gad gad komentáře u knih

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

I závěrečným dílem této trilogie jsem byl nadšen. Příběh je opět plný napětí a zvratů. Celé dílo má zajímavou myšlenku a je šikovně napasováno na lidskou historii. Nebylo by vůbec špatné takto cestovat časem i prostorem, ovšem bez přítomnosti netvorů... No, tak o tom budu aspoň snít. :)

20.03.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Oproti prvnímu dílu jsem byl tímto nadšen. Vyprávění nemělo snad jediné hluché místo, neustále jsem byl v napětí, jak se bude situace vyvíjet. Dokonce jsem odložil ostatní rozečtené knihy a věnoval se pouze Podivnému městu. Nyní šup na třetí pokračování. Jsem zvědav.

14.03.2017 5 z 5

Nostradamova závěť Nostradamova závěť Tom Egeland

Tom Egeland mě opět nezklamal. Záhady, šifry, tajemné archeologické objevy, to vše na hranici mezi realitou a fikcí. Paráda.

08.03.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, netvoři a příšery, podivné děti, prolínání minulosti a současnosti. Spád to však dostává až v závěru knihy. Nicméně sahám po druhém dílu a nechám se překvapit.

02.03.2017 4 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Bjørn Beltø je vzdělaný, chytrý, vtipný a ... jiný než ostatní. Je to můj oblíbenec a ani tentokrát nezklamal mé očekávání. Příběh se opět odehrává na archeologické půdě, ale i tentokrát se dotkne světové historie a bude v tom i politika a náboženství. Kniha je psána ve třech rovinách, té Bjørnovy, očima agenta Mosadu a z pohledu norské vyšetřovatelky. Zajímavé čtení a zajímavé závěry.

19.02.2017 5 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Trochu více politiky na můj vkus, přesto opět dobrý příběh, napínavý konec. Až tam se protnou příběhy všech protagonistů, jejichž osudy autor postupně odhaluje. Hlavním mottem knihy by mohlo být: Nikomu nevěř!

10.02.2017 4 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Docela dobrá oddechovka. Plno monster a příšer, napínavý příběh a vtipné hlášky. Bavil jsem se.

01.02.2017 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Skvěle se mi četla. Největšího padoucha jsem sice odhadl hned, jak se objevil na scéně, ale přesto jsem čekal do konce, zda mám pravdu. Líbilo se mi, jak autor popisuje myšlenky hlavní hrdinky Blumové. Nemůžete jinak, než jí fandit. Vřele doporučuji i když je to místy drsné čtení.

23.01.2017 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Russell Blake

Jet se mi četla velice dobře. Je to takový mix Vanessy Michael Munroeové a Lisbeth Salanderové.

19.01.2017 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Zajímavé téma, velmi čtivě zpracované. Líbilo se mi to.

14.01.2017 5 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Skvělé dílo. Psaný text doplněný černobílým komiksem či papír zbarvený od pískově žluté do sépiově hnědé budí dojem starobylosti a to je právě kouzlo této knihy. Kdo čítával verneovky a rodokapsy po dědovi nalezené na půdě jako já, pochopí. Milovníci J. Vernea, R. Kiplinga či K. Maye si přijdou na své.

10.01.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Spokojenost. Četla se mi velice dobře, stejně jako první díl. Hlavní hrdinka je mi sympatická, i když někdy věci moc řeší. Aktuální téma, zajímavá zápletka.

26.12.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím třetí pokračování osudů soukromého detektiva Cormorana Strikea a jeho asistentky Robin. Opět podařený případ s aktuálním tématem a několika možnými pachateli. Trochu víc se řeší vztahy mezi Robin, Matthewem a Strikem. V tomto směru zůstává konec otevřený, takže se za doprovodu kapely Blue Oyster Cult těším na další díl.

18.12.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Stejně jako Volání kukačky i Hedvábník se mi dobře četl. Někomu se může zdát autorčin styl zdlouhavý, ale mně vyhovuje. Navíc některé zdánlivě nevýznamné detaily mají rozhodující vliv na výsledky Strikeova pátrání.

11.12.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Předpokládal jsem, že autorka Harryho Pottera napíše dobrou detektivku a opravdu jsem nebyl zklamaný. Cormoran Strike mi byl sympatický stejně jako jeho sekretářka Robin. Příběh se mi líbil a dobře se to četlo.

02.12.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Tato kniha mě dostala. Zpočátku se mi zdála rozvláčná, přesto jsem byl neustále v napětí, co přijde dál. Zajímavý příběh plný nečekaných zvratů, zakončený překvapivým rozuzlením. Doporučuji. :-)

17.11.2016 5 z 5

Nepřátelské převzetí Nepřátelské převzetí Shane Kuhn

Ani druhý díl mě nezklamal. Příběh má opět spád, napětí a nechybí ani velké finále. Moc jsem se při čtení bavil. Už se těším na třetí pokračování, které autor slibuje v poděkování. :-)

13.11.2016 5 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Český jazyk budiž pochválen a pan Horníček s ním umí zacházet. Po všech těch krvavých detektivkách krásná změna. :-)

08.11.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zajímavý příběh, nechybí napětí a překvapivé rozuzlení. Už jsem si předobjednal druhé pokračování. :-)

06.11.2016 4 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Patricia Cornwell

Tato kniha se mi četla špatně. Zřejmě byla pro mě příliš chaotická. Až poslední třetina začínala mít spád, ale konec zůstal otevřený. Hodně si rozmyslím, zda sáhnu po dalších osudech Kay Scarpettové.

30.10.2016 2 z 5