Dům stínů

Nad nejmenovaným velkým americkým městem se tyčí vrch, na němž stojí Pendleton - luxusní obytný dům z konce 19. století. Jednou za 38 let dochází v domě k podivným jevům, které si vyžádají i oběti na životech. Jednoho deštivého a bouřlivého adventního dne roku 2011 se znovu uzavírá osmatřicetiletý cyklus a obyvatelé domu jsou konfrontováni s hrůznými jevy, jež se vymykají zdravému rozumu a představují smrtelné nebezpečí nejen pro dotyčné jedince, nýbrž i pro existenci celé lidské rasy. Americký mistr tajemna a záhad je v nejlepší formě, ve které kloubí horor, thriller a science fiction do strhujícího toku napínavého příběhu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137760/dum-stinu-137760.jpg 3.498
Literatura světová, Horory

Vydáno: , BB art, BB art

77 Shadow Street, 2011

Kniha Dům stínů

Lobelie
09.06.2020

Tyjo, tohle se mi líbilo. Četla jsem to v rok vydání, takže už si detaily přesně nepamatuju a chvíli mi trvalo vzpomenout si na název, ale to, že si dodnes pamatuju dojem, který na mě tahle knížka udělala, svědčí o tom, že na mě tehdy dost zapůsobila. Se zdejším hodnocením bývám často ve shodě, ale v tomto případě bych určitě hodnotila výš. Ani nevím proč, pravda je, že na příběh už si moc nevzpomínám, ale atmosféru to mělo báječnou a celý román jsem měla přečtený za pár dnů.
(Drobné nevyžádané doporučení: v té době jsem hodně poslouchala Sounds of a Playground Fading od In Flames a musím říct, že především artwork toho alba, ale i muzika na něm mi s touhle knížkou báječně rezonovaly. Kdo jste hudebně zaměření podobným směrem, zkuste, třeba vám to sedne taky. :)

TessaJean
05.06.2020

Začátek a prostředek knihy mě hrozně moc bavil. Konec už mi přišel takový moc roztahaný a nudilo mě to... celkově to ale mělo nádech té temné atmosféry, kterou Koontz umí dokonale vystihnout.

lucinka84
30.10.2019odpad!

Těšila jsem se na horor, ale byla jsem zklamaná. Zbytečně dlouhé. Ztráta času.

mekkinka
06.09.2019

Jedním slovem : zvláštní

bezprezdivky
08.10.2018

Mohl by to být dobrý základ scénáře pro film, ale jako kniha mně to příliš nechytilo.

Renča2211
10.11.2017

Tato kniha mě od spisovatele takového jména trošku zklamala. Zajímavá myšlenka na začátku, byla poté smetena dějem, který mě dvakrát neoslovil. Netvrdím, že se vůbec nedala číst, ale pokud bych ji nepřečetla, nic by se nestalo...

Blafoun
03.09.2017

Pozor Spoilery!
Chápu, že někomu to sednout nemuselo, Koontz má neskutečnou fantazii a široký záběr. Kombinace klasické duchařiny typu starý dům se strašidly a nekompromisně technické Sci-Fi s umělou inteligencí je opravdu hodně nezvyklá, ale kdo jiný by to dokázal dát do kupy tak uvěřitelným způsobem, než právě Koontz? Jediné co mi tam trošičku drhlo, byl rozdíl v beznadějnosti přežití postav na počátku a ke konci, po eliminaci spousty z nich, najednou dostávaly spoustu prostoru aby to celé stihly vyřešit... možná jen můj pocit. :-) Každopádně se mi to opět líbilo.

Charlie119
08.07.2017

Zajímavé, sice podobné osvícení, ale navzdoru hodnocení zdejšíchu uživatelů, se mi zdálo, že je to alespoň čtivější :-)