Obětní beránek

od:


KoupitKoupit eknihu

V knize Obětní beránek využila D. du Maurier své znalosti Francie a francouzského venkova, z něhož autorka pochází. Konfrontuje rezervovaného opatrnického anglického profesora, starého mládence, s klimatem úpadkového rodu venkovského šlechtice, jehož jednotliví příslušníci jako by vystupovali ze stránek starých francouzských klasických románů. Profesor, který je sice v praktickém životě téměř bezradný, ale má zdravá - i když poněkud knižně ušlechtilá - lidská a morální měřítka, marně se snaží ozdravujícím způsobem zasáhnout do porušeného soukolí neutěšených lidských vztahů. Autorka s jemnou ironií konfrontuje rozdílné národní povahy a rozvíjí svůj příběh s velkou fabulační a kombinační vynalézavostí, která je nejlepší stránkou jejího talentu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32022/obetni-beranek-32022.jpg 4.3116

Orig. název:

The Scapegoat (1957)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
ChristineDaee
11.12.2017

Začiatok príbehu sa zdá úžasný, má potenciál. Niečo ako Princ a Bedár v novoveku. Príbeh postupne upadá. Hlavný hrdina má obrovské možnosti a miesto toho aby ich využil, rieši samé zbytočnosti. Koniec nemastný, neslaný. Autorke našťastie ostáva schopnosť pútavo vykresliť ľudské charaktery.

85098211
21.10.2017

Výborná kniha, která nezapře autorčin jedinečný styl. Příběh je napínavý a zajímavý. Téma záměny postav je sice vysoce nepravděpodobné, ale na to čtenář přestane myslet hodně rychle a děj ho doslova vtáhne a nepustí. A jak tady už bylo napsáno, je opravdu těžké smířit se se závěrem...

March
26.06.2017

Kniha mi byla doporučená, tak jsem se po dlouhém přemlouvání do ni pustila. Trochu jsem se děsila toho tématu a i doby ze které kniha je. Ale po nějaké době jsem se od ní nemohla odtrhnout. Opravdu skvělá zápletka a jakým způsobem to Daphne píše, nemá chybu. Trošku i zpestření po těch severských krimi:-)

JPBelmondo
09.04.2017

Dvojníci či záměna postav, už to samo o sobě je dobré téma na zajímavý příběh. K tomu výborné psychologické vykreslení postav šlechtického rodu na venkovském sídle, kde má samozřejmě hlavní slovo "stará mamá". Pravidla, přetvářka, sny a touhy jednotlivých členů rodiny. Velmi pěkně propracováno, kvalitní a působivé čtení.

lábuska1
19.05.2016

Kniha se mi hooodně líbila, Daphne nezklamala!

SteveP1
30.01.2016

Daphne du Maurier tentokrát balancuje na samé hraně věrohodnosti a pravděpodobnosti,
nicméně se nám opět představuje ve své vrcholné formě...
Velmi neobvyklý příběh a zábavné čtení, určitě doporučuji, nudit se nebudete.
Koho zajímá víc, viz můj příspěvek v "Diskuzi" ,kam byl můj původní a rozsáhlejší komentář adminem přesunut....

Modrina
21.05.2014

Další kniha, která mě odložila naprosto vyčerpanou. :)

H.A.R.R.Y.
02.01.2014

Skvělý námět a ještě lepší zpracování.

Neri
24.11.2013

Další z těch knih autorky, ke kterým jsem se v průběhu let několikrát vrátila. A určitě ještě vrátím. Výborný psychologický román od kterého se člověk jen těžko odpoutává.

Terry11
06.08.2013

Výměna či záměna osobností mě vždycky baví. A tady je to prostě dokonalé.

bbara155
28.06.2013

Pěkný a čtivý příběh dvou mužů, kteří se snaží vyřešit svoje problémy zvláštním způsobem.Protože jsou si neuvěřitelně podobní vymění si místa a pokračují v životě toho druhého. Je to dobré řešení? Přinese to jejich blízkým dobro, nebo trápení? V každém případě pak oba musejí nést následky a každý se toho zhostí po svém. Psychologicky dobře propracovaný klasický příběh, který se čte jedním dechem.

felia
20.06.2013

Souhlasím s kattyV. Nádherně postavený příběh, se závěrem, který rozesmutní každého čtenáře. Taková je většina autorčiných knih. Snad je mám všechny. Bohužel žádnou ve čtečce.

kattyV
16.02.2013

Kniha je výborně napsaná, ale podobně jako u Mrtvé a živé jsem se obtížně smiřovala se závěrem.

Luciš
21.07.2011

Je to kniha, která se přečte jedním dechem! Moc se mi líbila a doporučuji.