gad gad komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Opět zajímavě napsaná kniha. Líbilo se mi, jak autorka popisuje děj pohledem jednotlivých aktérů a tím postupně odkrývá to, co mělo zůstat skryto. Moc dobré.

03.09.2017 5 z 5

Můj bratr Mesiáš Můj bratr Mesiáš Martin Vopěnka

Jsem nadšen. Myšlenkou, stylem napsání, ale i aktuálností příběhu, ačkoliv se odehrává v budoucnosti. Autor opět rozvíjí jednu z možností vývoje lidstva v nepříliš vzdálené budoucnosti v důsledku jeho hospodaření na Zemi.

29.08.2017 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Na začátku jsem byl trochu zmaten, ale pak jsem se v postavách začal orientovat a pochopil jsem souvislosti. Pak už to byla jedna velká strašidelná jízda s neobvyklým koncem.

23.08.2017 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Moc dobré čtení.

13.08.2017 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Jednička se mi líbila více. Přesto i v Domě smrti jsem čekal, jak vše dopadne. Celá kniha je více o vnitřních pocitech a myšlenkách Blumové.

08.08.2017 4 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

Prastarý příběh z daleké budoucnosti - to stojí na zadní straně knihy. Podobnost s jistým hodně známým dávným příběhem čtenáře asi napadne hned na začátku vyprávění a že to tak autor i zamýšlel pochopí dotyčný na konci knihy. Skvěle vystavěné vyprávění o putování malého Daniela Jošui Elezera, jehož osudem je vykonat velké věci. Doporučuji.

02.08.2017 5 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Hodně drsný příběh z jižní Afriky. Krutá realita každodenního života, který právě teď máš, ale už za chvíli ho můžeš ztratit. Knihu jsem otevřel, aniž bych tušil, že je právě z Afriky (nějak příběhy odtud nemusím) a nelitoval jsem.

20.07.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Nádhera. Moc pěkné čtení. Temné a mystické. Od teď už budu na metro pohlížet jinak.

06.07.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Dobrý úlet.

25.06.2017 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět skvělá a napínavá kniha. Ač všichni hrdinové jsou skvělí, krásní a úžasní zdá se, že někteří jsou úplní magoři. Hunter a Garcia tak mají stále plné ruce práce. Tentokrát jsou na stopě šíleného vraha třicetiletých umělkyň. Ale pozor, i záporáci bývají dobří ve své práci.

24.06.2017 5 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Koktejl skutečnosti a fikce přesně splnil očekávání, takže vznikl čtivý detektivní příběh o jedné Mary, která nechtěla být hodnou a poslušnou ženuškou nějakého páprdy, ale její sny se ubíraly jiným směrem.

24.06.2017 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Louise Penny nikdy nezklame. Jsme zpět v Three Pines, kde se opět vraždilo. Tentokrát si čtenářovy chuťové buňky na své příliš nepřijdou zato jeho představivost. Autorka je mistrem popisu míst a událostí, takže se cítíte být součástí příběhu a na popisovaném místě. Já osobně jsem i cítil vůni. Jen při její páté knize začínám mít pocit, že paní Penny má nějaký problém s Čechy... Nicméně píše tak dobře, že neodolám ani dalšímu pokračování.

16.06.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Velice povedená detektivka. Ačkoliv jsem pachatele záhy odhalil, přesto byl závěr překvapivý a nečekaný. Vrhám se na další pokračování Popravčí a doufám, že bude stejně dobré.

21.05.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Pomalejší rozjezd, ale nakonec se mi asi tento díl líbil nejvíc z celé trilogie.

17.05.2017 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Tuto Formánkovu knihu bych nazval Evangeliem podle Josefa. Velmi příjemné čtení. Autor mne opět nezklamal a vřele doporučuji.

28.04.2017 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Psáno velmi květnatě, což se mi líbilo. Původ a historie svátku Halloween v alegorických obrazech.

26.04.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Autor se více zaměřil na charaktery jednotlivých osob a také více otevírá jejich soukromí, takže už to není pouze o Mie a Munchovi. Příběh je opět napínavý a má spád a nakonec je vše jinak. Dobré čtení, nenudil jsem se.

18.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc dobrá četba, nemohl jsem se odtrhnout. Už jsem otevřel Sovu, což je další dílo tohoto norského autora.

11.04.2017 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Také druhý díl mne potěšil. Příběh má opět spád a nepostrádá napětí. Autor je vynikající vypravěč, jenž dokáže čtenáře udržet v napětí. Závěr knihy naznačuje pokračování, takže se těším.

04.04.2017 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Nečetlo se to špatně. Další teorie o roli templářů v historii. Myslím, že skousnu i pokračování Akta Julián.

29.03.2017 4 z 5