Gi-Gi Gi-Gi komentáře u knih

Proces Proces Annette Hess

znám lepší ale dobrý, pravda čekala jsem víc právě z procesu, ale to už se tu několikrát objevilo, takže za mě průměr

28.01.2021

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

přišlo mi, jakoby tu knihu psali dva různí lidé, ta rakouská stará byla krásně propracovaná, živá a osobní, ta americká současná mi přišla unylá, nijaká, fádní. asi bych čekala víc osobních zpovědí, když si vezmu hloubku Kristofa a šedost katie, neporovnatelné, nevím, jestli byl úmysl, ale u mně to zkazilo dojem z knihy.

28.01.2021 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

slabší než první díl, čekala jsem, jak se příběh rozvine, zatím z toho vznikla milostná fraška - mám jich tolik a koho si jako vyberu?, uvidíme, jestli u dalšího dílu uberu další hvězdu

24.10.2020 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

spousta profláklých věcí, opisovalo se, kde se dalo :-) nicméně v tuto chvíli mi to fakt nevadilo a přečetla jsem to jedním dechem, asi fakt potřebuju volno

24.10.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

tahle byla taky dobrá, vlastně jsem se ptala :pozor spoiler: jak autor serii ukončí a povedlo se mu to. obecně u Servaze jsem očekávala víc vztahů než jen k marianne, pořád mě tam lákala krásná galeristka...

19.10.2020 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

sice od začátku jasné, ale krásné :-)

02.09.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Je to dobrý, ale nejsem si jistá realnosti příběhu... Proto ta hvězda dolů... A jelikož nemám ráda spoilery, víc k tomu nenapisu ????

02.08.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

tak jsem taky čekala Wolfa :-) ale "Rúš" mi byl velice sympatický. Emily byla jako vždy drsná až hrůza a Edmonds no sympaťák. K ději - napínavý, zajímavé propojení a obávám se, že i pravdivý důvod celého případu. Věřím, že to tak opravdu je...

22.06.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

tak takhle: přečetla jsem naslouchače a faja zůstal nedotčený, i ze strachu, že druhé díly bývají slabší než první a občas se tím ten příběh zkazí a tak. čekala jsem na nastereu, že se pak kousnu a zkusím to celé znovu. tak jsem na faju přišla dřív, trvalo mi to asi 2,5 dne a chci ten konec. nezkazilo se to, nebylo to slabší, je to dobrý a skvělý. líbí se mi vztah Ilan k Joelovi, jak prochází vývojem, přiznání si pravého stavu věcí, faktem je, že nevím, jestli bych ve 14 byla schopná podobných úvah, na druhou stranu nemusela jsem to řešit, nemám za sebou podobnou zkušenost. Ilan je vlastně puberťák :-D a možná právě proto je schopná takové intenzity citů a takových přerodů.

26.05.2020 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Zajímavý konec, neotřelé, příjemné, prostě se mi to asi libilo nejvíc z celé trilogie...

17.05.2020 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Tak úplná oddechovka to není, ale velmi přijatelná verze seznámení se s dějinami lékařství.

13.05.2020 3 z 5

Angličtina 2 Angličtina 2 kolektiv autorů

podobně jako v případě modré jedničky jsem nadšená, v době karantény jsem bohužel zjistila, že dítě nosící jedničky z angličtiny celou dobu svého vzdělávání (3 "intenzivní" roky) není schopné odpovědět na jednoduchou otázku a poskládat větu - prostě to jsou lepíky a pastelky a NIC, sehnala jsem svůj zázrak - tyhle angličtiny a třeba se to zlepší

24.04.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

tak tahle byla fakt hustá, asi mi přišla nejděsivější ze "Servazů", protože fakt věřím, že to takhle jde a takhle snadno, vzhledem k tomu, že místo reálného světa vítězí ten virtuální, ve kterém je o nás ale úúúúúúúúúúúúplně všechno.

24.04.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Prostě Servaz, ty jeho démoni...

12.04.2020 4 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Jedná z mých nejoblíbenějších sbírek - možná proto, že nejkrásnější bývá šílená

12.04.2020 5 z 5

Máchovské variace Máchovské variace Josef Hora

Tuhle báseň jsem četla poprvé v 18 po operaci krčních mandlí, pak jsem na ni narazila v antikvariátu a neodolala jsem, zvlášť poslední část me vždycky dostane... Takže volba do výzvy byla jasna

16.02.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

no, vysvětlila jsem manželovi, že chci vidět seriál, viděla jsem jen ukázky a chtěla jsem si to přečíst, od začátku víte, že se něco semlelo a víte i co, jen nevíte kdo, a moooc si přejete, aby to byl ten, kdo to fakt byl, jo a Bonnie bych asi taky nenaviděla :-)

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

znám "poutavější " příběhy, ze kterých Vás mrazí a je Vám špatně, znám příběhy, které jsou napsané něžně, ale i tenhle patří k těm, u kterých si říkáte, co to bylo za, omluvám se za výraz, za hovado, za bestii a nechápete, proč to někdo dělal? myslím, že právě tohle by se mělo předávat dál, i když už je málo těch, kteří si pamatují a mladší jim nevěří, i tak, přece to nedopustíme znovu...

15.02.2020 5 z 5

přiznám se, že to mám jako audiknihu, ale Martin Stránský - pane klobouk dolů, už proto super, teď máme rozposlouchaného staříka, zatím mě úplně nezaujal, nicméně se domnívám, že je to tím, čím kdo začne :-)

Šelma Šelma Andrew Mayne

tuhle knihu jsem četla jako druhou, první byl hračkář, občas je děsně konkrétní ve věcech vědy, popis myšlenkových pochodů je taky masakr, na druhou stranu bez toho by to asi nebyl mayne

15.02.2020 4 z 5