Obětní beránek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V knize Obětní beránek využila D. du Maurier své znalosti Francie a francouzského venkova, z něhož autorka pochází. Konfrontuje rezervovaného opatrnického anglického profesora, starého mládence, s klimatem úpadkového rodu venkovského šlechtice, jehož jednotliví příslušníci jako by vystupovali ze stránek starých francouzských klasických románů. Profesor, který je sice v praktickém životě téměř bezradný, ale má zdravá - i když poněkud knižně ušlechtilá - lidská a morální měřítka, marně se snaží ozdravujícím způsobem zasáhnout do porušeného soukolí neutěšených lidských vztahů. Autorka s jemnou ironií konfrontuje rozdílné národní povahy a rozvíjí svůj příběh s velkou fabulační a kombinační vynalézavostí, která je nejlepší stránkou jejího talentu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32022/obetni-beranek-32022.jpg 4.3148
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Scapegoat, 1957


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Obětní beránek

knihovna22
06.12.2021

Přes dosavadní vysoké hodnocení - mě to nebavilo. Nevím proč, námět určitě dobrý, ale zpracování nepoutavé.

m_martina
24.08.2021

Autorčiny knihy ráda čtu. Ani této nemám co vytknout, proto dávám pět hvězd.


archivářka115
15.03.2021

Začátek byl pomalý a nudný.Po setkání dvojníků se děj zrychlil. Na knížce je znát, že už byla napsána před lety.

AnselmaAlois
06.05.2020

Velice čtivá kniha, i přes poměrně velké množství stran jsem přečetla hodně rychle. Námět je dost neobvyklý, ale o to víc zajímavý a nutí vás to číst dál a dál...

Mirka2778
19.04.2020

Ve většině příběhů se postavy na svou záměnu připravují. Tady je hrdina hozen do vody a musí se sám zorientovat. Asi proto působí jeho jednání opravdověji, (není nacvičené) a své nové okolí oklame zdánlivě bez námahy. A možná o to více ovlivní neměnnost a život rodiny "toho druhého".
Přestože jsem nesouzněla s žádnou z postav, Daphne mě jako vždycky dokázala vtáhnout do příběhu a já hltala stránku za stránkou.
Teď bych ještě ráda věděla, jak to bylo příště!?!

Hebrey
02.02.2020

Musím se přidet k těm, kdo zde už přede mnou vyjádřili, že kniha je zajisté čtivá a námět velice dobrý. Nicméně se s ním jistě dalo udělat mnohem více. Zajímavé je pojetí opravdu výhradně z pohledu hlavního hrdiny, tedy žádné vyprávění toho, co s dělo někde bokem, takže příběh čtenář prožívá autenticky tak, jako on. Děj nabírá postupně na čtivosti a místy je poměrně napínavý. Chybí mu však věrohodnost a je nakonec zůstává takový nedotažený.

pingu1
04.03.2019

Záměna dvojníků, zajímavé téma.... Kniha se četla docela dobře...

Tirisa
02.01.2019

Pro mě osobně byla kniha ve srovnání s dalšími od autorky slabší.

1