Gabetka Gabetka komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Jednoduše napsané, čtivé, konce kapitol sváděly k okamžitému čtení následujících. Příběh napínavý, i když občas lehce přehnaný a hlavní hrdinka byla opravdu velmi odolná. Středoškolské prostředí mě bavilo a osobně mi to připomínalo spíš film Tajemství loňského léta. Každopádně závěrečné vysvětlení ohledně motivace vraha a načasování jeho činů mě nepřesvědčilo, bylo to příliš děravé a chabé.

17.01.2017 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Začátek je opravdu náročný pro začtení, občas mi kniha přišla až moc rozvláčná a popisná, ale poslední část změnila tempo a v závěru každá relativně zbytečná pasáž zapadla na své místo. Jako v každé z autorčiných knih jsem byla osudem hlavních postav dojatá.

18.03.2016 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Knize chyběl šmrnc, který by mě udržel v plné pozornosti. Do čtení jsem se musela kolikrát nutit, protože mi v podstatě bylo jedno, jak to dopadne. Hlavní postavy nijak nezaujaly, přeskakování z přítomnosti do minulosti nebylo nijak promyšlené a propojené a rozhodně nevyvolávalo napětí, co bude dál. Námět zajímavý, ale myslím, že jiní autoři se ho již zhostili lépe.

19.12.2015 2 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poté, co mě konec prvního i druhého dílu navnadil na čtení toho dalšího, abych se dozvěděla více, úplný závěr celé trilogie mě zklamal. Čekala jsem asi něco jiného. Připadlo mi, že celá zápletka vyšuměla a vše se vyřešilo jaksi samovolně bez zvláštního přispění policejních složek. Navíc mi trochu chyběl motiv konání hlavního padoucha, a jak už se zmiňují i jiné komentáře, nechápu, proč je kniha pojmenovaná Pýthiiny rady, když je jim věnováno tak málo prostoru.

19.12.2015 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Ačkoliv jsem zpočátku nechápala, jak autor může na konci vysvětlit nicneříkající první kapitolu, která je vlastně závěrem knihy, nakonec jsem byla mile překvapena vymazlenou pointou. Na čtení to bylo náročnější, občas bylo potřeba zalistovat zpět. Doporučuji číst pokud možno co nejvíc v kuse. Ke komentáři barbry 7: rozhodně nejde o pravý spoiler, autorka komentáře buď knihu nepochopila, nebo nechtěla nic prozradit.

19.07.2015 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Začátek rozvleklejší s častým opakování různých situací, ale zejména poslední třetina byla opravdu napínavá. Měla jsem problémy se začíst kvůli těžkopádné češtině, chyběla tomu ta poutavá plynulost. I díky obrovskému množství gramatických chyb, překlepů a jiných příšerností předpokládám, že to jde na vrub spíše překladateli a českému nakladatelství, než samotné autorce, která naopak vymyslela zajímavý příběh a postavy. Hlavně schopnosti Sky mě zaujaly a zajímá mě, jak je v dalších dílech dokáže využít.

17.11.2014 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Silný a dojemný příběh mě vážně chytil za srdce.Zaujal mě způsob, jakým se hlavní hrdinka vyrovnává s tragédií, která jí změnila život. Místy se to zdálo zdlouhavé, ale jednoznačně to překonaly okamžiky, kdy mě z některých vět přímo mrazilo. Včetně závěru. Doporučuji všem, co si rádi přečtou emocemi nabitou knihu.

03.11.2014 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Příjemná zamilovaná oddechovka, která mě však vytáčela několika stále dokola používanými obraty (vykulit oči, jak uvádí jiní, to kupodivu nebylo) a jemnými nelogičnostmi. Ale přerod hlavní hrdinky byl popsán uvěřitelně a až na pár chvil mi byla Avery sympatická.

15.06.2014 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Syrová výpověď mladé učitelky, která na nikoho nebere ohledy a jediné, co ji zajímá, je uspokojování vlastních potřeb. To, že se téměř před ničím nezastaví a nikdy svých činů nelituje, přestože si uvědomuje, že jsou špatné, je na knize to nejzajímavější a nejstrašidelnější.

09.06.2014 3 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Musím přiznat, že jsem se dobře bavila, ačkoliv jsem při výběru dala na anotaci, která byla ohledně žánru poněkud zavádějící . Autorčin styl je čtivý, některé hlášky byly vynikající a hlavní hrdinka sympatická, takže mi ani nevadilo, že se z knihy vyklubala klasická červená knihovna.

09.06.2014 4 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Je to určitě zajímavé, ale náročné čtení. Neustálé opakování dlouhých německých hodností a bezpočet jmen dokáže čtenáře slušně zmást. Ale jakmile začnete číst, musíte zjistit, jak to skončí. Hlavnímu hrdinovi vlastně fandíte, aniž byste chtěli (nejen, že je součástí nacistického režimu, ale celkově je to velmi rozháraná osobnost s bezpočtem psychických problémů), a myšlenky v knize nadhozené určitě nutí k zamyšlení. Drastické vyhlazovací metody jsou střídány vleklými popisy byrokratických postupů a vše je prostoupeno netradičními představami hlavního hrdiny. Souhlasím s ostatními, že jde o knihu, na kterou jen tak nezapomenete.

29.07.2013 3 z 5

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Kniha se dost vymyká těm, které běžně čtu. Musím přiznat, že na začátku jsem si nebyla jistá, jestli ji vůbec zvládnu přečíst, ale pak mě pár věcí zaujalo a čtení odsýpalo, takže jsem tuto jednohubkou zvládla pokořit. Jde o časově nijak specifikované, nahodile působící příhody o běžném životě na vesnici z pohledu lidí, kteří se do ní přistěhovali. Občas jsem se zasmála, někdy smutnila, leccos mě zaujalo, ale tento styl vyprávění mi prostě nesedí. Postavy mi však i během tohoto stručného vyprávění přirostly k srdci, takže autorka nejspíš věděla, co dělá.

08.05.2023 3 z 5

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

Vyústění příběhu mě příjemně překvapilo, podle anotace jsem čekala něco jiného a v půlce už jsem byla z Nika a jeho nereálné skvělosti dost otrávená. Proto jsem ocenila, kam se nakonec vyprávění posunulo a naznačilo typický americký vánoční zázrak, přestože je příběh zasazen do Británie. Knize by neuškodilo méně stránek, v některých částech byla zbytečně rozvleklá. Upřímně by byla super jako vánoční film, za hodinu a půl bychom načerpali vánoční atmosféru a ducha Vánoc mnohem lépe.

18.12.2022 3 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Opravdu to byla sladká nereálná pohádka o tom, jak novinářka ke štěstí přišla. Všichni byli milí, hodní, štědří, celá Tolvánie byla v podstatě vánoční vesnička s hradem a královskou rodinou. Na autorce je vidět, že má Vánoce a různorodé tradice ráda. A před Vánoci je to přesně můj šálek kávy, v jiný čas bych takovou slaďárnu asi úplně neocenila. Na konci bych místo receptů raději viděla tu pohádku. A hodně mi vadila časová nereálnost. Některé věci by nebylo možné stíhat. Zato chválím vánoční obálku.

28.11.2022 3 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Milý příběh z období Vánoc pro mladší čtenáře (několikrát použitý a nepřeložený výraz cute mnou pokaždé otřásl) je hlavně o hledání sebe sama a pochopení, že za štěstím si stojí člověk sám. Dvojice Finley a Arthur byla správně praštěná, jejich předvánoční objevování tradic městečka Christmas zábavné a konec přesně takový, jak si u vánočního příběhu přejete. Mě se kniha líbila a příjemně mě naladila na nadcházející adventní období.

21.11.2022 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Bohužel jsem na čtení neměla moc času, proto jsem se v množství postav ztrácela. Autor umí zaujmout, hned první kapitola mě nadchla, a postavy jsou zajímavé, přesto jsem tentokrát nebyla nadšená jako u předchozích knih. Přišlo mi, že některé dobře načaté linky vyzněly do ztracena a byly jen berličkou pro dokončení. Nemůžu si pomoct, ale konec mi přišel po dlouhém a úspěšném budování napětí dost odbytý a neměla jsem z něj uspokojivý pocit. Další knihu autora si však s radostí přečtu.

02.11.2022 3 z 5

Nepohledný princ Nepohledný princ John Moore

Kniha se vymyká běžným žánrům, je to směsice několika pohádek, ovšem v podání pro dospělé. Spousta věcí se mi líbila, většinou jsem se culila nebo uchechtávala, ale bylo tam bohužel i dost hluchých míst. Jde o oddechovou jednohubku, ve které hrají hlavní roli zadlužené království, kouzelný meč, kolovrátek a velmi dobře opečovávané vlasy. Princ Hal byl sympaťák, ale podle popisu jsem si jeho hlavu představovala jako bramboru. Karolínin plán na záchranu prince zakletého v žábu, včetně precizního zpracování, mě fakt dostal.

09.05.2022 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Autor měl zápletku promyšlenou, v závěru jsem ocenila detaily, které nakonec dobře ladily s celkem. Některými odbočkami umně sváděl čtenáře z cesty a komplikoval odhalení totožnosti vraha. Závěr proběhl ve stylu, za který by se nestyděl žádný akční film. Ovšem hlavně ze začátku jsem měla problém s podivně šroubovanými dialogy, které vůbec neplynuly přirozeně a působily strojeně a uměle. Tak by se přece nikdo nebavil, natož policisté. Postupně se to zlepšilo, nebo jsem si zvykla. Přesto je autorův debutový počin na poli detektivek zajímavý a další knize bych dala šanci.

01.05.2022 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tak zaprvé, kniha byla čtivá a v těchto dnech příjemně oddechová. Ale kdyby byla o kapku kratší, vůbec by to neškodilo. Počáteční hašteření hlavních postav bylo vtipné a bavilo mě, v části "toužím po tobě k smrti, ale nemohu tě mít" mohla autorka klidně ubrat, následovala erotická smršť a pak červená knihovna jako vyšitá. Četla se fakt lehce a pokud nečekáte něco originálního a přínosného, tak si ji s klidem přečtěte.

14.03.2022 3 z 5

Všechny krásné dny Všechny krásné dny Julia Kaufhold

Musím dát zapravdu všem komentářům a kdybych knihu nečetla do výzvy, nejsem si jistá, jestli bych ji dočetla. Nepamatuji si, že bych se někdy musela nutit do čtení nějaké romantické knihy tak jako do této. Některé pasáže nebyly špatné, ale většina opravdu ano. Šlo o nahodilý výčet různých událostí z různých časových etap života Stelly a Maxe, některé byly popsány až příliš detailně, přestože větší význam pro příběh neměly. Přečtěte si z romantického žánru cokoliv jiného, tohle vás nijak nenadchne a neobohatí. Jediným přínosem je nápad s krabičkou s kartičkami na každý den, kam si můžete zaznamenat to, co vás nadchlo.

08.12.2021 1 z 5