gordon13 gordon13 komentáře u knih

Slib Slib Sharon J. Bolton

No konečně!!
Po velice podivném Rakváři, který mi prostě nesedl a jeho neméně nesympatickém pokračování Travič, je tu zpátky úžasná Sharon J. Bolton v exkluzivní formě.
Jsem skutečně nadšena, autorka stvořila vynikajicí, neokoukaný thriller, který zhltnete jako malinu a přitom budete slastně vrnět.
Výborně paní autorko, hlavně ať Vás neopouští tvůrčí představivost!

27.11.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Zajímavá krimi z velmi atraktivního a nebezpečného prostředí. Pěkně se četla, příjemná vyšetřovatelka, lehký nadprůměr, hodnotím za slabší čtyři.

22.11.2022 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá a trochu se jí bála, podobné prostředí na mne působí dost depresivně a člověk si představuje ty neskutečné hrůzy, co se v dřívějších dobách na místech podobných odehrávaly...no,obavy zcela zbytečné. Ač příběh Clary je skutečně zničeným životem, nemůžu si pomoci, je to psáno tak jako uměle,některé situace jsou úplně divné, zkrátka nedovede to ve mně vyvolat ony nepříjemné pocity, jako třeba film Přelet nad kukaččím hnízdem, to je zcela jiná liga!

19.11.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Vcelku zajímavé, "holčičí" čtení s pěkným koncem.

19.11.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pátý případ Kim a jejího týmu byl krimi par excellence. Angela Marsons je vážně skvělá autorka! Mám již doma díly všechny, ale dostávám se k nim postupně, protože čtu hlavně knihy z knihovny, kde se to točí...
Případ byl moc zajímavý, ale styl kterým autorka píše- prostě mi hrozně sedí. A o Kim ani nemluvě, je to vážně úžasná žena! A báječný šéf!!

15.11.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Mé další setkání s Josií takřka nemělo chybu. Nesmírně napínavý díl, spousta náznaků a rádoby odboček na konci vyústilo v přijatelné
vysvětlení...přiznám, že pro mě už dost na hraně uvěřitelnosti. Ovšem nic na tom nemění, že to bylo bezvadné počteníčko.
Těším se na nášup!

12.11.2022 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

John Marrs píše vážně skvělé knihy! Každá je trochu jiná a každá je prostě úžasná!!
Staré křivdy jsou v podstatě jednáním o dvou ženách a na čtenáři je, aby si dle svého morálního kodexu zvážil, která z nich je horší...

10.11.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Moc ráda jsem se opět setkala s Robin a Cormoranem... bylo to skutečně dlouhé potkání :-)
Kniha je obsáhlá a dlouhá, předlouhá...přiznám se, že na můj vkus až příliš zbytečně rozvláčná. Možná, aby bylo zřetelně vidět, že vyšetřování trvalo též citelně dlouho :-)
Příběh je vcelku zajímavý a rozuzlení též, ale docela jsem se ztrácela v tarotových pasážích a musím konstatovat, že mě to ani nebavilo.
Ovšem na další knihu se budu těšit!

07.11.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Předešlé dva díly o policistce Josii mě dvakrát extra nenadchly, v podstatě slušné, průměrné krimi. Ovšem Matčin hrob to už je jiná liga. Od začátku jsem příběhu zcela propadla a až do konce mě opravdu hrozně bavil. A samozřejmě jsem získala na Josii úplně jiný úhel pohledu. Zařadila se mezi mé oblíbené knižní kamarády z jiných sérií a budu její další cesty napjatě sledovat!

05.11.2022 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Horory moc nečtu, ale přiznám se, že ty o tajemných domech mě lákají :-)
Musím konstatovat, že zápletka mi přišla nápaditá a kniha mě docela bavila, ke konci to už klouzalo do béčkovitosti, ale úplný závěr se mi líbil. Prostě správně zakončený horor!

04.11.2022 4 z 5

Slídil Slídil Tana French

Poklidný detektivní příběh z osamocené irské krajiny. Bývalý policista Cal mi byl skutečně sympatický a jeho pátrání po pravdě mě moc bavilo. Krásný i smutný konec, aneb soused někdy není tím, kým vypadá ...

01.11.2022 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Moc povedený thriller! Neskutečně šikovná spisovatelka, nejen, že napsala skvělou knihu, ale ona ji prakticky prožila. Opravdu klobouk dolů před jejím výkonem!
Skvělý, napínavý a velice mrazivý příběh z úžasného prostředí.
Ani minutu jsem se nenudila. Perfektní!!

31.10.2022 5 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

No, bylo to na mě dost divoké :-)
Pendergasta jsem už dlouho nečetla, pár dílů mám ještě vynechaných, tady jsem hned skočila po slibném námětu, ale jsem mírně v rozpacích. Přišlo mi to docela přiblblé, až na ten úplný závěr, ten by mohl slibovat kvalitnější pokračování....

29.10.2022 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

BOMBA! Vážně!! Jinak to nemůžu nazvat. Takhle nadšená jsem už z knihy dlouho nebyla. Strašně šikovný pan spisovatel, to se mu moc povedlo! Od začátku jsem si říkala, o čem, že to ta kniha vlastně je, co z toho vyleze...Nikdy by mě nenapadlo, že smícháním několika žánrů vyleze tak skvělý a nápaditý příběh.
P.S. Deset hvězd! S přehledem!!

24.10.2022 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Tak tohle byla absolutní lahůdka!! Zcela jistě to není kniha pro každého! Zaprvé Vás musejí paralelní světy a věci podobné zajímat a za druhé musíte přistoupit na autorovu hru, ve které je všechno jinak než vypadá...já jsem nadšena velmi! Skvělé od začátku do poslední věty. Opravdu se mi kniha hrozně moc líbila!!!

19.10.2022 5 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Pěkná kniha ze super mrazivého prostředí. Čtivá od první strany. Pravda, že než se příběh patřičně rozjede, tak přelouskáte dvě třetiny knihy. Taky mi přišlo, že měla Kate příliš mnoho démonů na tak důležitou pracovní pozici. Nicméně závěr se povedl, dokonce jsem trefila i vraha :-)

17.10.2022 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Knihy od Teresy Driscoll se mi líbí a ani tato nebyla vyjimkou. Je to takový "pomalý" psychothriller, kde se rádoby nic moc neděje. Přesto je kniha čtivá, napínavá a zajímavá.
Mám takové příběhy ráda.

17.10.2022 4 z 5

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Autorku jsem četla poprvé, zjistila, že je docela zdatný psavec a knihy má vcelku vysoko hodnocené, což pravda vůbec nechápu. Již po přečtení prvních stran jsem měla pocit, že čtu slohovou práci žáka základní školy...a dál to nebylo lepší. Naivita prýští z každé druhé věty...za mě bohužel velké NE!!

16.10.2022 1 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Pana Cobena uznávám roky jako prvního mistra thrilleru. Byla jsem moc zvědavá na novou knihu, neboť předešlý Chlapec z lesů mě velmi zklamal. Win pozvedl laťku opět nahoru, přesto tentokrát nedám plný počet...ale možná mi jen úplně nesedl samotný Win, přiznám se, že mi chvílemi lezl na nervy. Snad mu v dalších dílech přijdu na chuť :-)

15.10.2022 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkné pokračování, četlo se samo, jsem opravdu zvědavá na další díl, myslím, že to Hermína vůbec nebude mít snadné.

14.10.2022 5 z 5