Musím jít dál

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

4 404 268 kroků P. Františka Lízny za svatým Jakubem. Kniha je autentickým souhrnem deníkových záznamů známého českého jezuity, který se věnuje zejména péči o lidi na okraji společnosti (vězňové, Romové, bezdomovci). Teologicko-filozofickými rozbory nezatížený text vypovídá nejen o pouti, kterou 62letý František Lízna absolvoval v dubnu srpnu 2004, ale hlavně o jeho vidění světa. V knize nechybějí situace, v nichž se tento kněz při zápasu sama se sebou dostává do situace těch, o které se většinu svého života staral a na které formou „modlitebního losování“ nezapomíná ani při této cestě. Prostý neliterární styl autora, s kterým koresponduje i výtvarný doprovod knihy, umožňuje snadnou orientaci v textu i člověku, který se nepohybuje v církevním prostředí. Deník je doplněn řadou cenných dokumentů – fotografií, kopií původního deníku, poutnickou knížkou, dopisem Václavu Havlovi, pozdravem od současného prezidenta Václava Klause. Ukázky textu vycházely v časopise Akord....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10091/big_musim-jit-dal-8ht-10091.jpg 4.630
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Musím jít dál

Netopyr07
03.05.2020

Paráda! Čtivě psaný deník poutníka, popis krajiny, setkávání s lidmi, svěřování problémů na cestě... vše bez příkras, spontánně. Při tom všem je jasné, že každá pouť stojí za to. "Musím jít dál" je mé současné rozpoložení :-)

Jana512
20.05.2019

Díky vzorně vedenému denníku mě autor vtáhl do dění poutníka a tak děkuji za jeho postřehy, jeho otcovský přístup k lidem, s nimiž se potkával, ale i za to, že každý den obtíže poutníka a modlitby věnoval za konkrétního člověka.


Niraj
14.01.2019

Nádherná knížka - cestopis - deník. Až jsem si ji nakonec musel pořídit, místo té zprvu vypůjčené knihovní. Mně právě velmi seděl ten strohý jazyk, jednoduché věty ... vše přesně korespondující s jeho povoláním kněze a skromného člověka. Obdivuji tu preciznost v záznamech a je mi to blízké.
No a mimo jiné, tím že se na cestu do Santiaga též chystám, tak mi knížka byla velkou inspirací a dala mi spoustu cenných rad na cestu.
Díky a můj obdiv.

Jo, a též existuje audiokniha, ale velmi velmi zkrácená, obsahující jen některé kapitoly z tého knihy. Čte ji pan Oldřich Kaiser a je to též zážitek.

Corly
16.02.2017

Moje vzpomínka na cesty vlakem, které s Františkem tak krásně utekly...
Právě proto, že to psáno obyčejným člověkem a deníkovými zápisky, to má to kouzlo..:-)
Plus dávám i vlastním obrázkům.

Gaara1
30.06.2015

František Lizna nám vypráví ve strohých zápiscích svou pouť do Španělska. Na cestě potkává různorodou směsici lidí, někteří se mu zapíší do paměti i do srdce. Popisuje ráz krajiny, kulturu, své obavy, úzkosti, ale i radosti z putování... 4 hvězdy.

Mijagi
10.04.2015

Zpočátku jsem měl problém se strohou deníkovou formou, ale i z ní nakonec vystoupila prastará pouť do Santiaga de Compostella v pestrém obraze. Důkaz toho, že ne vždy je k přenesení zážitku třeba vybroušeného slohu. O cestě do Španělska toho bylo napsáno mnoho, ale už jen kvůli zajímavé osobnosti pátera Františka Lízny se vyplatí začíst znovu.

Doporučujeme

Krvavé jahody
Krvavé jahody