GaleW GaleW komentáře u knih

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Já i celá moje rodina milujeme knížky Astrid Lindgrenové, je v nich všechno, dobrodružství, opravdové přátelství, krásné popisy přírody, děti hltají každou kapitolu, nemůžou se dočkat, co bude dál. Veliký díky za tuto spisovatelku.

05.09.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ze série Romantické útěky mám přečteno 6 knih a tato se určitě probojovalo do TOP 3, prostředí hotýlku muselo být kouzelné, je zde i trošku komplikovanější zápletka, samozřejmě neujdeme ani klasickým klišé knih červené knihovny, ale i tak se jedná o jeden z nejzdařilejších dílů

05.09.2023 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Knížka se mi velice zamlouvala, moc hezky se četlo, postavy všechny sympatické (to se opravdu v málokteré knížce povede), jen mě mrzí ta konečná zápletka, která tam podle mě být nemusela. I bez ní by život hlavních hrdinů nebyl procházkou v růžové zahradě.

08.08.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Série s detektivem Robertem Hunterem je sice dost morbidní, ale skvělá, jeho myšlenkové pochody, vyšetřování plynoucí krok za krokem a nakonec do sebe všechno zapadne jak kostičky od lega. Bomba. A navíc jsem fakt ráda, že čtu příběhy chronologicky, jak jdou po sobě.

25.07.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček, i kdyby tam nebyl nikdo jiný než Benji, tak stejně bude hvězdiček 5. Sice, jak tu již párkrát zaznělo se autor dost opakuje v některých výrazech, ale tomuhle autorovi to asi všichni rádi odpouštíme. Kdo četl první 2 díly, musí zjistit, jak to s tímhle zasněženým hokejovým městem dopadlo. Myslím, že se závěr triologie povedl a snad nejsem sama, komu je líto, že už nic dalšího nebude.....

25.07.2023 5 z 5

Za olivovým hájem Za olivovým hájem Kate Hewitt

Knížka se četla dobře, asi na to měla vliv i dovolená právě v Řecku, když jsem jí dočítala, sama za sebe jsem ráda za to, jak to s hlavní hrdinkou dopadlo.

25.07.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tak tohle je pro mě zatím od Julie Caplinové topka, i když je to vlastně kýč jak bič. Nevadí, příběh hezky plynul, hlavní hrdinka je velmi sympatická, příjemné prostředí a konec jak má být!

Záchrana koťátek Záchrana koťátek Lucy Daniels

Stejně jako další díly i tenhle je čtivý, poutavý příběh, fandíte Samovi, aby zvládl vycvičit své štěně i Amélii, aby si v novém domově našla i nové kamarády.

Zraněný lišák Zraněný lišák Lucy Daniels

Opravdu krásná knížka pro malé i větší čtenáře. Zajímavý, poutavý příběh, milí hlavní hrdinové a zvířátka, kam se podíváš.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pokračuji v sérii o detektivce Fosterové a i když čtu momentálně i sérii od Chrise Cartera, která je tedy brutálnější a vrah není během příběhu známý, i tak se mi knížky moc líbí, zápletka je zajímavá, hlavní postavy 3 detektivů sympatické, už jsem si objednala třetí díl!

16.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další výborná knížka od výborné paní spisovatelky, jen mi z toho bylo hodně moc úzko.....

26.05.2023 5 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Já jsem asi na knížky tohoto typu už trochu stará, bylo to hezké čtení, romantika, hvězdičku přidávám určitě i za výběr písniček, které k daným kapitolám fakt seděly, ale jinak mi to přišlo zdlouhavé a místy i celkem o ničem.

22.05.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zatím jsem četla 4 romantické útěky, Švýcarsko, Chorvatsko, Paříž a Kodaň. A za mě je Kodaň rozhodně a úplně bez řečí nejlepší. Doporučuji. Jen bych teď do té Kodaně nějak potřebovala zajet :-)

27.04.2023 5 z 5

Biblické příběhy pro děti Biblické příběhy pro děti Diane Le Feyer

Ilustrace by v tomto případě byly na 5 hvězdiček, zvláště v první části starého zákona, nádhera. Příběh je pro děti převyprávěn srozumitelně, kapitoly jsou jak které, některé vyloženě kratičké, ostatní i na dost stránek. Myslím, že žádnému děcku znalosti těchto příběhů neuškodí.

Botička Botička Aneta Žabková

Knížku jsme si v knihovně půjčili, protože se nám hodila do "BINGA" Ale jsem ráda, že jsme si přečetli dětskou knížku od české autorky, příběh byl milý a ilustrace moc povedené.

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Kniha se mi moc líbila, některé postavy byly sympatické, jiné naopak vůbec, prostě takový koktejl, jak už jsme u této spisovatelky zvyklí. Určitě stojí za přečtení, nudit se nebudete.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Já myslím, že knihy Chrise Cartera se musí číst bezvadně všem krimi fanouškům, vynalézavé (a odpudivé) způsoby vraždění, napínavá zápletka, doslova hltáte každou stránku a navíc mi vyhovuje, jak je detailně popisováno vyšetřování. Už se těším na třetí díl.

24.03.2023 5 z 5

Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Moc krásná knížka, především úkoly, hry a ilustrace - paráda. Máme doma všechny 4 díly a koupě nelitujeme, myslím, že vykouzlí úsměv na tváři malým i velkým čtenářům

20.03.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle byl můj návrat do puberty, kdy bych asi kvůli Ryanovi a jeho zeleným očím nespala, to dnes už spím úplně klidně, ale četlo se to hezky, oddychovka s jasně předvídatelným koncem.

13.03.2023 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Spoiler: Začátek knížky vás úplně rozseká, velmi smutné, ale nádherně napsané. Samotný příběh v Nangijale je dobrodružný, krásně vykreslené charaktery postav, i když pohádková knížka, ne všechno v ní je a dopadne pohádkově. Ale opravdu smekám před paní Lindgrenovou, jak se vyrovnala s tak obtížným tématem jako je smrt, tím spíše v dětských očích.

01.03.2023 5 z 5