galiana Online galiana komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nedočteno, odloženo. Tahle kniha je bez pochyby top ve svém žánru. Ale mě se to vůbec nelíbilo. Stále se opakující fráze, žádný děj, nudné postavy. Co je plus: kniha je čtivá. Takže je to dobré čtení pro milovníky červené knihovny, ale pro ostatní je to brak.

18.11.2014 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tak tato kniha se mi líbila za poslední dobu snad nejvíc ze všech. Četla se doslova jedním dechem. Zpočátku jsem měla trochu obavy z tématu, ale autorka dovede vyprávět tak lehce a s takovým půvabem, že mé obavy rozptýlila. Něžně, hravě i vážně vypráví o těžkém životě černých na americkém jihu šedesátých let. A obstála na jedničku.

16.09.2015 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Skvělá a úžasné vtipná knížečka. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Oba pány spisovatele mám ráda, tak byl úspěch skoro jistý, ale i tak mě překvapilo, jak jim to spolu celkem svědčilo. Rozhodně doporučuji. Nikde jinde neuvidíte tak sympatického démona jako je Crowley.

27.03.2015 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Tahle kniha byla vydána až dlouho po autorčině smrti a je veliká škoda, že ji nedopsala ona sama, ale i tak výsledek dopadl velice dobře. Dokonce tak dobře, že se Sanditon umístil v mém soukromém žebříčku "To nejlepší z Austenové", hned na druhém místě. Za pýchou a předsudkem. Něžný i humorný příběh, který mě opět okouzlil. Vždy, když mi není dobře si to přečtu a je mi mnohem lépe.

27.03.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Bohužel musím říct, že pro mě byla tato kniha z celé série nejslabší. Děj se vlekl, až na konci to dostalo nějaký spád. Je to jako by to napsal někdo jiný. Ale nejhorší bylo to úplné finále. Přišlo mi, jako by to Rowlingová už chtěla za každou cenu ukončit. Bylo to jakoby odfláknuté. Takže ty tři hvězdy jsou hlavně za to, že je to Harry Potter.

14.12.2014 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Zajímavá kniha, která překvapí svou hloubkou. Musím říct, že mám rázem spoustu námětů k přemýšlení. Na druhou stranu mě překvapila i tím, že je čtivá, což u knih tohoto typu není zrovna pravidlem. Vše je tedy v pořádku, až na ten konec, který je poněkud nečekaný a člověk má pak zvláštní pocit marnosti.

01.12.2014 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná kniha. Opravdu mě dojala. Malému hlavnímu hrdinovi nelze než nefandit, aby se dokázala poprat se svými problémy. Je opravdu citlivě napsaná. A jedno velké plus jsou nádherné ilustrace. Za příběh i ilustrace: pět hvězdiček.

02.11.2014 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Tuhle knihu si můžu číst pořád znovu a znovu.

24.07.2014 5 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Krásně napsaná romantická knížka. Nic víc, nic míň. Jen ten konec mohl být trochu méně sladký a dokonalý.

03.07.2015 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Do ruky se mi poprvé dostala, když mi bylo asi 17 a hned mě uchvátila. Je to pro mne jedna z nejkrásnějších knížek všech dob a ani vlastně nedokážu říct proč. Snad skvělé postavy, výborný styl psaní, kdy jsem se ani na chvíli nenudila a takřka básnické obrazy plné krásy. Jedním slovem: krása.

27.11.2014

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha. A je krásná, i když patří mezi klasiky a od jejího prvního vydání uplynulo už 167 let.

05.11.2014 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Určitě zajímavý námět, ale autorka má takový jednoduchý styl psaní, co mi moc nesedí a hlavně, připadala mi strašně nesympatická, vůbec jsem ji nechápala. Což je pro mě hlavní negativum celého románu.

22.10.2014 3 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Pěkná kniha. Četla se mi dobře, ale vadí mi tam ten málo pravděpodobný konec. Jinak je to ovšem rozhodně poutava a netradiční love story.

19.12.2018 3 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Zajímavá kniha. Krásná obálka a skvělý námět. Nechyběli ani krásné obraty a popisy přírody. Ale stejne se mi to moc nelíbilo. I přes snahu jsem si postavy nijak neoblíbila a některá jejich jednání moc nechápala.

01.09.2018 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

King opět nezklamal. Tentokrát to bylo trochu z jiného soudku, ale pořád stejně dobré. Každá novela měla pomalejší rozjezd, jak už je u Kinga zvykem, ale konec byl parádní.

04.05.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Nenáročná oddechovka. Nic světoborného a přesto to účel splnilo. Bridget je jako hlavní hrdinka k nezaplacení. Milá, vtipná a hlavně mi v některých případech připomíná mě samotnou. Úsměvná kniha.

05.03.2015 3 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Skvělá kniha ke které se stále ráda vracím. Zajímavý námět, sympatická hlavní hrdinka se kterou mi nedělalo žádný problém se ztotožnit. Nechybí vtip ani drama. Akorát některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale jinak patří mezi zlatý fond mé knihovničky.

16.12.2014 4 z 5

Píseň pro Nerona Píseň pro Nerona Tom Holt

Tahle kniha pro mně byla velkým překvapením a to od začátku do konce. Velice čtivá, velice zábavná a napínavá. A ten závěr je bezmála šokující. Dokonce jsem i začala soucítit s Neronem, čehož bych se nikdy nenadála. Jediné mínus pro mě bylo, že mi kniha přišla poněkud zbytečně dlouhá, ale jinak velmi dobré čtení.

27.11.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Zajímavá kniha, i když trochu krátká. Zajímalo by mě další líčení osudů hlavní hrdinky, respektive to, jak si poradila s rekonvalescencí po tak těžké nehodě. Ty čtyři hvězdy jsou tedy hlavně za zajímavý námět.

12.10.2014 4 z 5

Hezké i znepokojivé. Některé povidky jsou trochu slabší, ale celkově povedené. Pro mě první kniha tohoto žánru, ale urcite jsem jí neskončila. A jako třešnička na dortu je skutečně krásná obálka.

01.09.2018 4 z 5