Skaláci

Knížete Piccolominiho zastihne na cestě sněhová vichřice a proto hledá přístřeší ve vesnici. Zastaví Na skalce, kde již dlouho žije rodina Skaláků, kteří jsou vzdělanými vyznavači církve bratrské. Kníže zahlédne mladé děvče a jde za ní...

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/715/skalaci.jpg 3.947
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Odeon

kralika

No, sice to bylo trochu jinak, ale o to Jiráskovi ani nešlo. Tomu šlo o dobovou atmosféru a tu Mistr uní bravurně. Skvělé čtení - jednak pro to, že znám místní reálie a jednak, že dvě postavy románu jsou mými předky...

Vojslava

Ačkoliv to je Jiráskova prvotina, už jsou v tom znát typické rysy jeho budoucích próz a celkového zaměření. Ale bylo to příjemné počtení, hezký příběh na dva dlouhé zimní večery!

lampernaqui
15.03.2016

Další Jirásek za mnou, stále baví. I když nepatří k těm nejlepším, které jsem dosud četl.

jolineisse
07.02.2016

Zajímavá kniha.

tisha8409
02.08.2015

Nic mi to neřeklo.

Gaara1
14.07.2014

Zajímavý příběh o obyčejných selských lidech, na které dopadla chudoba, hlad a k tomu ještě tvrdá ruka Vrchnosti. 100%

Nibiru
03.06.2013

Opravdu krásná knížka, čtivá, napínavá, moc se mi líbila, nechybí tam ani romantická věrná láska.

Zdeněk Ludka
20.10.2012

Alois Jirásek je z jednim zmála autorů,který nám přibližuje doby dávno minulé.Ukazuje ve svých knihách neustálý boj proti zvůli šlechty,kdy panstvo mělo obyčejného člověka pouze jako výrobní nástroj pro zvyšování svých zisků. Mám rád Jiráska a jeho knihy,sice třeba popisuje na jedné stránce krajinu kde se děj momentálně děje,ale kdo má představivost tak se sám při čtení přenese do té doby a do toho prostředí.