gordon13 gordon13 komentáře u knih

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Čtivá, letní, lehká thrillerovka. Nic objevného, ale četla se velmi dobře.

03.08.2022 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Perfektní kniha!
Hrozně zajímavý námět, o psím mostě jsem kdysi už četla a je to opravdu fascinující a velmi záhadné...autorka skvěle zapracovala myšlenku do děje a stvořila úžasný, emotivní příběh, který mě skutečně pohltil. Moc pěkné!

20.07.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Za mě super! Minierovi knihy se mi hrozně skvěle čtou, je to jako shledání se starými kamarády. Děj byl moc zajímavý a ze závěru mi bylo docela nedobře...jsem zvědavá na další díl, má hodně rozporné recenze, tak uvidíme :-)

15.07.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Nebylo to tak špatné, příběh měl určitě svoji atmosféru, hlavně sálal všudypřítomnou zimou. Taková lehká hororová četba, přiznám se, že ke konci už mě to moc nebavilo. Nejsem cílový fanoušek a zřejmě v dalších dílech pokračovat nebudu...

08.07.2022 3 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Tak takovou fantasmagorii jsem už dlouho nečetla :-)...co autorce nemůžu upřít, že mě do konce tahle možnost přemotat děj vůbec nenapadla, to bylo rafinované! Ale byla to vážně taková blbina, nesmyslů v ději nepočítaných, jsem ráda, že jsem knihu nekoupila, šup s ní pryč :-)

05.07.2022 3 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Hodnocením se tentokrát u autorky přikláním spíše k slabšímu, dokonce jsem knihu na měsíc opustila. Děj se mi zdál dost roztříštěný a neucelený a ani žádná z postav mě úplně neuchvátila. Dřívější knihy byly o několik levlů výš, škoda!

05.07.2022 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Zajímavý příběh se dvěma úplně odlišnými dějovými linkami. Propojení na konci se mi moc líbilo a vůbec mi celý děj přišel vcelku nápaditý a neotřelý. Z epilogu téměř zamrazilo!
Dobrá kniha.

03.07.2022 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Zajímavá kniha...a pro mě absolutně nepochopitelná. Opravdu je pro mne velká záhada jak inteligentní, soběstačná žena může učinit ve svém životě obrat 180 a již nikdy neprozřít....

27.06.2022 4 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Mě se kniha líbila. Je to spíš vztahový, společenský román se zajímavými vsuvkami z genetiky, které příběh skvěle dolaďují. Pěkné!

22.06.2022 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Úžasná kniha! Od první stránky jsem se naladila na autorčinu notu a vůbec se nemohla odtrhnout. Moc krásný příběh a navíc hrozně zajímavý. Malinko mi drhly některé drobnosti, ale dalece to vyvažoval děj s velmi empatickým závěrem. A manžel Nikol - to je chlap snů :-)

17.06.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Strašně pohodový úvod, navzdory smrti losa...úplně jsem cítila to uspokojení z domova, plné spíže jídla, nádherná příroda, klid, příjemné pocity...pak již tradičně pomalé, poklidné, nenáročné počteníčko. A Kate mě velice pobavila při svém zušlechťování, jak já jsem jí rozumněla :-)

17.06.2022 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Příjemné aljašské vyprávění o houbách, komárech, požáru, mrtvole a fanatické církvi... prima setkání se strašně sympatickou Kate a senzační Obludou. Vrhám se na další díl :-)

15.06.2022 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Absolutně zbytečná kniha hrající si na psychologický thriller...promiňte paní autorko...ale od začátku do konce slátanina. Chvílemi nechutná! Přečteno rychločtením s nadějí na kousek lepšího příběhu, ale bohužel :-(

12.06.2022 2 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Mě se kniha líbila moc, téma reinkarnace je fascinující a autorka ji dle mého mínění výborně zpracovala do čtivého příběhu s výtečným koncem. Za mě plné hodnocení!

12.06.2022 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Povedená kniha, velmi čtivá se zajímavým zakončením. Mě se moc líbila, dávám plný počet hvězd!

06.06.2022 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Panenka se mi z nové Yrsyny série líbila zatím nejvíc. Bylo to opravdu napínavé a lehce mrazivé počteníčko. Ukončení se mi zdálo trochu překotné a dosti nahuštěné informacemi, ale všechno si rozumně sedlo. Hezká kniha!

30.05.2022 5 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

No, nebylo to špatné čtení, ale velkou výtku mám k závěru a vlastně celé knize. Autor zkrátka vyprávěl příběh o surfování a ani náznakem čtenáře nenaváděl k rádoby šokujícímu konci. Proto ten závěr vůbec nevyzněl jako bomba, spíš musí naprostou většinu čtenářů uvést v úplný zmatek! Tudíž to pan autor na konci sám vysvětluje a to je za mě špatně! Jako nepovedený vtip!!

23.05.2022 3 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Ach jo..začalo to úžasně, ten námět vzbuzoval příjemné napětí, ale vyklubala se z toho děsná ptákovina. Hlavní hrdinka běhna, která všechny chlapy v okolí okouzlí a nakrmí :-) Emocionálně neskutečně ploché!!
Překombinované vztahy, úplně jsem se v ději ztrácela. Na konci se to jakž takž smysluplně poskládalo, ale žádný zázrak. Podle mě hrozně promarněný potenciál!

22.05.2022 2 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Povedený thriller! Tady je všechno trošku jinak, než člověk očekává. Nápadité a velmi čtivé!

18.05.2022 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Moc krásná kniha. Citlivý, spletitý příběh, co se úžasně četl. Až mi bylo líto, že už je konec.
Perfektní!

18.05.2022 5 z 5