Slídil

Bývalý detektiv Cal Hooper je k smrti unavený a útěk z rušného Chicaga do odlehlé vesničky na západě Irska mu připadá jako dokonalý nápad. Koupí si polorozpadlý dům, plánuje jeho rekonstrukci a procházky po nekonečně zelených kopcích. Pro změnu povede klidný život. Jenomže pak ho jeden z místních kluků požádá o pomoc. Jeho bratr zmizel a celé vesnici, včetně policie, je to zřejmě úplně fuk. Calovy policejní instinkty se probudí k životu a nedají mu pokoj. S tím místem je totiž něco špatně a on zkrátka musí zjistit co, i kdyby to znamenalo, že na nějaký odpočinek může zapomenout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475451/big_slidil-2MY-475451.jpeg 4.374
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Argo

The Searcher, 2020

Kniha Slídil

Jonny

Ty jo! Fakt dobrý.
Po dlouhé době kniha, u které jsem ochotný mluvit o nějakém přesahu, poselství. Cal je sympaťák, je snadné mu fandit, natožpak tomu klukovi.

Zklamaný jsem snad jen z toho, že se moc nerozvinul vztah s krkavci.

alzbeta4340

Poctivě napsaný irský venkovský román a s tím se určitě netluče fakt, že se jedná o motivem jednoduchou - ovšem promyšlenou detektivku. Ze začátku pomalejší tempo krásně v závěru graduje. Ačkoliv se jedná o docela obsáhlou knihu, přečetla jsem ji velice rychle - prostě mi nedala spát.
Děkuji zuzaně2599 za její komentář, který mě přiměl si Slídila sehnat.
Kvalitní odpočinkové čtení, ráda doporučuji všem.

SgtTračník

Podle mě zatím nejlepší kniha od Frenchove, alespoň mě sedla. Něco mezi románem a detektivkou parádně zasazenou do drsného irského venkova.

HaHa11

V Dublinu se nevraždí, a tak se Tana French vydala na irský venkov. Cal Hooper přijíží (natrvalo?) až z daleké ciziny a poměrům v zapadlé vísce moc nerozumí, ale je mu i nám čtenářům jasné, že policajta v sobě nezapře. Příběh baladicky temný a ponurý, doprovázený zelenou irskou krajinou. Více v recenzi.

čika

Tana nepíše klasické detektívky a vôbec nevadí. Maličké sklamanie výberom hlavnej postavy - uniká mi motivácia jeho presídlenia na írsky vidiek. Avšak bravúrna psychologizácia postáv, dialógy, popisy prostredia a vzťahov - to je tá šťava a korenie Frenchovej kníh a preto sa vždy teším na ďalšie.

ctenarkaEva

Já jsem se do této knihy bohužel nějak nedokázala začíst. Hodnocení má dobrá, asi se mi netrefila do nálady. Třeba jí dám někdy v budoucnu ještě šanci.

KlariN

Po nesmírně ambiciózní, v konečném výsledku však intenzivně zklamavší Temné zahradě se autorka vrací komorní venkovskou detektivkou, jíž dominují vynikající atmosférické popisy přírody, i profesní a vztahové deziluze. Vynikající trio ústředních postav, a baladický podtón poklidného vyprávění. Opět jsem zažil ryzí čtenářskou rozkoš. Vítejte zpátky ve hře, milá Tano!

Ventimiglia

Po mírném zklamání z Temné zahrady velká spokojenost: postavy, které si můžeš oblíbit, nádherné obrazy podzimní přírody, něha (paradoxně, kolem je spousta drsného). Hodně mě zaujaly pasáže o zklamání z práce v policii: mluvilo se o mluvení, trénink citlivého přístupu - ale práce se nějak nezlepšovala. Cal vysvětluje Trey morálku: "Morálka je to, co se nemění. To, co děláš bez ohledu na to, co dělají ostatní. Třeba když se k tobě někdo chová jako debil a ty taky nejsi dvakrát slušný a řekneš mu třeba, aby si vysral voko, nebo mu možná i jednu vrazíš. Ale kdybys viděl, že uvíznul v hořícím autě, stejně se vrhneš po klice a vytáhneš ho ven. Bez ohledu na to, jak velký je debil. To je tvoje morálka." (...) "Já mám svůj kodex." "Když nemáš kodex, nemáš žádnou kotvu. A pak tě život odvane, kam se mu zachce." (s. 209)