Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Velmi pozitivní a humorné čtení, přesně určené na milou náladu na dovolené. Překvapilo mě, ale pozitivně.

08.07.2019 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Moc pěkná knížka z nejdůležitějších okamžiků jeho života, pohledem pana Zátopka. Nebylo radno se stavit na odpor...

01.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc hezky se mi to četlo. Jednotlivé krátké kapitoly s vracením se ke všem hlavním postavám mi dávalo prostor se zamýšlet, odpočinout si a jak se tak u mě stává, dělat u toho ještě spoustu jiných věcí :-). Příběh je dojemný a moc pěkně prokreslený. Když někdo voněl kouřem, dovedla jsem si to představit. Konec knížky byl pro mě moc zrychlený, ale pěkný.

29.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásné, dojemné a také napínavé. Text paní Mornštajnové a styl jakým píše je tak moc dobře čitelný, je český a její příběhy mě vždy zcela pohltí. Nebylo tomu jinak ani u této knihy. Nelze srovnávat s knihou Hana, toto je další skvělý příběh.

14.05.2019 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Skvěle napsaný příběh se skoro detektivní zápletkou na pozadí hrůzné války. Pěkné propletení se současností. Četlo se to moc hezky.

06.05.2019 5 z 5

Jak být nablízku Jak být nablízku Martina Špinková

Důležité! Týká se to každého z nás a zde je přiklad a pomoc, jak odhazení někoho blízkého zvládnout a být napomocen. Děkuji.

24.04.2019 5 z 5

O čem sní muži O čem sní muži Olga Sommerová

Myslela jsem, že mně postoje a názory některých mužů umučí a nedokázala jsem se začíst. Až ke konci kdy slovo měli "jiní" muži to začalo být zajímavé.

22.04.2019 3 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásná obyčejná pohádka. Není potřeba hledat složité příběhy s fantasy zapletkou. Tady jde o přátelský příběh pro malé děti a ráda jsem to přečetla sama sobě a udělala si radost.

20.04.2019 5 z 5

Cesta pro děti Cesta pro děti Brandon Bays

Včera jsem dočetla a dnes nás se synem čeká Cesta projít. Jsem za to vděčná a těším se, ze nám pomůže vyřešit citlivá místa.

18.04.2019 5 z 5

To byla jízda. Někdy jsem až nevěřila že toto dnes někdo prožívá, že je to možné. Někdy to bylo až bláznivé a setkání s takovými lidmi muselo být fakt dobrodružné. Jasné je že jsou tito lidé citlivý a vnímavý k sobě i ke svému okolí. Bylo to zajímavé nechat nás nakouknout do takových životů.

08.04.2019 5 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Těžké hodnotit něco tak smutného a skutečného.
Velké poděkování za takovou práci panu Liao I-wu. Jak moc byl nestranný a stálý při rozhovorech s těmito lidmi. Knížka me uváděla do rozpaků, smutku, vzteku i pláče.

31.03.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Pohodove, klidné čtení. Odpočinkovy románek. A to jsem měla předsudky a domněnky o Karin. Zkrátka je fajn překročit sám sebe a dát šanci.

12.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásné, poetické a smutné. Myslím, že tyto slova vystihují útlou knížku o lásce ve válce.

09.03.2019 4 z 5

Romance o Závišovi Romance o Závišovi Jiří Mařánek

Moje duše je nadšená krásnou květnatou staročeštinou. Krásný román o vlivu Vítkovců a Habsburku na přemyslovskou českou zem.

05.03.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Úžasná kniha psaná jako rozhovor. Najdete zde vše co jste kdy chtěli vědět o zdraví, pohybu i životním bytí.

19.02.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Miluji hory a tady je mám detailně popsané a jako na dlani. Cítila jsem tu vůni rozdrceného jehličí i tu chladicí vodu z potoků. Vidím jak mi podkluzuji nohy v částech skalnateho moře a jak se potim při svižné chůzi do kopce.
Příběh dvou přátel je skvělou volbou a pasujicim dějem do drsných hor. Všechny jejich prožitky jsou skutečné a uvěřitelné.

03.02.2019 5 z 5

Ztracená osada Ztracená osada Jan Suchl

Krásný námět, velmi pěkná knížka pro děti před 30 lety. Tedy pro me :-) Dnešní děti myslím spoustě věcí ani neporozumi. Takže za me pěkná knížka, ale dnes hlavně pro dospělé, kteří chtějí vzpomínat jak dobře bylo na horách.

29.01.2019 4 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Rychlé čtení. Po zdravotní nehodě mi přijde že je pán Viewegh velmi negativní a neosobní. Vůbec nerozebira osoby, jejich charakter a vše je předem jasné. Hodnotím kladně češtinu, i když te vulgarity bylo hodně.

20.01.2019 3 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Nechci psát ze je kniha jen opakováním toho co snad každá žena slyšela a vi. Věřím že někoho jistě oslovila a posunula dál.

14.01.2019 2 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

V poslední době se mi do ruky dostávají samé kvalitní knihy. Tato je užasným dílem paní Tučkove.
Vitka Kaprálova byla určitě velký talent, kterého byla škoda. Líbí se mi zpracování divadelní hry i práce kterou Kateřina Tučkova odvedla.

05.01.2019 5 z 5