georginaa georginaa komentáře u knih

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

(SPOILER) Za Kate do Painters Millu přijíždí trojice mužů z městečka v Pensylvánii. Potřebují pomoct, našli se ostatky biskupa, který zmizel před 18 lety, u něho ležela puška a byl odsouzený Jonase, kterému zbraň patřila. Kate nechápala proč ona by měla takovou dálku jet vyšetřovat případ. Pak jí to došlo, Jonas byl její první láska, která ovšem nedopadla dobře jak si tehdy představovala. Policie ho neprávem obvinila a ona měla přijít na to, zda je nevinný a kdo vlastně mohl být vrahem. Jenže ona neměla pravomoci vyšetřovat v jiné jurisdikci, musela vyšetřovat na vlastní pěst a Jonase dostat z vězení, svým způsobem mu to dlužila, pokud je ovšem nevinný jak se tvrdí. Když se ovšem vyptávala a shromažďovala důkazy, někdo se vloupal do hotelového pokoje a napadl ji, chtěl ji zabít, ale nepovedlo se. Policie ji nijak zvlášť nepomáhá a někdo ji chce očividně odstranit. Tím ví, že je něčemu na stopě a někdo nechce, aby poznala pravdu a vše vyšlo najevo. Dějová linka se protíná s minulostí, když Kate bylo 14 a Jonasovi 18 let, tím se více dozvídáme ze života mladičké Kate.
I když příběh byl trochu jiný, pořád byl plný překvapení a Kate její neústupností a tvrdohlavostí opět vyšetřila starý případ. Nemůžu jinak hodnotit než plným 5/5.

23.07.2023 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Na tento díl jsem se opět těšila, chtěla jsem vědět, zda se něco po letech nezměnilo mezi Rhymem a Amélií. Spadl mi kámen ze srdce, že je vše tak jak má. No nehledě, že mě jeho příběhy vždy dostanou natolik, že zamykám dva zámky a ještě řetěz, jenže se bojím, že pro takového zámečníka by to stejně byla hračka. Bylo to opět vzrušující, akční, a hlavně nepředvídatelné. Do posledních stránek čtenář netuší jak to dopadne a nakonec překvapující rozuzlení. Rhyme ukázal zase svou genialitu a Amélie svou chladnou hlavu.

21.06.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Náhled na rodinný život, já tvrdím, že sex je prostě důležitý v každém vztahu. Pokud je ho málo a nebo vůbec, touží si to každý vyhledat jinde. Pokud jeho moc, snaží se více omezovat. Ani jedno není to pravé ořechové, jenže každý to má v hlavě nastavené jinak. Nedá se určit co pro koho je výhodnější. Tím se dostáváme do příběhů lidiček, kteří stále hledají ty pocity uspokojení. No říct můžu jedině to, že Hartl umí krásně vyprávět o těch vztazích a příběh se mi vlastně i svým způsobem líbil.

25.04.2023 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Čekala jsem i u druhého dílu stejný zážitek jako u prvního a to se mi v celku dostalo. Opět plno vyšetřování dle šifer, tajemných zákoutí Louvru, plno detailních záběru. Představivost nezná mezí a tady se mi opět osvědčilo více, než u samostatného filmu. Tam bylo dost vynecháno a tím se nedostalo k takovým emocím jako u knihy.

11.02.2023 5 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Manželství je instituce, kde musí být mezi partnery důvěra, tolerance, pochopení a žádná tajemství. V tomto příběhu by se dalo říct že plno z toho selhalo a nejvíc tajemství, které Adam skrýval celých 5 let. Jakoby nebyl celý, vždy se kontroloval i když myšlenky ho užíraly a on tak svou ženu miloval, že upřednostňoval její touhy nad svými. Dokud jednoho dne nenašel v kuchyni lístek o rozchodu. Adam se nedokázal s tím smířit a i když mu žena řekla o její nenávisti k němu, že ho nemiluje, on po ní chtěl jen třicet dní, aby přesvědčil sebe a i jí, zda má cenu v tomto vztahu pokračovat. A pak poznala opravdového Adama se vším všudy, on je ten dominant a ona se musí stát subkou, což pro její nepřijatelné chování se zcela nedaří. Po pár dnech když zjistí zčásti aspekty BDSM, začíná pociťovat úplně jiné emoční stránky, než před tím. Uvědomuje si, že tím může přijít o všechno a nebo všechno získat a to hlavně zpátky lásku k Adamovi. A jak to dopadlo se snad dozvíme v dalším díle.
Co se mě týče, tak možná příběh byl zbytečně protahován tím střídáním minulosti a přítomnosti. Připadalo mi to jako bych to četla těch třicet dní a nejen dva dny. Ani nemusím to snášení napráskání na zadek, ale chápu, že každý to má nastavený jinak. Myslím, že autorka chtěla docílit pochopení mezi dominantem a submisivitou , co se od takového vztahu očekává a že nejde pouze jen o ten samotný akt sexu, ale o něco víc. Bohužel to může málokdo pochopit kdo to tak neprožívá, může to pouze tolerovat k ostatním, kteří to tak cítí. Je to dost emoční příběh, stál za jedno přečtení a víc nemusím, ale určitě přečtu i další díl, abych hlavně věděla jaký to bude mít konec.

10.09.2023 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tak to byla síla a i po tolika letech zjistit, že se vše děje dál, to je fakt hnus. Carl jako vždy řeší věci po svém, nehledí na pravidla a když má přijít o Asada, začne bláznit. Jenže ke konci přizná své emoce, což se u něj jen tak nevidí a požádá ho, aby nikam neodcházel. Tyto případy jsou strhující a věruhodné, těším se na další díl.

19.06.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem četla tuto knihu na základní škole jako povinou četbu, vnímala jsem ji úplně jinak než teď v dospělosti. Jako dítě má člověk jinou fantazii, co nepochopí, si vysvětlí po svém. Z nadhledem dospělosti ten příběh má jinou hloubku k zamyšlení. Nemůžu víc dodat, než že to je veledílo, které předčilo svou dobu.

14.09.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Dle názvu knihy jsem si myslela, že tam bude příběh promíchán s První knihou Mojžíšova, která je první knihou hebrejské i křesťanské bible. Něco na způsob modlení a bohužel dost mě překvapilo, že je to zaměřeno na úplně něco jiného. Spíše jsem se modlila já, abych to přečetla s ucelenými nervy ( i když od přečtení chodím a zavírám na noc všechna okna a zamykám dveře na 4 západy ) Bylo to tak propletené, že si nikdo nedovedl ani představit. Opravdu stačí jen malé nakopnutí a pak je Robert k nezastavení. To se mu stalo, když po nekonečné době usne alespoň na chvíli a jemu se zdá sen a ten ho probere a pošle správným směrem. Občas se to tak stává, že ve spánku v podvědomí vás obrazy ze snu postrčí tím správným směrem. Byla to zase pořádná jízda a určitě si to užije každý fanoušek Cartera.

28.04.2023 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Jan Otčenášek byl lidový spisovatel, psal romány ze života, o odhodlání, o lásce a jak přijmout životní překážky a vyrovnat se s nimi. Pořekadlo, co tě nezabije to tě posílí, platí dodnes. Stále je co řešit, s čím se vyrovnat, svět se sice mění, ale lidé se svými starostmi a radostmi zůstávají a předávají své generaci svoje životní moudra. Vybral si v tomto příběhu kraj Šumavu a tím udělal plno čtenářům radost. Šumava je krásná a stále zajímavá.

27.09.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Od severských detektivek můžeme předvídat, že jsou sice dost vleklé, ale za to zajímavé. Do poslední chvíle, se nedá určit pachatel a nechává čtenáře na vážkách. Je to strhující thriller, který sahá svým tajemstvím do dětství a v dospělosti se nedokáže smířit s minulostí.

09.10.2021 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tento díl měl opět vše, zápletku, vraždy, Laura byla občas na facku, ale chápu, hormony s ní válčily. Noah byl jak se říká mimo, akorát nechápu, že Josie stále odstrkoval a přitom věděl, že ona prožívala to samé před lety. Trocha pochopení by neškodilo, myslím, že hlavně kvůli Noahovo chování se podala alkoholu a to mě fakt zamrzelo. No v každém případě to zvládla a vyřešila k tomu i případ před třiceti lety. Takže se opět můžeme těšit na další knihu.

18.10.2022 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tak na tenhle díl jsem se moc těšila, abych konečně zjistila o sestře Abigeil něco víc. Jenže opět všemu unikla, opět se chová jak psychopatka, nedá se ji nic vytknout. Já se jen divím, že Laurel něco co sestra dělá tuší, jenže nedokáže ani s jejím vysokým IQ nic sestře dokázat. Protože Abigeil je též vysoce inteligentní i když s trochou brutálnosti, které zase Laurel chybí, což je dobře. Proto to může dobře oddělovat a vyšetřovat záhadné vraždy. Vypadá to, že Abigeil dobře umí chlapy nasměrovat tak, jak se jí to hodí do krámu a dělat neviňátko, jen aby si ji sestra všímala. Bylo to jak u prvního dílu tak to pokračuje i u druhého. Zdá se mi, že ale pěkně přitvrdila. Boj o nadvládu sester tím pokračuje a zase jsem skončila tam, kde začala. Abigeil je prostě záhada a musím počkat na další díl, kde se snad dozvíme víc. Tentokrát jsem si vraha vytypovala správně. Moc se o něm nemluvilo, stál v pozadí a tím mi to bylo podezřelé. Jak se říká, tichá voda břehy mele.... přesně to sedí na tak brutální činy tohoto nevyčnívajícího chlapíka.

06.10.2023 5 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Za mých mladých časů místo psaní přes internet, jsme si psali psaníčka a můžu říct, že to bylo kouzelné. Žádné schovávání se za jinou identitu, měli jsme různé skrýše, kam jsme lístky dávali a některé mám dodnes na památku. Proto mi přijde smutné, že se lidi nescházejí, dávají fotky jakékoliv a kohokoliv, místo aby se přiznali a hlavně nechápu jak se můžou svěřovat se svými tajemstvími s úplně cizími lidmi a těm blízkým kolem sebe se jim bojí cokoliv říct a tají vše tak pro vztahy důležité. Tento příběh je ukázka toho, jak vše se může vymknout kontrole, jak milné představy vznikají a když se konečně zamilují do sebe, tak tato realita jim ničí vztah, jelikož věřili v něco, co ani nevzniklo. Dlouho jsem se musela začíst, aby mě to chytlo a musím říct, že jsem docela i zklamaná. Nic závratného se neděje, jen zklamání nad chováním protagonistů a ani sex to nezachrání.

05.09.2023 3 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Psychický teror partnera není ze začátku vůbec vidět. Přichází pomalu a tiše jako smrad. Postupně se zvyšuje agresivita, neustálým shazováním, kontrolováním, ponižováním apod. I když partnera ten druhý stále omlouvá, je to cesta do pekel. Ztrácíte sebevědomí a sebeúctu, až to přijde do vysokého strachu a pocitu, že není úniku. Člověk by neměl to nechat tak zajít daleko, jenže ono se to dobře říká a hůř dělá. Tento příběh mi připomněl mou minulost a dost jsem trpěla i s Lindsey. Já měla dcerky dvě, a věřte, že to opravdu není lehký. Na druhou stranu musím říct, že i když konec byl předvídatelný, stál prostě za to. Nechá to už známky na duši po celý život, ale časem se s tím člověk naučí bojovat. Vřele doporučuji.

25.07.2023 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Zajímavý příběh jak se díky zranění a amnézie může člověk stát úplně jinou osobností. Nabízí se začít znovu od začátku, vyvarovat se chyb které se staly v minulosti, nedělat to co se nechce a vybrat si ze života to nejlepší co se nabízí. Přesně to Clem udělala. Vybrala si opět toho samého ex chlapa, přátel jen tolik kolik zvládla a i tak hledala k nim cestu, jelikož si z nich nikoho nepamatovala. Docela pěkný a milý příběh.

31.05.2023 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Knihu jsem dostala jako malá holka a často jsem si jí četla. Dokonce ji i česká televize natočila jako pohádku s hercem Jiřím Pleskotem a Danou Medřickou z r.1967. Byla i natočená jako audio. Myslím, že tento příběh je pořád aktuální a pro děti zábavný.

07.05.2023 5 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

(SPOILER) Detektivní příběh sahá až do dětství, kde bratr a sestra prožívali nelehký život u babky plný násilí, odříkávání a psychologického nátlaku. Bohužel to Katka nevydržela a radši ukončila svůj život. Gabriel se s tím po celý svůj život nedokázal vyrovnat, tak plánoval pomstu. Jenže vše není tak jak by si člověk přál. Než vymyslel jak se babce pomstít, zemřela na infarkt. Tak hledal další viníky, kteří Katce nepomohli. Bolestivou smrtí ukončil život třem lidem, aby pocítili alespoň to, co Katka a on prožívali jako děti. Martin Stein jako psycholog byl pozván k vyšetřování, aby pomohl pochopit vrahovy motivy. Když se Gabriel přiznával u Katčina hrobu, jediná myšlenka byla, že nechce do vězení, ale chce být vedle své sestry. Bohužel to Martin vyčetl dost pozdě a stal se tak svědkem sebevraždy.

01.10.2023 4 z 5

Zločin přijde po půlnoci Zločin přijde po půlnoci Ladislav Beran

Tento recenzní výtisk jsem dostala od nakladatelství MOBA. Vůbec jsem nepředpokládala, že to budou kriminální případy, myslela jsem, že je to jeden případ. Tím se i vysvětluje, že to není obsáhlé vyšetřování.
V příbězích píseckých kriminalistů Macha a Studničky v čele s kapitánem Karasem, jsou popisovány skutečné případy zločinů - vykrádání chat, bytů, neobyčejných koi kaprů ze zahradního jezírka, nechybí ani feťáci, šlapky, násilí. Zvláštní byl i anonym "Zločin přijde po půlnoci", který měl pouze odvrátit samotný čin pachatele.
Známé firmy se stále vracejí do lochu, nedokáží ani snad jinak žít na svobodě, než něco provést, aby se tam zase vrátili. Co se mě týče, mám radši příběh, který se rozvíjí, kde můžeme společně hledat pachatele a přemýšlet, jak třeba postupovat při samotném vyšetřování. Tyto povídky byly tak krátké, kde na vyšetřování nebyl ani prostor. Spíše jakoby to bylo o náhodách. Někdo někoho viděl a hned chytili pachatele a byl konec. Nicméně případy byly docela zajímavé, popichování mezi samotnými vyšetřovateli bylo i vtipné, někdy sarkastické, ale to mezi chlapy tak bývá. Kdo má rád takovou četbu krátkých povídek, určitě si přijde na své, já preferuji spíše detektivní klasické vyšetřování jednoho příběhu.

24.08.2023 3 z 5

Mozaika lží Mozaika lží Karin Slaughter

Andrea slaví třicáté narozeniny se svou matkou v kavárně, z zničehonic jeden mladík začne střílet. Laura svou dceru zalehne, chrání jí a mladík Lauru napadá. Nic jiného ji nezbývá než násilníka zneškodnit. Poté se zvedne veliká lavina zpráv o útoku a záchraně. Jenže je to v nevelký prospěch Laury, jelikož plno let je v ochraně svědků i s dcerou a ta o tom neví. Někdo chce obě zabít, někdo po nich jde, musí ochránit Andreu, tak ji posílá z města pryč. Jenže ta chce to záhadné tajemství zjistit. Kdo je její matka? Kdo je vlastně ona? Kdo je její otec? Plno otázek a málo odpovědí. Tím se Andrea pouští sama do vyšetřování a zjišťuje, že její život byl jedna velká lež. Perfektní detektivka a určitě půjdu do druhého dílu. Tento příběh byl i zfilmován ajo TV seriál a byl též moc pěkný, doporučuji.

30.07.2023 4 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Konečně se dostalo i na Liama, rodina se rozrůstá, vše zapadlo jak má a i když se dost opakovalo z druhého dílu, vůbec to nebylo na škodu. Alespoň si člověk připomněl jak to bylo. Jen asi byla škoda tak rychlého závěru, po deseti letech, po pěti letech, mohlo se to trochu ještě rozvinout. Jejich děti byli pěkní rošťáci a mohlo tam být víc okamžiků jak vyrůstali a co prováděli. Přineslo by to větší hodnotu příběhu, aby tam bylo něco navíc a nevznikla z toho taková slaďárna.

10.07.2023 5 z 5