GaleW GaleW komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

I když má knížka téměř 500 stran, dá se přečíst poměrně rychle, je čtivá, ale tím výčet kladů, bohužel, končí. Bylo to celkově o ničem, žádný závratný zvrat (kromě prvních stránek), styl vyjadřování hlavních hrdinů byl podle mě místy už přes čáru, celkově zklamání, jsem ráda, že jsem měla knížku půjčenou a neutratila za ní svoje peníze....

30.12.2021 3 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Jedna z mála knížek, kterou jsem si s chutí přečetla podruhé a opět mě bavila stejně jako prve. Velmi lehce se necháte při jejím čtení zanést na prosluněné španělské vinice, za kterými stojí spousta práce, úsilí, ale odměna na konci té trnité cesty je opravdu sladká

06.05.2021 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Opět musím napsat, že E.M.Remarque je PAN SPISOVATEL. Mám od něj přečteno i v knihovničce více knížek, každá vypráví jiné lidské příběhy, ale každá je čtivá a čtenáře velmi obohatí. téma odsunu Židů z Německa ještě před válkou jsem vůbec neznala, o to víc mě knížka poučila.

25.08.2020 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Bebel - kdo by ho neznal a kdo by ho neměl rád.... Popravdě i já ho mám ráda v komediantských rolích, ve kterých si získal srdce miliónů diváků, ale znát ho jako člověka, blbnout s ním, pařit, užívat si, to muselo být terno. Název je příhodný, to co prožil, na jeden obyčejný život nestačí.

13.05.2020 3 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Tuto knížku dostala moje starší dcera první školní den od své paní učitelky. Moc povedené pohádky, u čtení jsme se smály a je to také první knížka, kterou už se mnou zkoušela číst. Doporučuji

28.01.2020 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Knížku jsem dočetla, protože já prostě knížky dočítám. Ale vím, že ve mě žádné stopy nezanechala. Přečíst se dala v pohodě, ale vracet se k ní asi nebudu, můj styl to úplně není.

28.09.2019 3 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Zpočátku mě knížka celkem zaujala, přemýšlela jsem, co za seznamem 100 jmen vězí, bohužel, čím déle jsem četla, tím méně to bylo zajímavé a konec, no ten byl celkově nejslabší

10.06.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak tohle mi v hlavě asi moc dlouho nezůstane (díky bohu), snadno předvídatelné, manžel popisován jako důvěřivý hňup, kterého všichni milují, ale on není schopen samostatného rozhodnutí, o šílené sousedce ani nemluvě. Opravdu si rozmýšlím, budu-li číst i Manželé odvedle

13.09.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Asi budu opakovat některé komentáře níže, tohle se Nesbovi úplně nepovedlo, ale zase až tak úplně strašné to tedy taky nebylo. Pro sebe vidím velké plus v tom, že si chci co nejdříve přečíst Shakespearův originál, na to mě Nesbo naladil

15.08.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Líbila, ne že ne, ale prostě nemůžu dát stejný počet hvězdiček jako u autorčiny další knížky Hana. Hana byl uragán, tohle je takový lehký jarní vánek. Ale co mají obě knihy společné je čtivost, knihu přelousknete, ani nevíte jak.

24.06.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velmi povedený díl, co napsat, velmi mě mrzí, že už dál nic nebude, na druhou stranu se velké finále povedlo dokonale. Po dočtení jsem změnila pohled na některé postavy, některých úmrtí asi nikdy nepřestanu litovat, ale důležité zůstává, že J.K.Rowlingová opravdu změnila svět dětské literatury (nejen dětské) a za to jí náleží obrovský dík!

21.10.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Právě dočteno a na tomto dílu mě opravdu baví turnaj tří kouzelnických škol a s tím i spojené nové postavy, naši hrdinové dospívají, mají už jiné starosti a celkově se to hodně posunulo. Návrat lorda Voldemorta tomu dodal to potřebné napětí, tajemno.... Četlo se mi to dobře, vlastně až moc dobře, rozhodně zasloužený plný počet!

08.07.2017 5 z 5

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

05.06.2017 5 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Hezké počteníčko pro všechny milovníky nejen české historie. Postava pana Náprstka pro mě byla nová, i když jistě sehrál důležitou úlohu v českých dějinách. Mám ráda knížky, které mě něčemu přiučí.

04.06.2024 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Já se tak nasmála. Příběh byl slabší a předvídatelný, ale jsou tam místy opravdu vtipné momenty

16.04.2024 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou (ano, první bylo Než jsem tě poznala), její knížky se mi čtou celkem lehce, ústřední téma zajímavé, různorodé hlavní hrdinky a všude kolem toho dobrodružná plavba na válečné lodi. Jako oddychovku doporučuji přečíst.

03.01.2024 4 z 5

Poník k zulíbání Poník k zulíbání Julia Boehme

Hezký příběh s předvídatelným koncem, doporučuji malým slečnám, zvláště pak těm, které zbožňují koně.

11.09.2023 4 z 5

Šťastný hrošík Šťastný hrošík Amelia Cobb

Příběhy o Emě v kouzelné zoo jsou moc hezky napsané. A hrošík Jindra byl tak nakažlivě veselý a šťastný, že se příběh zařadil mezi ty nejhezčí z celé série.

05.09.2023 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Knížka se mi velice zamlouvala, moc hezky se četlo, postavy všechny sympatické (to se opravdu v málokteré knížce povede), jen mě mrzí ta konečná zápletka, která tam podle mě být nemusela. I bez ní by život hlavních hrdinů nebyl procházkou v růžové zahradě.

08.08.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček, i kdyby tam nebyl nikdo jiný než Benji, tak stejně bude hvězdiček 5. Sice, jak tu již párkrát zaznělo se autor dost opakuje v některých výrazech, ale tomuhle autorovi to asi všichni rádi odpouštíme. Kdo četl první 2 díly, musí zjistit, jak to s tímhle zasněženým hokejovým městem dopadlo. Myslím, že se závěr triologie povedl a snad nejsem sama, komu je líto, že už nic dalšího nebude.....

25.07.2023 5 z 5