Agentura 1: První tým

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Seznamte se s Viperem (kovboj a nájemný vrah), Katharine (nevypočitatelná vražedkyně) a Ivory (kněz v kožené bundě). Tahle trojice bude chránit svět před sebou samým. Pomohou jim v tom jejich speciální schopnosti, ale bude to stačit na setkání s tajemnou ženou v červeném, která se objevuje na fotografiích v Thajsku, anebo při konfrontaci s nacistou, který měl být dávno mrtvý? A co teprve malá japonská školačka? Jak se vypořádají s ní?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324356/big_agentura-1-prvni-tym-cok-324356.png 3.816
Série:

Agentura 1.


Žánr:
Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Golden Dog
více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Agentura 1: První tým

Morbidus
18.04.2021

U téhle knihy mám dilema. Na jednu stranu pohodové béčko, ve kterém se zrcadlí neskrývaná inspirace četnými filmy, komiksy i knihami. Na stranu druhou děj občas skřípal svou přehnaností, což bránilo tomu, abych dokázal vyprávění uvěřit. Možná to ale bude i tím, že obecně příliš nevyhledávám akčnější příběhy.
Z výše uvedeného vyplývá, že mě nejvíce bavila první část a pasáže, kde jsou případy ve fázi pátrání. Silnou stránkou jsou zajímavé postavy (včetně záporáků), ačkoli jejich schopnosti a minulost zůstávají (počítám, že záměrně) z větší části nejasné. Některé nápady mi přišly tak trochu násilně naroubované, ovšem jiné přímo kypí potenciálem pro hlubší rozvinutí v dalších dílech.
Agentura pobavila, zabavila a navnadila na další pokračování.

Malarkey
14.01.2021

Přiznám se, že jsem Agentuře ze začátku moc nedůvěřoval. Knížka vypadala levně, navíc každý z dílů má jiný rozměr, což mě v rámci nejednotnosti nakladatelství v knihovně vždycky štve. Navíc oba díly mají pak ještě rozdílný rozměr od ostatních knih z nakladatelství, což jsem nepochopil a je to škoda. Nicméně říkal jsem si, nebudu soudit před půlnocí a rozhodl se začíst…

Jaké bylo moje překvapení, že Martin Štefko, nejen, že je skvělý spisovatel, ale navíc je zatraceně znát, že Agenturu píše čistě pro radost. Kniha obsahuje tři povídky. První je seznamovací, druhá stmelovací/hororová a třetí čistě akční. A ve všech třech případech je radost je číst. Příjemně odpočinková záležitost, která možná nemá žádného hláskovacího nadboha, ale zároveň dobře popisuje děj, prostředí a snadno vytváří emoce k jednotlivým postavám, se kterými jsem se pořádně nestihl ani seznámit a už jsou vhozeni do vyšetřovačky. Agentura je totiž agenturou, která řeší nejen paranormální jevy po celém světě, ale i svět samotný mnohokrát zachraňuje. No a Vy jste svědky stmelení jednoho z týmů, který pracuje na tom, abychom se na světě měli trošku líp. Navíc postavičky tu mají i zvláštní schopnosti a tak můžeme mluvit i o jisté české variaci k americkým X-Menům. Nic nového pod sluncem, ale odpočinete si mimořádně. Béčko jak vyšité, ale béčko jednoznačně pohodové a zábavné. Na druhý díl jsem dost zvědavý.


Snowflake2000
10.05.2020

Lehká oddychová knížka s rychlým dějem. Každá s hlavních postav má své (do jisté míry až psychické) problémy a vytvářejí dosti nesourodý tým, který ale nakonec přesto funguje. Autor zároveň dosti geniálně vytváří děj s otevřeným koncem a hlavní hrdiny s neprozkoumanou minulostí, kterou může dále rozvíjet.

Habana
16.02.2020

Agentura je celkově jedna velká vykrádací akce od dalších jiných akčňáků a seriálů. Ale to přece nevadí. Tenhle žánr, kde jsou nadpřirozené schopnosti, katany, krev, Náckové, Valkýry a jeblý lidičkové, to se dá číst pořád a pořád dokola. Agentura je místo, kde si autor fakt dělá co chce. Když potřebuje potěšit své ego, tančí nám přes stránky Japonky - školačky (protože prostě vždycky to musí být školačky) , které mají buď ostrou katanu, pusu nebo všechno najednou. Škoda, že Štefko postavy hrozně přepálil. Buď mu odpuštěno vše, ale Katharine... ta se mu odpustit nedá.

No ale, takto... uvidíme co bude dál. Chtělo by to zfackovat hrdiny, přidat špetku logiky a já si Kill Billa, X - meny a boj proti Němcům, ráda užiji znovu. :)
Habana

eraserhead
15.12.2017

Jeden z těch příběhů, s nimiž si autor může dělat naprosto svévolně co chce. Kdykoliv přidat jakoukoliv postavu, ne aby zasáhla do děje, ale jen proto aby tam byla (středověká válečnice v závěru knihy) a příběh se odvíjí ne podle nějaké struktury ale převážně jen a pouze dle fantazie autora. A to není moc pro mne. Agentura je na můj vkus až moc popkulturní, všechny ty pomrkávající odkazy mě po chvíli štvou a komiksové superhrdinské postavy, jimiž se román hemží mě nebaví, spíše jsou mi k smíchu. Ale to neznamená, že by Agentura musela být špatná kniha. První kapitola byla sice doslova utrpení, ve druhé nebyl zcela využit potenciál záporné nadpřirozené postavy, ale třetí část již tak nějak šla. nebyl by to Štefko, aby nedokázal i v knize, která mě žánrově v podstatě míjí, vymyslet několik zajímavých scén, slovních obratů, alegorií a hlášek. Kniha tedy není špatná, jako že by byla špatná, jen mi prostě nesedla zaměřením. Tohle není můj šálek oblíbené literatury. 2.5*

deadhunter
27.03.2017

Myslím, že se autorův záměr napsat lehkou oddechovku opravdu podařil. Někomu možná může připadat rozjezd příběhu v první části Tři vyvolení pomalejší, ale beru to tak, že na začátku zamýšlené série musel být čtenář seznámen s „pravidly hry“, premisami, z nichž bude vycházet vše ostatní, ať už se budou týmy Agentury jakkoli obměňovat. V další kapitole Žena v červeném začíná vyprávění nabírat obrátky a vrcholí v části Hledaný: Hans Messner. Tady už jednoznačně převažuje dynamická akce, a tu autor opravdu umí podat. K tomu je nutno připočítat i nadhled, humor a různé žánrové i mezižánrové odkazy. Martin Štefko se prostě dobře čte, ať napíše cokoliv. Už se těším na jeho další knížku.

herdekfilek
10.02.2017

Nejlépe se problémy řeší sekáním hlav. Pan Štefko věru hlavy seká. Ty čtenářské. Uvědomuje si tady vůbec někdo, že nám tu vyrůstá nová literární hvězda té nejryzejší brakové literatury? Humor, krev, akce, krev, sex, krev, nacisti a krev. Jen houšť, prosím pěkně. Zatím nejlepší, podle mě, autorova kniha.

mttra
05.02.2017

Mno,tak..muzete si rict,ze spousta veci z knihy uz tu nekde byla..sam autor pise o sve inspiraci v komiksech,ja v knize vidim i namety z filmu nebo treba videoher..kazdopadne mi to je uplne FUK,ptz jako celek je to napsane vyborne..kniha se pohodove cte,dej utika,predstavivost funguje..jsou tu napinave casti stejne jako vtipne veci,dojde i na trochu smutku..a to je pro me to,co jsem od tohoto autora chtel a ocekaval..nezklamal,a za me plnej pocet...a tesim se na pripadne pokracovani...HOWGH..