to kvůli tomu, že to bylo delší a bylo více omáčky. Hned to bylo o nčem jiném. Je fakt, že by se mělo pracovat s tím neuvěřitelným aspektem náhody, protože je to jako v kouzelné školce. Spoustu obratů, dialogů a podivných postřehů a připomínek je totálně mimo mísu. Je mi líto, ale spíš by to chtělo více dřiny, než vymýšlení prazvláštních přirovnání. Nakonec to není taková hrůza. Dá se z toho vykřesat dobrá kostra, která by chtěla ještě obalit a trochu vykrmit.

01.01.2019 2 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Zvláštní. Velice zvlastni dilo.

09.07.2018 3 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Hm... asi jsem ujetá na hezké obálky. Zde jsem dle popisu knihy čekala, že se snad manželka vrátí ze záhrobí a ono kulový. Kniha je psaná z pohledu starého detektiva Holgera, jehož minulost je tam retrospektivně odhalována a je to fakt nuda za nudou, k příběhu to vůbec není důležité a je to až tak děsná nuda, že přemýšlíte co budete vařit k večeři. Rovina staršího manželského páru Christiana a Leonory je o dost zajímavější... na začátku. Pak se v knize pořád plácají ve svých myšlenkách. To už pak hledíte na svoje manželství také z dost pokřiveného pohledu a ne... to není fajn.
Holger, který vypráví tento svůj bývalý "nevyřešený" případ své dceři Josefině, která si s taťkou šla sednou na kafe před odjezdem na SVOU svatbu. No není to milej a přející otec? Nebo to alespoň z knihy moc suprácky teda nevyznělo.
Kniha by chtěla pár stránek vytrhat a zcela odstranit pasáže, které čtenáři představí i minulost neživotného předmětu. Za mě průměr. Ale je fakt, že mezi thrillery je to trochu závan čerstvého vzduchu.

05.04.2018 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Tomáš Zářecký mě mile překvapil, již z toho hlediska, že jsem ze začátku vůbec netušila to, že je to český autor a při čtení jsem uvažovala co za zahraničního autora takhle poutavě píše. A protože jsem se odmítla odtrhnout, někde ve čtvrtině knihy jsem teprve otočila na titulní stránku a hle, Čech a píše skvěle.
Byla jsem ohromená stylem psaní, který nenudil a dokonce char. patnácti postav najednou. Jeden by si myslel, že v tom bude chaos, ale skvěle se doplňovaly.

Bohužel jsem ztroskotala u *SPOILER* věznění zbývající skupinky kmenem divochů a prozatím nemohu odstartovat dál. Pan Zářecký mě zatím nedokáže přinutit.

I tak knihu hodnotím 4H :)

14.12.2015 4 z 5