Gaara1 Gaara1 komentáře u knih

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Musím přiznat, že jsem po dlouhé době četl něco opravdu hodně originálního a mohlo to být klidně i na pět hvězd, ale autor si to u mě pokazil, že v příběhu používal dost vulgarit, které se tam nehodily a knize ubíraly na kvalitě. Jinak ale super čtení.

14.07.2015 4 z 5

Musím jít dál Musím jít dál František Lízna

František Lizna nám vypráví ve strohých zápiscích svou pouť do Španělska. Na cestě potkává různorodou směsici lidí, někteří se mu zapíší do paměti i do srdce. Popisuje ráz krajiny, kulturu, své obavy, úzkosti, ale i radosti z putování... 4 hvězdy.

30.06.2015 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Adolf Hitler nám ukázal kam až jeho nebezpečná ideologie vedla a jak se myšlenka stala skutečností, hrozbou a smrtí pro mnoho nevinných lidí.
Člověk si po přečtení knihy musí udělat svůj názor, má tam dost zajímavých, ale i dost zvrácených myšlenek, s kterými čtenář může ale i nemusí souhlasit. 4 hvězdy

05.06.2015 4 z 5

Temno Temno Alois Jirásek

Příběh je určitě propracovaný a na dobré úrovni, ale v knize se nacházejí i nudná, hluchá místa, která
čtenáře asi otráví a nebo knihu rovnou zavrhnou. Dávám slabší čtyři hvězdy, protože Jiráska mám opravdu rád, ale tuhle knihu bych nedoporučoval jako první čtenáři, který chce proklouznout do tajů Jiráskových děl.

05.05.2015 4 z 5

Panna v ledu Panna v ledu Ellis Peters (p)

V rukách se nám nachází opět příjemné čtení od Petersové, která nás se svým hrdinou bratrem Cadfaelem provede příběhem Panna v ledu, kde o záhady a tajemství nebude určitě nouze. Čtyři hvězdy.

10.04.2015 4 z 5

Poutník Melmoth Poutník Melmoth Charles Robert Maturin

Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi až třemi hvězdami, dávám tři. Je to zbytečně zdlouhavý děj, který knize ubírá na kvalitě a autor se ke konci dost opakuje. Určitě to nedoporučuji netrpělivým čtenářům, protože je bude autor drásat novým a novým příběhem a rozuzlení se bude čím dál tím víc vzdalovat a skrytá naděje, že by už Maturin dospěl k závěru, je velice mylná :-)

16.03.2015 3 z 5

Další vynikající kniha od Vlastimila Vondrušky, který opět dokázal svůj spisovatelský um a nechal mě na chvíli přenést a nakouknout do 14. století. Seznámil jsem se z mnoha lidmi, prožíval jsem s nimi jejich životy, útrapy, strach z morové rány a poslouchal jsem kázání v Betlémské kapli z úst Jana Husa. Těším se na další díly až budu moci zase stanout vedle dalších známých i neznámých lidí, kteří utvářeli dějiny Českého království. 5 hvězd.

29.01.2015 5 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Je pravda, že se Gaup s hlavním inkvizitorem činili a nechali popravit hromadu lidí. Na vás bude prokousat se každým výslechem, mučením a jiným zvěrstvem.Po krátkém čase se výslechy opakují, příběh ztrácí na elánu a nějakého čtenáře to může omrzet a nebo i nudit, ale samotný František Ferdinand Gaup vás provede jeho zajímavým životem a sami posuďte, jaký to byl člověk a v jaké pozici a době se ocitl. 4 hvězdy.

03.01.2015 4 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

U téhle knihy, když se mi dostala do rukou, jsem se rozhodoval, jestli ji vůbec budu číst. Neudělal jsem tu chybu, že bych knihu opět odložil,ale vtrhl jsem do děje, jak nějaký zloděj a kradl jsem se po stránkách dál a mé vzrušení z děje a z hlavních postav dále narůstalo. Osud, jaké Glazarová připravila hlavním hrdinům nebudu samozřejmě prozrazovat, ale dostává se vám do rukou knižní skvost a já jsem byl z téhle knihy celý nadšený. 100%

07.11.2014 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Musím říct, že jsem při čtení cítil s hlavní postavou ten její strach, trýzeň, zimu ale i radost při putování na PCT. Některá místa jsem si našel na internetu,abych měl ucelenou představu, jak je to náročná ale zároveň nádherná trasa. Člověka to opravdu láká zabalit si a vyrazit.

04.11.2014 5 z 5

Rožmberské dědictví Rožmberské dědictví Jan Bauer

Další vynikající odpočinková četba od Jana Bauera, Rožmberské dědictví. I zde se setkáme s postavami s předešlých dílů a můj oblíbený františkánský mnich Blasius bude opět perlit, i když v tomhle díle to nebude mít vůbec lehké. 4 hvězdy.

07.09.2014 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Člověk musí mít fakt silnou vůli, aby přežil útěk z tábora 303 a dokázal dojít tak dlouhou cestu. Pro mě vůbec nepředstavitelná vzdálenost, kde bych šel s kručícím žaludkem, mrazem zkoušený a žíznivý, někde bych to zalomil a v tichosti bych umřel a nebo bych se zbláznil a běhal bych po sibiřské tajze dodnes :-) Spokojenost 100%

22.08.2014 5 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Nevím jestli to byla chyba autorů a nebo překladatele, ale slovíčko "potom" se tam na každé stránce nehorázně moc opakuje a kniha tím ztrácí dost na kvalitě. Děj byl napínavý, čtivý a lehce předvídatelný. Slabší čtyři hvězdy.

11.08.2014 4 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Osvětim, kde Bůh asi musel odvrátit svou tvář, aby se nemusel dívat, co člověk člověku dokáže udělat. Členové ze sonderkommanda nám zanechali hrůzostrašné svědectví o hromadném vraždění statisíců lidí při kterém museli udržovat smrtelnou mašinerii v chodu a je jen na nás, abychom nezapomněli na tohle svědectví, protože jak se zapomene, historie se může zopakovat.100%.

25.07.2014 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Autorka si zase vybrala zajímavé téma, ale bohužel v příběhu jsou slabší části, které knize ubírají dost na kvalitě i když Vyhnání Gerty Schnirch mi dalo mnoho nových poznatků , musím hodnotit jen průměrem / 3 hvězdy

20.07.2014 3 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Zajímavý příběh o obyčejných selských lidech, na které dopadla chudoba, hlad a k tomu ještě tvrdá ruka Vrchnosti. 100%

14.07.2014 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

V Magický prazdroj je nadále vtipný a originální jako ostatní knihy ze Zeměplochy. Na scéně se objeví Mrakoplaš, truhla s nožičkami a mnoho dalších postav, které budou utvářet další dějiny Úžasné Zeměplochy. 100%

25.06.2014 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Lhostejnost, řada nečekaných smůl a náhod přivedou Nasara na smrt a jeho poslední slova, mám ještě v mysli. Opravdu syrový děj. 100%

17.06.2014 5 z 5

Vynikající psychologie a charakter postav, člověk úplně cítí to napětí, stres a neuspokojenou lásku a touhu.... 100%

07.06.2014 5 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Taková hororová pohádka pro dospělé, kde umírají lidé,kde se vyskytují skřítkové a trollové. Originální nápad a napínavý děj, který mě zaujal a já můžu s čistým svědomím dát 4 hvězdy.

25.05.2014 4 z 5