Záhada zamčeného pokoje

Martin Beck po těžkém zranění nastupuje do práce a vyšetřuje vraždu osamělého muže, který byl zastřelen v zevnitř zamčeném pokoji. Mezitím speciální jednotka pátrá po bankovních lupičích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63479/zahada-zamceneho-pokoje-63479.jpg 4.192

Martin Beck (Romány o zločinu) 8.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Svoboda

Det slutna rummet, 1972

Kniha Záhada zamčeného pokoje

ujira

Není to náhodou parodie na severskou kriminálku ?jinak se mi nechce věřit, že by švédské duo napsalo tak slabou knihu a tak nudnou.

Magrata15
14.12.2019

Tak trošku jiná severská detektivka. Bohužel jsem se u ní strašně nudila.
Začátek byl fajn. Potom jsem několikrát myslela, že s knihou praštím a už ji nebudu číst a konec zase ušel.
Zdlouhavé, zamotané a ještě mi dělala problémy ta cizí jména. Kolikrát jsem myslela, že se jedná o nějakého lumpa a po chvíli čtení ... ejhle, on je to policajt. Měla jsem si od začátku psát na papírek seznam jmen a vysvětlivky.

Blanchidlo
15.08.2018

Tak profláklá detektivka a tak moc mě nebavila! U čtení jsem se trápila. Severští autoři detektivek mi obecně příliš nesedí.

IvaKo
15.04.2018

Hledala jsem knihu dvou autorů do Výzvy a vzpomněla si na tuto kdysi populární partnerskou dvojici. Čtivý detektivní příběh, kterému nechybí ani vtip a ironie, ani sociálně kritický pohled na tehdejší švédskou společnost. to vše s oblíbeným Martinem Beckem.

loskatos
25.08.2017

Jako detektivka dobré, ale autorů moralizující levičáctví co pár stran, to bych mohl vynechat. Škoda, že se v době, kdy to psali, nejeli podívat například k nám do Československa, případně ještě dál na východ. Ono by je to asi přešlo. 2 a 1/2 hvězdy.

moničina
05.06.2017

Výborná knižka. Ale ten záver dopadol divne. Niekedy mi pripadá, že tie knihy akoby mali ironický podtext. Podľa knihy vznikla aj TV inscenácia s rovnakým názvom v roku 1986.

Bulba
21.04.2017

Z knihy je patrna levičácká orientace autorů, což je i důvod, proč tyto knihy u nás vycházely již za totality. V tiráži mě překvapil údaj - náklad - 100 000 výtisků. Jinak dobrá detektivka - a jak už je níže zmíněno, dobrá detktivka nemusí obsahovat sadistické (a přidal bych ani explicitní sexuální) scény. Ale je možné, že tento názor je ojedinělý a v nových knihách jsou proto, že je po nich v současnosti poptávka. Jinak velice čtivá odlehčená kniha - čtu je postupně teď znova všechny.

Alcarmo
30.03.2017

První román reprezentující severskou detektivní školu, který jsem četl od autorské dvojice Sjöwallová-Wahlöö, mě v mnohém příjemně překvapil. Záhada zamčeného pokoje, odehrávající se v kulisách Stockholmu, má rozhodně větší spád příběhu v druhé půli, nechybí ale ani trochou toho napětí, mimo to má velkou dávku ironie (často zbytečně dehonestující „západní životní styl“). Dobře napsaný příběh obohacuje příměs inteligentního humoru, který představuje vítané osvěžení.

Zimní oběť

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935

Kniha Záhada zamčeného pokoje je v

Právě čtených1x