H.A.R.R.Y. H.A.R.R.Y. komentáře u knih

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - Podrobný obrazový průvodce k filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - Podrobný obrazový průvodce k filmu Jude Fisher

Název napovídá. Tomu, kdo nečetl knihu, pomůže s orientací kolem postav, míst atd. Pro čtenáře zbytečné. Tedy pokud vám nebylo jedenáct, když jste knihu dostali do rukou, a z každého obrázku jste se mohli pominout. Velká sentimentální hodnota:-)

19.04.2014 5 z 5

Kouzelný svět Pána Prstenů Kouzelný svět Pána Prstenů David Colbert

Pouze výčet zajímavostí o knize Pán prstenů. Pro ty, kteří o nich nic nevěděli, výborná, pro ty, kteří jsou dnes nalepeni na interfernetu, zbytečná záležitost.

19.04.2014 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Vyloženě nepovedená snaha o gangsterku, byť snaživě toužící po ironické reflexi. Dialogy jsou směšné a humorné pojetí gangsterů smutné. Připočtěte si vyloženě geniální změnu jmen hlavních protagonistů a dostanete nezajímavou knihu, nad kterou se vám autora i sželí. To aby mu to příště vyšlo.

03.01.2014 1 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přečteno za den. Musím však říci, že hodnocení se týká mého jinošského věku. Neodvažuji se knihu číst podruhé, musel bych jít zřejmě s hodnocením níž.

Jatka Jatka Lee Child

Při četbě by mě ani nenapadlo, že Jack Reacher někdy dostane tvář Toma Crooze:-D

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Jako malý jsem knihu bezmezně miloval a doplňující perokresbu Burianovu jakbysmet.

Muriel & andělé Muriel & andělé Miloš Macourek

Skvělý komiks od skvělého autora.

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Alec Barr mi změnil život.

Corleone Corleone Mario Puzo

Někdy je lepší nechat minulost spát a nesnažit se gangsterské geroje připravit o jejich mýtickou auru.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Průměrná kniha, která doplácí na zbytečný přehršel zápletek.

02.01.2014 3 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Úžasný ponor do dob dávno minulých.

02.01.2014 5 z 5

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Povídková klasika mistra žánru.

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Skvěle vypointované povídky.

Vrah policistů Vrah policistů Per Wahlöö

Vrah policistů se mi dostal do rukou jako první z celé série a ihned si mě získal skvělým minimalismem a velmi drsným ironickým humorem dokonale vykreslujícím bezútěšnou situaci švédského policejního systému. Zbytek knih o Martinu Beckovi je stejně vydařený. Kam se na autory hrabe dnes tak opěvovaný Jo Nesbo nebo Lars Kepler.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Daphne du Maurier mám rád pro její skvělý styl, ovšem přeci jen se jedná o knihu určenou ženám.

02.01.2014 4 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Skvělý námět a ještě lepší zpracování.

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Zdařile napsané hororové povídky, nicméně srovnám - li je se sbírkou Stráž u mrtvého, nemá Král oproti klasikům žánru nejmenší šanci.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Dokonalý protiválečný román.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vynikající gangsterka a oprávněná klasika žánru.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Vynikající dobová zpověď.