Vrah policistů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kriminální román líčí rozsáhlé pátrání po pachateli vraždy mladé ženy, ze které je obviněn nevinný člověk, a vyšetřovatel musí překonat četné překážky ze strany svých nadřízených, aby mohl usvědčit skutečného pachatele. Román je ve své podstatě ostrou společensko-kritickou studií, ve které je zločin i jeho pachatel uváděn do souvislosti s panujícím společenským systémem a dobovou politickou situací ve Švédsku. Vydání druhé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120653/vrah-policistu-v8E-120653.jpg 4.276
Série

Martin Beck (Romány o zločinu) 9.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Polismördaren, 1974

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Vrah policistů

Přidat komentář
1amu
01.04.2018

U mně nejlepší ze série "Martina Becka". Je velkou škodou, že na našich TV stanicích (asi) neproběhl podařený seriál. Krásně prokreslené postavy detektivů -spolupracovníků Martina B. Třešničkou na dortu je v knize přiblblý šéf Malm. Ale stejně se nejvíce bavím s Gunvaldem Larssonem. Již hodně stará série (10 knih) byla kdysi a myslím pořád je svěžím vánkem ve všech knihovnách.

Bulba
17.03.2018

Pěkná policejní detektivka, stejně jako ostatní příběhy této série. Je zajímavá i bez drastických nebo erotických scén, které jsou téměř ve všech nových detektivkách a které mi opravdu vůbec nechybí. Zbývá mi k přečtení ještě jedna kniha ze série a možná si je za pár let přečtu znova.

Willow
07.07.2017

Zábavná kniha!

Disease
17.08.2016

Solidní pradědeček dnes tak módních skandinávských krimi. I když termín "román o zločinu" vnímám spíš ohledně knížek Patricie Highsmith nebo dvojice Boileau-Narcejac, ani tohle není klasická detektivka. Ironická poloha mi většinou sedla, i když výjimky (zřejmě ztracené v překladu) by se našly. Časem asi dám celou sérii popořadě.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014

Vrah policistů se mi dostal do rukou jako první z celé série a ihned si mě získal skvělým minimalismem a velmi drsným ironickým humorem dokonale vykreslujícím bezútěšnou situaci švédského policejního systému. Zbytek knih o Martinu Beckovi je stejně vydařený. Kam se na autory hrabe dnes tak opěvovaný Jo Nesbo nebo Lars Kepler.

vitavita
09.03.2012

Kliďas Martin Bech řeší další případ - úspěšně...

Doporučujeme

Byla jsem tu
Byla jsem tu
Tragédie o třech jednáních
Tragédie o třech jednáních
Koláč s kapkou jedu
Koláč s kapkou jedu
Devátý hrob
Devátý hrob

Štítky

severská krimi švédské detektivky

Autoři knihy

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935

Kniha Vrah policistů je v

Přečtených112x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených6x
Knihotéce85x
Chystám se číst14x