Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Zajímavá kniha,která pro ně částečně popisuje i princip psychosomatiky. Jsou věci,které si nedokážeme představit či racionálně vysvětlit,ale přece se dějí. Knihu jsem četla v době,kdy jsme v rodině procházeli podobnou situací a hledala jsem i skrze tuto knihu,nějakou pomoc. A z pozice pozorovatele můžu jen řict,že cesta k vyléčení je uvnitř nás, z venčí je to spíše podpora,která v našem případě nestačila.Autorka popisuje ruzné metody,které zkoušela ,a odhaluje v podstatě jednoduchou a přesto tak složitou pravdu, kterou najdeme ve svém nitru.

01.08.2017 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha se mi líbila, když o tom tak přemýšlím nejde zde o samotný příběh hlavního hrdiny, ale o poselství lásky a jak ji najít a předávat v tomto světě. Připomněla mi knihu Dana Millmana Zákony ducha, kde se hlavní hrdina také setkává s osobou, která sděluje jak v podstatě v životě nalézt rovnováhu. V této knize nebylo lehké vše přijmout, ale myslím, že to není cíl...moc se mi líbily myšlenky, které nabourávají mýtus toho, že budu-li např. chodit do kostela, stačí to k zbožnosti.. "ty vidíš pouze instituci, člověkem vytvořený systém. To není to, co jsem chtěl vybudovat. To, co já mám namysli, jsou lidé a jejich životy, živoucí, dýchající komunita všech těch, kteří mě milují, ne budovy nebo programy.."

01.08.2017 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Moc dobrá kniha,pan doktor popisuje prostředí i práci bez příkras,doplněné o zajímavé fotografie,a i styl psaní dodává knize autentičnost. Jsem ráda,že existují lidé,pro které je práce posláním.

31.07.2017 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Odpočinková kniha, ale není přímočará a mám ráda knihy z lékařského prostředí,takže jsem četla na odreagování již několikrát.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moc pěkná kniha, mám ráda knihy s lékařskou tématikou a tady se mi tak trochu spojila s historií a počátky lékařství. Krásně popsané scenérie, zápletka, film jsem viděla až po přečtení a nebyl špatný , ale kniha je už díky detailům a většímu rozvinutí příběhu mnohem lepší.

28.07.2017

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Moc pěkná kniha,která nabízí spoustu hlubokomyslných myšlenek k zamyšlení.

28.07.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Povinná četba, kterou jsem četla nepovinně až v pozdějším věku. Vtipné a smutné zároveň, myslím, že se nic nezměnilo, jen mě to utvrzuje v tom, že se lidé opravdu chovají jako hloupé stádo, což je smutné..a ponaučení, když se dívám kolem..zatím nepřichází..

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Knihu jsem přečetla ze zajímavosti a ač jsme čekala více, nebylo to špatné.Pokud se člověk odprostí od toho, co za člověka to bylo, tak se zasměje a nakonec i nalezne něco, co bych nazvala fenoménem stáda, který se v dnešní společnosti objevuje, kdy obdivujeme rádoby celebrity a necháváme se slepě zmanipulovat médii.. Připomnělo mi to Orwelovu Farmu zvířat...

28.07.2017 3 z 5

Biocentrismus Biocentrismus Robert Lanza

Velmi zajímavá kniha. Je postavena na vědeckých poznatcích, o kterých jsme před pár lety neměli ani páru. I když se kniha vyhýbá hypotéz dotýkajících se filozoficko-náboženských témat, tak i přesto jsme v ní našla důkazy toho, co jsem četla právě v takovýchto knihách a líbí se mi, že konečně i vědci přicházejí na to, že jsou věci, které nás přesahují,ač naše mysl,na to není připravená,nebo spíše to neumí zpracovat. Přesně jako v úvodu knihy, dřív si lidé nedokázali představit, že je Země kulatá, a tento letitý omyl byl vyvrácen, tak dnes nám věda nabízí poznatky, že Vědomí je víc než fyzično..?.. Jen tak dále vědo...

28.07.2017 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Jako první jsem od autora četla Veroniku a Alchymistu a další dvě knihy ,bohužel i tato měly, u mě sestupnou tendenci. Kniha není špatná, ale ty předchozí měly silnější poslání.

28.07.2017 2 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Právě dotčeno a stále ve mě slova knihy rezonují. Stejně jako předchozí kniha autorky, nádherný příběh o životě, jaký je, o tom dobrém i zlém, co člověk prožívá.. Spisovatelka užívá bohatě jazyk, úžasný popis emocí jednotlivých postav.. "Je horší něco krásného zažít a ztratit to, nebo to vůbec nemít.." Ke knize se určitě vrátím.

28.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla jsem autorčiny fejetony a tak i když moc českých autorů nečtu, byla jsem zvědavá na knihu. Ta mě mile překvapila, je to krásný a rozličný pohled do ženské duše, myslím že se každá čtenářka v určitých pocitech najde. A otevřený konec mi nevadil čím dál více se mi v knihách takový konec líbí, kdy můžu přemýšlet co kdyby... Za mě lepší, než žili spolu šťastně až...

27.07.2017

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Inspirativní kniha, zajímavá i to jakými všemi zkušenostmi si autor prošel, a ztotožnímse s jeho slovy, vše, v tomto případě kniha, se k nám vždy dostane v ten pravý čas, dá člověku to, co právě potřebuje, to co ho může inspirovat a i toto mi tato kniha dala.

26.07.2017 5 z 5

Cestování z jiného pohledu než nám nabízí televize, líbí se mi Ladislavův humor. Souhlasím, že je místy kniha zbytečně natahována, ale i tak popisuje, že lidé jsou srdečnější než si myslíme.

26.07.2017 3 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Jaroslav Dušek je člověk, který je mi blízký srdcem, i když pro někoho mohou být jeho myšlenky nepředstavitelné, tak dle mě je to člověk, který umí vnímám jemné nuance života a inspiruje mě k tomu, aby jsem se neustále zamýšlela nad tím, co je opravdu v životě důležité.

Yoga Girl - Moja cesta Yoga Girl - Moja cesta Rachel Brathen

Pěkná a pohodová kniha s nádhernými fotografiemi, která nás seznámí se základy jógy, meditací, ale také se zajímavým životním příběhem autorky, který dokazuje, že i když se v životě můžete dostat na dno, vždy je jen na vás, zda se chcete dostat vzhůru a silnější.. Pro milovníky jógy a životních příběhu fajn kniha.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

25.07.2017 5 z 5

Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Dan Millman

Kniha, ke které se stále vracím. Musí si člověka najít ve správný čas, člověka, který hledá v životě hlubší smysl. Obsahuje hluboké a vlastně jednoduché myšlenky, které když člověk pochopí, změní pohled na svět...

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Výborné , děj je ještě lepší než prví díl, osudy všech tří hrdinů jsou skvěle popsané , napínavé a obsahují úžasné zvraty, moc se těším na třetí díl..

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pokračování kočky :-) Příběh s myšlenkami obsahujícími základy buddhismu nás zavede opět ke starým známým z prvního dílu.