Greene Greene komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem otevřel s tím, že si přečtu pár kapitol a uvidím. Ale nečekal jsem, že mě kniha tak pohltí! Nemohl jsem přestat číst. Ihned jdu na druhý díl.

07.02.2015 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Čtvrtá kniha překonala kvality všech předchozích knih. Od začátku vás polapí a nepustí, dokud nedočtete poslední slovo. Lepší konec jsem si nemohl přát, i když vyvolává další otázky, které, jak doufám, budou jednou zodpovězeny v dalších knihách z Alagaësie.

25.01.2015 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí díl si udržuje kvalitu toho druhého. Nemám slov.

19.01.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha mi přišla, jako by autorka chtěla mít konečně celou sérii dopsanou. Pořádně nevěděla, čím příběh zaplnit a jak se s tím vypořádat. Ale na druhou stranu, posledních 120 stránek jsem přečetl na jeden zátah a nemohl jsem přestat číst. Ale jinak jsem rád, že jsem to tak nějak přelouskal.

08.01.2015 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Oproti první knížce výrazný propad dolů. Prvních 200 stránek jsem málem umřel nudou, prakticky si ani nepamatuji, co se tam stalo. Druhá polovina však byla celou dobu napínavá a nemohl jsem přestat číst. A tak skvělý, briliantní, geniální konec jsem ještě nečetl.

01.01.2015 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím souhlasit s výrokem Stephena Kinga: Neustálé napětí.. Nemohl jsem přestat číst.

29.12.2014 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Chvíli jsem se rozhodoval, zdali dát knize pět nebo čtyři hvězdičky. Plyne to z toho, že prvních 100 stránek jsem se nudil. Jenže jak už se tam začalo něco dít, příběh mě zcela pohltil a na čtyři hvězdičky jsem vůbec nemyslel. Příběh byl naprosto dokonalý, i když v pár chvílích smutný, ale to všechno vykompenzovaly skvělé akční scény (kterých bylo doopravdy mnoho) a celkově jsem si snad lepší zakončení série nemohl přát (teda aspoň doufám, že další díl nepřibude, nevím, o čem by se snad ještě dalo psát...) a doufám, že se zas za pár let k sérii vrátím, i když tentokrát to bude asi mnohem těžší. Musím poděkovat panu Flanaganovi za spoustu nocí pouze s lampičkou a jeho knihou a že ukázal, že hrdinové nemusí mít magické schopnosti.

23.12.2014 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Kniha se mi moc líbila, povídky ujasnily některé okolnosti a jednoduše se všechno na téhle knize povedlo :)

20.12.2014 5 z 5

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Prvních sto stránek nuda, poté dobrý, pak zase nuda a znovu dobrý. To byla tak divně napsaná knížka, že jsem si chvílemi i říkal, zdali je to opravdu HU. Rozhodně zatím nejhorší knížka v sérii.

19.12.2014 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Prvních 300 stránek výborné, zbylých 100 stránek hrozná nuda. Tak uvidíme v příštím díle :)

12.12.2014 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Geniální, geniální, geniální!!!! Flanagan napsal úžasný příběh, při kterém jsem jen četl s otevřenou pusou, i když mi připadal příběh podobný Pánovi Prstenů, a s ním celkově vypadal už vyspělejší, než předchozí. Ihned se pouštím do dalšího dílu!

08.12.2014 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Nevím, co bych na to řekl. HU pokračuje ve svých kvalitách (které jsou nesporně vysoké) a pěkně se čte. Co víc bych chtěl?

06.12.2014 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Po asi třech dílech zase kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Super!

04.12.2014 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Na tento díl jsem se moc těšil, protože se všech prozatímních dílů, co jsem četl, byl nejdelší. Bohužel, opak se stal pravdou. Až příliš dlouhé a přišlo mi, že autor chce mít tu knihu co nejdelší.

+SPOILERY: Proč se sága jmenuje Hraničářův učeň, když už na konci této knihy se stává plnohodnotným hraničářem?

02.12.2014 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Nemám slov. Autor sice nemá takový cit pro dialog, jako například J.K. Rowlingová nebo Tolkien, ale vypravěč je výborný, i když ten konec byl až překlišéovaný :)

23.11.2014 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Po těch dvou výborných jsem asi moc očekával. Prvních sto stran jsem se přemlouval, pak se to ale rozjelo a za chvilku jsem to dočetl. Ale se sérií jsem rozhodně neskončil :)

16.11.2014 4 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Emotivní příběh o lásce psa k člověku. Nádherně napsané, dojemné a konec snad ani nejde neobrečet :)

10.11.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rowlingová (Galbraith) nezklamala. Autor(ka) si s Vámi celou dobu hraje, všechny důkazy o vrahovi až do konce skrývá pod neviditelným pláštěm Harryho Pottera, a pak na Vás vybalí všechno, co Vám mezitím v knize uniklo. Skutečně výborně napsaná kniha, s celkem dobrým překladem (na úžasný překlad bratří Medků u HP však neměla), nádherně se četla a navnadila na další díl. :)

09.11.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Rozhodně dobrá kniha. Moc pěkně se četla, i když taky jsem měl občas výhrady, jako například slovo lemovat, které se v první části knihy objeví minimálně dvacetkrát a pak jsem spíš už jenom počítal, kdy se něco nedá lemovat. Občas dokázala rozesmát, což jsem u fantasy už hodně dlouho nezažil (pokud dobře pamatuji tak od Harryho pottera)... Pak je tu ještě konec. Ten byl fakt okecanej tak, jak to Martin neumí. Ale chápu, že něják tu knihu ještě musel zaplnit. K čemu bych měl ještě výhrady, jsou příběhové prvky. V knize se sotva objeví něco fakt ORIGINÁLNÍHO, občas připomínal spíš jiné, starší fantasy (LOTR,...), takže doufám, že se pak objeví něco megahustýho, co tu ještě nebylo. Moc se těším, až se vrhnu na další knihu!

08.11.2014 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

MONSTRÓZNÍ!!!!
Mistr George Raymond Richard Martin (ano, dokopal jsem se k napsání jeho úplného jména) nám poté, co naservíroval Hostinu pro vrány, na které jsem se příliš nenajedl, přichystal opravdovou SHOW! Ano, draci tancovali, a jak. Nádherně! Martin předvádí, že fakt umí psát, když si zrovna neusmyslí že tahle kapitola by mohla být dvakrát delší a tahle třikrát. Jde to i bez toho a vznikla z toho tato kniha. Jsem rád, že jsem i přes počáteční nejistotu v knize první (Hra o trůny) nezůstal jen u tohoto dílu. Střet králů mě ujistil, že číst dál nebude marné a čím dál jsem se těmi knihami prokousával (a hltal úplně každé slovo) a dostal se až sem, tím víc spokojený budu. A já jsem sakra spokojenej. (mělo tam být ostřejší slovo, ale pro jistotu ne) Martine, piš, piš, piš! Už se těším, jak budou znít Vichry zimy!

28.10.2014 5 z 5