Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám jistě bude tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později nejednou rádi vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38346/big_maly-princ-maly-princ-mCG-38346.jpg 4.514539
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Komentáře (1989)

Kniha Malý princ

Hypatia1010

(+ SPOILER) Tuhle knihu prostě miluju, je úžasná. Už jsem ji četla tolikrát, že některé pasáže znám nazpaměť. Je to nádherná filosofická pohádka, kterou mohou číst děti i dospělí. Ačkoliv kniha vlastně končí smutně, je to napsáno tak citlivě, že to ve mně zanechává spíše pozitivní pocity. Autor v díle zapracoval několik velice hlubokých myšlenek a celkově je Malý princ prostě nadčasová kniha.

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."
"A pro ten čas, který jsi té růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá."
"Lidé zapomněli na tuto pravdu, ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži."

lukaskmn1

Geniální.

mazlak

Všichni tuto knihu chválí. Ani já nezůstávám pozadu, ale velice smutný závěr ve mne zanechal cosi hlubokého. Toto dílo vzniklo za jiné generace. Před více jak sto lety a přesto má stále tolik obdivovatelů. I to musí o ledasčem vypovídat.

Martina291086

Já si k této knížce našla cestu až v dospělosti. Některé myšlenky opravdu správně pochopí pouze dospělý... Kniha krásná a rozhodně doporučuji, jen velice záleží na vzhledu knihy.

NakresAde

V dětství mě tato knížka úplně minula. Na střední škole o ní samozřejmě zmínka byla, ale ani to mě nedonutilo si ji přečíst.

Dostala jsem se k ní až nyní a měla jsem ji přečtenou asi za hodinu, možná dvě. Tím chci říct, že se výborně čte, takže stránky ubíhaly samy.

Bylo tam pár myšlenek, které se mi líbily, ale že by mě dostaly natolik, abych si to četla opakovaně, to asi ne. Možná zase někdy po letech.

biairicia

Ke knize jsem z dálky ,,přičuchla'' na střední při literatuře a valný pocit jsem z toho teda neměla a nechtělo se mi to číst. Nyní jsem se donutila přečíst a říkám rovnou, že tohle dílo už číst určitě nebudu. Je mi opravdu záhadou, jak to některé lidi, nebojím se říct, zfanatizovalo. Myslím, že poučení, či moudra (v dobrém slova smyslu), které z knihy vychází, trochu chytrý člověk v životě pochopí docela brzy. Upřímně kdybych dala na pocit ze školy o nic bych nepřišla.

MarekTall

Kniha mého dětství, ke které se každý rok vracím. Vždy v ní znovu objevím krásu a něhu.

Mirka2778

S komentářem si nevím rady. V dětství jsem se s Malým princem nepotkala a zatím mám v sobě pocit, že jsem až tak o nic nepřišla. Jeho, jistě skvělé, myšlenky jsem v průběhu života získala z jiných zdrojů.
Chápu poselství knížky, ale forma sdělení mi přijde těžko přístupná. Je to takový sen, ze kterého se probudíte, chcete rychle usnout aby se vám dozdál, ale přijde sen jiný, taky hezký, ale cítíte, že jste ošizeni o ten původní. Celou knížku jsem přečetla za dvě hodiny a vím, že v ní bylo mnoho myšlenek, které mi za tu chvilku nemohly do podvědomí proniknout. Z komentářů mi vyšlo, že asi nejsrozumitelnější je čtení ve dvou (v kolektivu). Dospělí a děti kteří si vzájemně pomohou porozumět.
V komentářích se píše že v každém věku si z knihy vezmete něco jiného. Zkusím se k ní za pár měsíců nebo let vrátit, třeba z ní přecejen získám něco víc.
Děkuji všem, kdo jste se v komentáři opravdu pokusili vysvětlit, co knížka dala zrovna vám.
P.S.: Na planetě Utopie si umím představit seminář pro všechny rodiče, učitele, vychovatele na téma: poselství malého prince a jak ho aplikovat do života.