Grohlinka Grohlinka komentáře u knih

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO
SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO SPIRO

23.02.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

,, Slabost muze prerust v nenavist.”

Eddie Jaku ma muj nekonecny obdiv a soucit, stejne jako vsechny obeti holokaustu a jinych valecnych zlocinu. Je strasne, co se stalo a jeste strasnejsi je to, jak malo pouceni si z toho lidstvo vzalo.

Kniha se cte lehce, vzhledem k tematu mi to bylo misty az neprijemne, mam trosku problem s tim jak zjednodusene a zrychlene je vse popsano, tema a Eddieho zivot by si jiste zaslouzili propracovanejsi knihu, obsahlejsi, ale chapu, ze toutou formou je kniha mnohem pristupnejsi vsem, dokonce bych se ji nebala doporucit i mladsim ctenarum.

Prestoze nesdilim obecne nadseni touto knihou, prilisna jednoduchost, misty jsem az mela problem uverit, ze nektere situace autor prezil, oslovovani priteli mi prislo zbytecne a neverim, ze by Zide dokazali nalezt lek na rakovinu nebyt holokaustu, prestoze ani v nejmensim nezpochybnuji schopnosti, ve kterych vynikaji… Presto rozumim obrovske oblibenosti teto knihy, protoze autor sam je velice sympaticky a clovek nemuze jinak, nez s nim symptizovat, doufam, ze privede ctenare k dalsim, mozna trosku obsahlejsim kniham pojednavajich o tomto tematu, protoze by se o tom melo mluvit a nikdy nezapomenout.

19.02.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Asi jsem cekala moc…vetsina informaci me nijak neprekvapila, vstupy autorky mi prisly tendencni a kolikrat vylozene hloupe. Chapu, ze forma, kterou je kniha napsana je ctenarsky velmi privetiva, ale existuji lepsi knihy na toto tema, objektivnejsi a obsahlejsi, nemyslim si, ze vypovedi par individuí maji nejak vyznamnou objektivni hodnotu, ze ktere by se melo vychazet. Pro zacatek asi dobry.

29.11.2022 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Prvni 2/3 knihy se mi opravdu libily, zajimave tema, umelecka vlozka, nadherne popisy vseho, kdy ma ctenar pocit jako by byl v knize a prochazel se lesem, vyborne popsane akcni sceny a vynikajici smysl pro humor, kdy jsem se nekolikrat zasmala. Posledni tretina knihy me ale neuveritelne zklamala, zmatecne popisy udalosti a co teprve rozuzleni cele zapletky, ktere bylo az smesne. Konec byl vylozene spatny. Vadily mi take nejen gramaticke, ale zejmena fakticke chyby.
Presto bych se neuchylovala k urazkam typu, ze je knihy obyčejnou vykradackou a uz vubec ne Kruteho prince, v originale knihy vysly jen malo mesicu po sobe. Zdejsi kritici si musi predne uvedomit, ze tato kniha je autorcinou prvotinou, a je na ni proto znat, ze neni tak propracovana jako Kouzla rodu Thornu ci Vaspertina, preci jen vznikla par let pred nimi. Tesim se na dalsi autorciny knihy.

28.10.2022 2 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhy dil byl pro me osobne malicko slabsi nez prvni, nechapejte me spatne, porad je to ctive a na svoji kategorii velice dobre napsane, ale asi se jedna o osobni sympatie k jednotlivym hrdinum, jinak si to nedokazu vysvetlit. Pro vsechny, kteri hledaji romanticky pribeh s pridanou hodnotou, rozhodně doporucuji. Vazne se tesim na dalsi dil, ktery by mel byt o Hattie a Blackstoneovi, hadam? Tesim se.

16.10.2022 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Knížka se četla dobře, to se jí musí nechat, ale... ale hlavní hrdinka je prazvláštní tvor, který nemá absolutně žádnou sebereflexi, takový ten typ člověka, kterého vyhodíte dveřmi, on to ale stále zoufale nechápe a přileze oknem, když je nejhůř i kanálem, až se Vám ho zželí a radši si ho necháte, jen abyste měli aspoň chvíli klid. To, co hlavní hrdinka předváděla na jednotlivých baletních konkurzech vypovídá o všem, zejména o její povaze, pevně doufám, že takoví lidé, takovým způsobem nikdy žádné místo nikde nezískají, ač se obávám, že se mýlím. Andrew či Liam je málem nejlepší právník ve státech, ale jinak je to vlastně docela hlupák trpící rozdvojenou osobností. Taková pohádka pro dospělé se spoustou divného sexu, který není ani romantický ani moc sexy. Jako oddechové čtení se to přečíst dá, ale rozhodně Vás to ničím neobohatí. V rámci žánru se dají najít určitě lepší knížky, ale úplně na zabití to nebylo, spíš takové úsměvné.

,,Nevzpomínám si, že bych se učil, že někdo musí být oblíbený, aby byl úspěšný."

08.07.2021 2 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Od autorek mám jako srdcovky asi jiné příběhy a jiné kluky, z mého pohledu tady přeci jen je patrné, že se teprve sžívaly, ale nic to nemění na tom, že v rámci žánru patri kniha k tem nejlepsim, co se v cestine da precist.

Velky problem mam, ale s koncem. Vadi mi jeho absurdita. Jednani obou hrdinu na konci postrada jakoukoli logiku a cely pribeh posila uplne k certu. Mela jsem z toho pocit, ze se autorky chtely za kazdou cenu vymanit z nejake sablony, ale tohle nezafungovalo, aspon pro me ne.

24.06.2021 3 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Na příběh Trenta jsem se těšila ze všech nejméně. A nakonec Trent alias "Mute" byl málem nejlepší. Opět velice zábavné a čtivé. Celou sérii doporučuji a bonus navíc, letos by měla začít vycházet navazující série zaměřující se na potomky Four Hot Holes.

26.05.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Bod nahoru už jen za přezdívku Vicious. Jeden z nejosobitějších hrdinů, se kterými jsem se při četbě milostných románů setkala. A ne, nevyměknul ani na konci. Ani v celé sérii. Je to v rámci žánru rozhodně jeden z lepších počinů a jako oddechovka rozhodně dobrá volba. Líbí se mi, že autorka ke každé knize v sérii přidává play list.

26.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Já to s touhle knihou mám stejně jako s Verity, vůbec nevím, co si o ní mám myslet a čemu mám věřit. Varování: násilí na dětech.

11.05.2021 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Nebyla to úplně láska na první zatčení, ale kniha výborná. Od deníku vraha jsem se nemohla odtrhnout. Malinko mi nesedl Sam Porter, nicméně jsem zvědavá, jak se bude on a hlavně "Opičí vrah" vyvíjet dál v dalších dílech. Pro milovníky žánru nezbytnost.

11.05.2021 3 z 5

Strážci slunce Strážci slunce Aiden Thomas

Do knihy se mi úplně nechtělo, protože jsem věděla o otevřeném konci, druhy díl má vyjít v originále na podzim, takže nějaký čas potrvá, než se dočkáme pokračování.

Ale tak sympatického hrdinu, kterému nechybí sebereflexe jako je Teo jsem dlouho nezažila. Niya je prostě skvělá borka.

Čekala jsem trochu Riordana s neotřelým zasazením a přesně to jsem dostala. Krásné, bavila jsem se od začátku do konce.

18.04.2024 4 z 5

Hrdinové umírají Hrdinové umírají Matthew Woodring Stover

Čekala jsem maličko víc, prolínání fantasy a sci-fi mám ráda, líbily se mi akční pasáže, ale za celých 700 stran mi nezačalo záležet na jediné postavě a to je pro mě prostě velké mínus. A Cainova či Hariho motivace - láska, no tak pardon, zabiji ženy, děti, všechny, hlavně, když zachráním nevěrnou buchtu? Tak to joo.

14.04.2024 3 z 5

Chapadla Černé hvězdy Chapadla Černé hvězdy Tereza Kadečková

Tak tohle byl teda mišmaš. Nebavilo mě to vůbec. Zajímavý byl svět, ale to je tak všechno. K postavám jsem si nevytvořila žádné sympatie. Jsou tady robotstvo, kyborgstvo, symbionti, ryby a pak ještě plísně a houby, jak jinak než cordyceps. Uf ale dočkala jsem se konce a ten byl uspokojivý, přála jsem si ho tak od půlky knihy. Ale jinak super nápad a příjemná próza, jen mi to fakt nesedlo, jako oblíbene jídlo, ze kterého Vám je prostě jednou za čas šoufl.

01.04.2024 2 z 5

Slunce a hvězda Slunce a hvězda Rick Riordan

V rámci sérií inspirovaných antickou mytologii mám oblíbených několik postav, Percyho, Nica, Boba, Bobíka a Damasena. Takže byl u ně uspěch zaručen, navíc k Riordanovi neumím a ani nechci být kritická.

Před čtením této knihy je nutné přečíst neheb původní sérii Percyho Jacksona, ale také Bohy Olympu a Apollónův pád.

28.03.2024 4 z 5

Rezavé panny Rezavé panny Gwendolyn Kiste

Čím vším tahle kniha mohla být, protože námět je originálni a fascinující, kdyby nebylo příšerné vypravěčky, nelogického chování většiny postav a chabého závěru.

Myšlenka krásná, stav dívek, který odráží stav společnosti, jenže k čemu to, když ani v jednom bodě se nejde dostatečně do hloubky. Možná, kdyby příběh vyprávěla jedna z rezavých panen? Kdyby nebyly postavy ploché a jejich jednání prvoplánové? Kdyby hlavní hrdinka nebyla vtipná pozérka a pokrytec, možná, kdyby z těch svých telecích let alespoň na konci vyrostla. Potenciál to mělo.

11.03.2024 2 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Bez Steina a Jaroše jen půlka knihy, potvrzuje se mi, že Barbarič je nejslabším článkem, není to špatné, ale zdaleka nejslabší díl. Barbaričovy myšlenkové pochody byly celkem ubohé a rádoby romantická linka zcela zbytečná.

14.02.2024 3 z 5

Pád všech neřádů Pád všech neřádů Amanda Foody

Pro mě osobně mnohem lepší než první díl, na YA nezvykle rozsáhlé, dospělé a chytré. Svět není černobílý a my všichni jsme tak trochu neřádi, bavilo mě to moc.

06.02.2024 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Emily St. John Mandel

3 hvězdy a kousek. První polovina knihy byla skvělá, až znepokojivá, ve druhé se to začalo celé trošku rozpadat, ale to téměř vždy, když jde o cestování časem.

V závěru se přikláním k nižšímu hodnocení kvůli jednání postav, tomu jsem nevěřila ani náhodou.

02.02.2024 3 z 5

Vlk Fenri Vlk Fenri Odin Helgheim

Mám ráda severskou mytologii, takže tohle byla jasná volba. Krásné ilustrace. Rozhodně jsem zaháčkovaná a přečtu si další díly. Úplně jsem dostala chuť zahrát si znovu God of War.

24.01.2024 4 z 5