Greene Greene komentáře u knih

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

OBSAHUJE SPOILERY:
Kniha jako taková, jako vždy, je výborná. (V Angličtině) se krásně čte a úžasně si odpočinete. Tahle kniha má však jednu velkou chybu; kapitoly, které jsou o ničem. Tohle se většinou v předchozích dílech nestávalo (aspoň ne v takové míře) a celou knihu bych tak označil jako zbytečnou. Rozpitvávat, jak Sansa jede dolů z hory Eyrie na asi patnáct stran bylo i na mě fakt moc. Občas i moje oblíbená Cersei měla kapitoly, bez kterých by se svět nezbořil. Kdo však byl naprosto zbytečný byla Brienne. Kapitola šestnáct stran o tom, jak si povídá s Podrickem a pak potká někoho, kdo potom stejně nebude pro knihu nijak užitečný mi prostě bralo dech. A hlavně, Brienne si pořád ale pořád na něco stěžovala. Doufal jsem, že když budu číst její kapitoly že se to pak zlepší, ale měl jsem dát na rady spolužáka, který Brienne s radostí přeskakoval. Jako další mínus beru, že v celé Hostině není ani jeden Tyrion, Jon ani Daenerys (ikdyž na konci si pak můžete vychutnat zbytečnou kapitolku) a taky Bran, ale ten mi nijak neučaroval ani když v knihách byl. Samozřejmě Daenerys pak bude mít téměř celou další knihu pro sebe a vím, že Hostina s Tancem byly rozdělený. Ale jinak to bylo opět úžasné, občas jsem tam chtěl být s nimi (ale fakt jenom občas :D ) a teď se s radostí vrhnu na Tanec s draky, na který se fakt těším jak malé dítě :)

11.10.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha! Rowlingová jen potvrdila, že je úžasná spisovatelka a moje nejoblíbenější :) Kniha nenudila, stále zajímavá. To nízké hodnocení asi chápu, protože lidé čekali dalšího Harryho. Ale i tak se mi to moc líbilo a určitě se k ní jednou vrátím, třeba až bude zfilmovaná :))

27.09.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

EPICKÉ!!! Po úžasném Střetu králů nám Martin naservíroval další extra porci brutality a intrik. Všechny postavy jsou do detailů propracované a celá kniha se četla moc pěkně. Druhá knížka se mi však líbila asi jenom o malinko víc. Tady se však asi víc zabíjelo,autor si s postavami hraje jako s figurkami a dělá si s nimi co chce. Musím si od Bouře teďka trochu odpočinout, bylo to opravdu náročné (obzvlášť já- čtu to všechno v Aj), ale rozhodně se těším na další knihu. A jestli mám přečíst ještě další čtyři knížky (2 vydané a 2 chystané), budu si muset počkat. Ale to čekání stojí za to. Pokud si knihy budou udržovat úroveň kvality knihy číslo dva a tři, budu nejšťastnější člověk na světě :)
P.S. - Martin je člověk, kterého se opravdu a upřímně bojím. :D

18.09.2014 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

VÝBORNÉ!!! Hořící most bez námahy přesahuje kvality prvního dílu a já už se jen těším na další pokračování tak skvěle načaté série!! Přečteno za 4 hodiny.

03.08.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Výborně, bravo! Důstojné pokračování, které s přehledem překonalo první díl. Super bitvy, excelentně napsané, výborný a nepředvídatelný příběh a já už jenom otvírám Bouři mečů :)))

20.06.2014 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Hezky napsaná kniha. Dobře a rychle se četla, ale až příliš urychlená a je fakt vidět, že je to dělané pro malé děti.

05.06.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Na to, jak jsem se na tuto knihu těšil, jsem celkem zklamaný. Půlka knihy byla naprosto o ničem. Stačilo by přečíst prvních a posledních 200 stránek a děj máte v kapse. Ale kniha byla dobře napsaná a dobře se četla a když pominu ty zbytečné kapitoly, tak se mi kniha i celkem líbila. Čekal jsem sice víc, ale Martin má ještě docela dost času to u mě napravit v dalších dílech.

23.05.2014 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tady už není co řešit. :) Výborně napsaný konec jedné výborné, legendární a nezapomenutelné knižní série, která nadchne nejen tu naši generaci, ale i stovky, tisíce dalších!

08.05.2014 5 z 5

Nebýt Vězně z Azkabanu, byla by tohle nejlepší Potterovská knížka. Všechno, co se stalo v minulých dílech a nechápal jsem začalo dávat smysl a věci, které jsou v této knize hrozně moc ovlivnily Relikvie, což je super!

08.05.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jo tady výborně vymyslela Umbridgeovou. To, že bych nějákou postavu začal nesnášet už po pár řádcích se mi snad ještě nikdy nestalo. :) Konec knihy je naprosto výborný!

08.05.2014 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zase trošku slabší kniha. Bylo to sice přeplněné akcí, ale nebylo to tak skvělé jako díl třetí.

08.05.2014 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Výborná kniha, s níž J.K. Rowlingová nastartovala nejskvělejší knižní sérii všech dob!

08.05.2014 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Asi nejslabší ze všech Potterů. Kniha se mi sice celkem líbila, ale nemělo to ten WOW efekt, jako díl první.

08.05.2014 4 z 5

Nejlepší kniha z celé série!