Teroristé

Poslední z deseti románů o zločinu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41546/teroriste-3F1-41546.jpg 4.255

Martin Beck (Romány o zločinu) 10.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Svoboda

Terroristerna, 1975

Kniha Teroristé

faba
05.01.2019

Mé první setkání se severskou detektivkou v této sérii (mám ji celou). Ale to se tomu tak tenkrát neříkalo. Četl jsem to od jedničky až po desítku, a v desítce to hodnotím slovně. Něco slabší něco dobré, sem tam vtipné, ukázka jak to chodí u policie, která pomo pije... hodnoceno, až po více jak 25 letech.

1amu
26.10.2018

Znovu se podívat po knihách známe švédské dvojky autorů mi dal impuls svými komentáři woodward. Zkusil jsem to odzadu, tedy jejich knihou poslední. V žádném případě jsem nadšen nebyl a říkám si, že je dobré když Teroristé uzavřeli 10-ti dílnou sérii. Ještě, že vtip drží dvě zcela rozdílné postavy: proti své vůli, náměstek Malm - super blb v byrokracii švédské policie a komisař Gunvald Larsson, v této knize jeden ze dvou hlavních hrdinů. Zdědil čirou náhodou po svých rodičích dost peněz, které utrácí zejména za drahé a kvalitní oblečení a obutí. Hlavní padouch, původem z Jižní Afriky mi nepřipadá jako mozek akce. Alespoň z knihy to není vidět. Mám ho zaregistrovaného v hlavní roli z milostné scény s půvabnou švédskou policistkou, se kterou prožije pěkné chvilky. Mnó - to je na zlosyna málo. Vrcholem knihy, dle mého názoru, je mamutí ochrana amerického senátora, při jeho návštěvě ve Stockholmu. My o to víme své, tím myslím i obrovská vydání (k ničemu) zatěžující daňové poplatníky.
Napadlo mě, že bych si rád přečetl něco reálného ze Švédska této doby, kdy je země tak vstřícná k migrantům.

moničina
18.04.2017

Všetky ich knihy boli výborné, ale táto patrí k najobľúbenejšej. V príbehu boli aj úsmevné scény a irónia.

Disease
29.08.2016

Slabší než Vrah policistů, ale zato ještě větší vhled do dobové politické a sociální situace.

vitavita
09.03.2012

Poslední román - rozloučení s Martinem Beckem. Škoda.

Složka 64
Složka 64