Musím jít dál

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

4 404 268 kroků P. Františka Lízny za svatým Jakubem / Kniha je autentickým souhrnem deníkových záznamů známého českého jezuity, který se věnuje zejména péči o lidi na okraji společnosti (vězňové, Romové, bezdomovci). Teologicko-filozofickými rozbory nezatížený text vypovídá nejen o pouti, kterou 62letý František Lízna absolvoval v dubnu srpnu 2004, ale hlavně o jeho vidění světa. V knize nechybějí situace, v nichž se tento kněz při zápasu sama se sebou dostává do situace těch, o které se většinu svého života staral a na které formou "modlitebního losování" nezapomíná ani při této cestě. Prostý neliterární styl autora, s kterým koresponduje i výtvarný doprovod knihy, umožňuje snadnou orientaci v textu i člověku, který se nepohybuje v církevním prostředí. (Deník je doplněn řadou cenných dokumentů - fotografií, kopií původního deníku, poutnickou knížkou, dopisem Václavu Havlovi, pozdravem od současného prezidenta Václava Klause). Ukázky textu vycházely v časopise Akord....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10091/musim-jit-dal.jpg 4.623
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Cesta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Musím jít dál

Přidat komentář
Jana512
20. května

Díky vzorně vedenému denníku mě autor vtáhl do dění poutníka a tak děkuji za jeho postřehy, jeho otcovský přístup k lidem, s nimiž se potkával, ale i za to, že každý den obtíže poutníka a modlitby věnoval za konkrétního člověka.

Niraj
14. ledna

Nádherná knížka - cestopis - deník. Až jsem si ji nakonec musel pořídit, místo té zprvu vypůjčené knihovní. Mně právě velmi seděl ten strohý jazyk, jednoduché věty ... vše přesně korespondující s jeho povoláním kněze a skromného člověka. Obdivuji tu preciznost v záznamech a je mi to blízké.
No a mimo jiné, tím že se na cestu do Santiaga též chystám, tak mi knížka byla velkou inspirací a dala mi spoustu cenných rad na cestu.
Díky a můj obdiv.

Jo, a též existuje audiokniha, ale velmi velmi zkrácená, obsahující jen některé kapitoly z tého knihy. Čte ji pan Oldřich Kaiser a je to též zážitek.

Corly
16.02.2017

Moje vzpomínka na cesty vlakem, které s Františkem tak krásně utekly...
Právě proto, že to psáno obyčejným člověkem a deníkovými zápisky, to má to kouzlo..:-)
Plus dávám i vlastním obrázkům.

Gaara1
30.06.2015

František Lizna nám vypráví ve strohých zápiscích svou pouť do Španělska. Na cestě potkává různorodou směsici lidí, někteří se mu zapíší do paměti i do srdce. Popisuje ráz krajiny, kulturu, své obavy, úzkosti, ale i radosti z putování... 4 hvězdy.

Mijagi
10.04.2015

Zpočátku jsem měl problém se strohou deníkovou formou, ale i z ní nakonec vystoupila prastará pouť do Santiaga de Compostella v pestrém obraze. Důkaz toho, že ne vždy je k přenesení zážitku třeba vybroušeného slohu. O cestě do Španělska toho bylo napsáno mnoho, ale už jen kvůli zajímavé osobnosti pátera Františka Lízny se vyplatí začíst znovu.

Doporučujeme

Můj život po životě
Můj život po životě
Zadáno pro Blížence
Zadáno pro Blížence
Stínadla se bouří
Stínadla se bouří
Krysař
Krysař