Gabetka Gabetka komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a pořád neřešili to samé kolem dokola. Příběh byl jinak fajn, taková dramatická středoškolská romantická oddechovka, ale opravdu zbytečně protahovaný neustálým opakováním již řečeného. Ale i tak se do dalších dílů nejspíš pustím.

14.08.2018 3 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Jsem ráda, že tato kniha nebyla první, kterou jsem od autorky četla. Asi bych už se k dalším nedostala. Většina ostatních je založena na nepředvídatelných zvratech nebo silných úderných dialozích, ze kterých občas mrazí, jak jsou skutečné. Zde jde o niterné pocity hlavní postavy omílané stále dokola, proto se děj nesnesitelně vlekl. Opravdu by neškodilo pár stran ubrat. Zápletka negradovala, ale pomalu klopýtala k sice překvapivému, ovšem dost uhozenému závěru. Od autorky jsem četla všechny knihy, ale jen tahle mne zklamala.

06.06.2018 2 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Začátek se vlekl, pořád jsem očekávala, co se stane, a ono to pořád nepřicházelo. Ale když se příběh konečně naplno rozjel, byl vážně čtivý, napínavý a za mě i možná trochu překvapivý. Šlo o první díl série, proto nejspíš delší seznámení s podstatou a problémy hlavní postavy. Doufám, že pokračování bude, protože jsem zvědavá, jak Reagan půjde za svým cílem.

02.03.2018 3 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Odvážně pojatý styl vyprávění. Bylo napínavé dozvídat se více a více ze života hlavní postavy v minulosti i ze současného pátrání. Ale když si po přečtení celé knihy uvědomíte, že to, co se čtenáři dozví na konci, věděla hlavní hrdinka na začátku, tak to z mého pohledu trochu brilantnosti ztratí. Ovšem kniha je díky tomu opravdu čtivá a městečko Cooley Ridge mělo skvělou atmosféru. Propletení minulosti se současností se povedlo.

20.02.2018 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Bylo příjemné setkat se s postavami z prvního dílu. Trochu mi trvalo začíst se, ale jinak se mi zdál děj vyrovnanější než v jedničce. Zábavné romanticko-erotické oddechové čtení.

19.02.2018 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Ze začátku jsem se výborně bavila a měla jsem problém přestat číst, odlehčený vtipný styl autorky mi sedl. Pak to však začalo poněkud drhnout, šlo o o zbytečné natahování stejného schématu: spousta mluvení, nedorozumění a následného milování. Závěr byl samozřejmě předvídatelný, ale autorka to ústřední dvojici alespoň trochu zavařila. Kdyby nebyla kniha prošpikována vtipnými postřehy hlavní hrdinky, asi by to byla pěkná nuda, takhle doporučuji jako výborné oddechové a lehce peprnější čtení.

18.02.2018 3 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Dle anotace jsem čekala něco trochu dramatičtějšího a akčnějšího, ale během čtení jsem došla k závěru, že jde o trochu netradiční červenou knihovnu. Z nastíněné zápletky by se zajisté dalo vytěžit mnohem víc a musím přiznat, že jsem očekávala odkrytí nějakého "děsivějšího" rodinného tajemství. Až na pár zádrhelů v plynulosti děje, které může mít na svědomí autorčina nezkušenost, byla kniha čtivá a docela napínavá. Totální selhání je však na straně české redakční práce, protože tolik překlepů a pravopisných chyb by jeden pohledal. Nemluvě o třech verzích jednoho jména během jediného odstavce.

18.02.2018 3 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Chytla mě od samého začátku, čtivá a psaná s lehkostí. Svým zpracováním působí naprosto realisticky, měla jsem pocit, že se to všechno klidně může dít. O hvězdičku méně dávám za konec, který mě neuspokojil.

09.10.2014 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Příběh je ve své podstatě zajímavý a občas i donutí k zamyšlení, ale zpracování mi vůbec nesedlo a závorky mi také přišly opravdu otravné. Hlavně ze začátku jsem měla pocit, že čtu shrnutí z bulvárních zpráv. Jednu udělenou hvězdičku dávám tedy pouze za námět.

14.09.2014 1 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Podle zdejších komentářů a vysokého hodnocení jsem od knihy měla až příliš velká očekávání, proto mě až tak neoslovila, přestože byla bezesporu čtivá. Některé zvraty nebyly tak moc nečekané, tušení jsem měla od počátku. Nejvíc mi nesedlo příliš dospělé vyjdadřování sedmnácitletých hrdinů, kterému jsem prostě nemohla věřit.

15.08.2014 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Poté, co jsme se dozvěděli ne až tak překvapivé jméno vraha, šlo o zbytečně zdlouhavé natahování děje. Po slibném napínavém začátku to bylo zklamání a měla jsem problém dočíst do konce.

02.06.2014 2 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Zpočátku bylo strašně těžké se začíst do přeskakujících příběhů několika hlavních postav, z nichž žádná nevyčnívala, a do stále se opakujících popisů hrůzných stvoření, která však nedokázala vyděsit, jak by se od hororu očekávalo. Do čtení jsem se musela nutit a stálo to hodně námahy dočíst do konce. Dvě hvězdičky dávám především za závěr, který byl smysluplný a příběhu dal zcela jiný rozměr.

28.09.2013 2 z 5

Podle přebalu a anotace jsem očekávala horrorový příběh, ale při čtení se z toho vyklubala dobrodružná a lehce strašidelná kniha pro dětské čtenáře se zájmem o fantasy žánr. Nemohu říct, že bych byla zklamaná, kniha se mi líbila hlavně díky počátečnímu napětí, ale určitě nesplnila má očekávání na základě zdařilé reklamy. Otevřený konec slibující odvážnou výpravu si žádá pokračování, které bych si určitě přečetla.

23.08.2013 3 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Dávám plný počet bodů především za skvělý popis netradičních atrakcí čekajících na návštěvníky Utopie. Prostě jsem při čtení zatoužila takový park navštívit :-)

22.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bezpochyby čtivá kniha, kterou bych doporučila jako oddychovku pro ženy a dívky, které mají rády pohádky a skrývají v sobě romantické duše, které tajně sní o princi na bílém koni... Vytáčelo mě opakování některých sloves při líčení milostných scén, ale jinak bych knize nic moc nevytýkala. Je přesně tím, k čemu se hlásí.

29.07.2013 3 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Touto knihou autorka rozhodně nezklamala. Napínavá od začátku až do konce nutila číst dál a dál. Musím přiznat, že jsem neustále podezírala téměr všechny zůčastněné. Závěr mi přišel lehce uspěchaný, ale oceňuji posun v charakteru hlavních postav. Vytkla bych jen jednu nesrovnalost v ději, ale jinak doporučuji.

26.07.2013 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

To byla asi nejpodivnější kniha, kterou jsem za hodně dlouhou dobu četla. Autor do děje vecpal tolik věcí jako pejsek s kočičkou do dortu, ale gradace a závěr příběhu zel prázdnotou jako regál s akčním zbožím v obchodě. Vraždy, minulost postav, záhady, nemoci, osobní problémy, tajné spolky... A pak prostě nic. Čtenář tak vcelku logicky zůstává zmatený a jediné, co mě napadá je otázka "A co jako?" Asi nejlepší byl úvod, kdy si ze sebe spisovatel vcelku vtipně utahuje.

09.11.2020 2 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

No, ty hlášky byly opravdu divné. Některé dokázaly rozesmát, či vyvolat úsměv, většina spíš kroucení hlavou. Kdybych neměla vlastní zkušenost, na co všechno se lidi dokážou zeptat a co vymyslet, tak bych jim snad ani nedokázala uvěřit. Knihu nehodnotím hvězdičkami, nedokážu ji s ničím porovnat a objektivně ocenit. Na chvilkové odreagování je fajn, ale to je veškerý přínos.

18.09.2020

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Kniha je zjevně pro začínající čtenáře. Autorka má dobré nápady a zajímavé myšlenky, ale ze zpracování lze vyčíst nezkušenost. Vše je popsáno pouze povrchně a některé linie příběhu nejsou příliš dopracované. Nejlepší částí je budování napětí díky záhadám okolo Hayden. Líbilo se mi grafické zpracování využívající různé poznámky a deníkové zápisky doplňující děj.

04.08.2020 3 z 5

Ať vás to ani nenapadne Ať vás to ani nenapadne Sarah Mlynowski

Nenáročné, oddechové čtení k rozptýlení běžných starostí. Určitě jsem dostala víc, než jsem od knihy očekávala. Příjemně překvapil popis nově nabyté schopnosti, postupné učení se s ní pracovat a vyrovnat se s nepříjemnými důsledky. No vážně, zamyslete se, opravdu byste stáli o to slyšet myšlenky ostatních? Nebo dokonce aby někdo slyšel ty vaše? Postavy byly sympatické a různorodé, každá prošla uvěřitelným vývojem. Klidně bych si přečetla pokračování.

03.08.2020 4 z 5