Agentura 2: Střepy minulosti

Minulost se vrací. Ivory ani Katharine nejsou schopni se přenést přes to, co se jim stalo, a hledají sami sebe. Navzdory tomu musejí fungovat jako tým. Cesta k sebepoznání je i cestou k utužení týmu. Týmu, jemuž chybí jeden člen. Tři jsou podmínka. Skrz krvavé vzpomínky a krutou minulost Katharine a Ivory hledají nového parťáka, o němž vůbec nic neví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404988/agentura-2-strepy-minulosti-p4c-404988.jpg 4.37

Agentura 2.

Thrillery, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Martin Štefko - Golden Dog

Kniha Agentura 2: Střepy minulosti

Habana

Rozhodně daleko lepší, než jednička. Nyní i postavy jsou takové krotké a vážnější. Je fakt, že kniha o minulosti všech postav byla svým způsobem i místy nudná a nepřehledná, ale... pořád měla větší logiku, než jednička. Je škoda, že na tak malém prostoru se autor snažil vysvětlit problémy zemí, rodin, klanů atd... Často se v tom jeden plácal jak ryba a mnohdy ubíjelo, neboť podstatné pro děj to nebylo a nové informace to taky nepřineslo. Taková dlouhá výplň. Je škoda, že minulost si autor vybral tímto stylem. Lépe a příjemněji zapadala právě v prvním díle u Vipera. Jsem zvědavá jakou cestou se budou ubírat další díly. Zda se autor přikloní k odpočinkové jedničce a nebo vážnější dvojce. U Štefka totiž jeden neví. Je celkem nevyhraněný v žánru. :)

Habana

eraserhead
03.08.2019

Mám to asi stejně, jako u prvního dílu, jen s tím rozdílem, že tohle je o něco lepší. Trochu podrobněji - Štefko je autor, který dokáže dobře napsat knihu, která tak nějak není pro mne. Respektive já nejsem v/hodný čtenář pro ni. neohrožení superhrdinové oplývající všemi možnými i nemožnými ne/představitelnými schopnosti (bez nichž by však nebyli prakticky ničím) mě prostě nebaví a nic mi nedávají. Dokonce i ta Japonka v kozačkách (a Štefko ví, že tohle jsou dva mé fetiše) mi byla každou stránkou nepříjemnější a méně a méně sympatická. Stejně tak mi neseděla mluva hlavních hrdinů, je až strojeně a nuceně "free", drsňácká a jakože hovorová... Jak jsem ale psal na začátku, dvojka Agentura je zajímavější a když dojde ke Rwandě, i chytlavější. Rwanda je blyštivý klenot na hromadě superhrdinského fantastického akčního klišé, Rwanda je Štefko jako spisovatel, jakého mám rád. Škoda, že je to jen menšinová část většího celku. Zbývá doufat, že Martin Štefko ve své spisovatelské schopnosti a umu (kteréžto věci neohodlám nijak popírat) napíše knihu, která mi zase sedne a chytne za prdel naprosto vším a beze zbytku, jako Nikdy se nepřestala usmívat. Martin Štefko je bezpochyby dobrý autor, jen se spolu míjíme v tom, co on rád píše a já bych si rád přečetl.

mttra
02.07.2019

Za me supr..je to jiny nez prvni dil,ale porad stejne kvalitni cteni..s diky ocekavam dalsi dil..

herdekfilek
17.05.2019

On to zase dal. První díl mi přišel perfektní. Opravdová jízda, která svištěla děsivým spádem až k apokalyptickému konci. S rozpaky jsem čekal na druhý díl, kdy to s největší pravděpodobností Martin Štefko naboří do zdi trapnosti z opakování. Nenabořil. Naopak, dal tomu trochu nový háv, trochu se vymknul z žánru. A přesto zůstal u té jízdy. Teď i trochu zadumané. Výborně. Jen tak dál.

KadetJaina
07.05.2019

Střepy minulosti jsou o něco lepší než první díl. Dostanete tu akci, vtipy, hromadu mrtvol, všechno, co vám dal už První tým. Druhá kniha je trochu ucelenější a postrádá zdánlivě nahodilou změť témat z prvního dílu. Pořád vypráví jednotlivé příběhy, tentokrát o minulosti postav. Příběh Katharine je drsný, ale vtipný, jako je koneckonců ona sama. Dějová linka kněze Ivoryho zabíhá do citlivých témat a umí pořádně promluvit do duše. Hlavně a především je to ale pořád akční jízda.