Gaara1 Gaara1 komentáře u knih

Chlapec a jeho pes na konci světa Chlapec a jeho pes na konci světa Charlie Fletcher

Děj je lehce utahaný, ale dá se to vydržet, jen to není kniha, kterou jsem přečetl za dva dny a tolik mě to k ní netáhlo. A ten konec jsem tomu klukovi vůbec nevěřil. Co když lhal a všechno dopadlo jinak? Moje čistá spekulace. Slabší 4 hvězdy.

22.10.2023 4 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

O trochu slabší než první kniha, možná to dělal Orion, který celý příběh mluvil sprostě, přišlo mi to docela rušivý. Jinak super, dva sympaťáci, kteří se náhodně potkají ve městě a přihlásí se k Hodině smrti, která poprvé uvede svojí službu pro svoje předplatitele, že umřou. Mobil zazvoní a čas běží.

22.09.2023 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Když jsem se díval na přebal knihy, tak jsem netušil proč je tam jediná osoba barevná a ostatní jsou černobílí. Ale jak jsem se začetl, tak mi to pomalu začalo dávat smysl a Jonas, budoucí Dárce, vám to brzo vysvětlí.

Když je všechno stejné, nikdo nemá v ničem na vybranou - Dárce .
Život je přece to, co člověk dělá každý den, nebo ne? Nic jiného v podstatě neexistuje - Dárce.

17.07.2023 4 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Co nedokázal Covid, to dokázala během pár měsíců zmutovaná chřipka, svět se zhroutil. Lidé bojují o holé přežití a z člověka se pomalu stává dravec a nebo kořist, není radno někomu věřit. Kde není naděje, číhá nedaleko smrt a nebo láska? Oba kluci jsou od začátku sympatičtí a čekáte, jaký osud jim autor připravil. 5 hvězd.

01.07.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

V této knize se mi líbila tahle věta: Uvědomila si, že se nepokusila skoncovat se životem proto, že se cítila zoufale, ale protože se jí povedlo samu sebe přesvědčit, že z toho zoufalství není cesty ven.
Hlavní postava se jmenuje Nora, která bojuje s depresí, s výčitkami z minulosti a poslední ránu jí zasadí kocour. Musel jsem se v tu chvíli zamyslet, kde je ta pomyslná čára/hrana, kterou člověk překročí a rozhodne se umřít? Kolik toho snese a ještě vydrží? Pak může přijít jen špatný den, rozlité mléko nebo něco víc osudovějšího a člověk se sesype, jako domek z karet. Nora má štěstí, dostane se do Půlnoční knihovny, kde dostane další šanci. Využije jí nebo ne?

25.06.2023 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha mě překvapila, protože příběh byl úplně jiný než film a to doslova. Hned na začátku knihy film končí a říkal jsem si, co bude tedy dál. Dál byl neuvěřitelný příběh Olivera, který se na obrazovky TV nedostal.

28.10.2022 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Začalo to knedlíkem v krku a ke konci jsem musel zamačkávat slzy, které se omylem vykutálely z očí. Ke čtení doporučuji balení kapesníků a kdo nemá rád emotivní příběhy, tak se téhle knize obloukem vyhněte. 5 hvězd.

02.05.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Sympatický vysokoškolák Kaneki Ken a jeho romantické dostaveníčko s krásnou mladou sečtělou ženou nedopadne, jak si asi představoval.
Hezky nakreslený, zažíval jsem s hlavní postavou tu jeho trýzeň, neskutečný hlad a jeho morální zásady, které nechce za žádnou cenu překročit. 5 hvězd.

14.03.2021 5 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Příběh se točí okolo alkoholické matky, která chlastá, slibuje, chlastá a dostává se do bludného kruhu, z kterého se špatně dostává. Nejhorší na tom je, že sebou stahuje i svou rodinu, své děti. Nepochopím, jak někdo může tolik ulétnout na alkoholu, že i rodina jde stranou. 3 hvězdy.

29.10.2020 3 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Zaujala mě v knize povídka - Fantastické orgie - různé přenosné choroby, které lidé vyhledávají a různě si je mezi sebou mění, třeba Mluvící klacek, Vibrátor...
Na závěr bych autorovi doporučil nějakou sexuální léčbu, tohle nemohl napsat normální člověk :-)

28.06.2020 2 z 5

Zibura opět nezklamal, opět vtipné a veselé čtení, jen toho alkoholu tam bylo moc :-)

29.10.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jestli hledáte nějakou kouzelnou formulku, která Vám změní život, v téhle knize jí nenajdete. Všechno je o dřině a zase o dřině. Chceš změnit myšlení? Chceš! Zase dřina. Vše začíná malými krůčky k dosažení svých cílů.... Jinak knížka o ničem a vlastně i o všem. Čekal jsem víc, 60%.

24.07.2019 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Největší Zlo, které člověk dokáže spáchat, je na nevinném dítěti. Příběh depresivní od začátku do konce, jen kuře občas dokáže zachvět dětským srdéčkem.

Kdy se končí lidská zloba? Pravím, kdy se končí? Je naděje, že ukojivši svou vášeň, sama se rozplyne a uklidní? Nikoliv! Konce jí není. Žene se dál silou pořád vzrůstající, vše jí slouží za pohnutku, ve všem spatřuje zmocnění k svým útiskům..

10.07.2019 5 z 5

Dar Ašera Leva Dar Ašera Leva Chaim Potok

Určitě méně zajímavé než první díl, který jsem si vložil i do oblíbených. Zde Ašer Lev prochází svou malířskou a náboženskou krizí a zdá se, že svou krizí procházel i autor samotný. Příběh je sice stylisticky pěkně napsaný, ale přímo děj mě moc neoslovil... 75%

29.05.2019 4 z 5

Další neuvěřitelný příběh sympatického starouška, který si s ničím neláme hlavu a který se dokáže objevit a zase zmizet z neuvěřitelných míst a situací a dokáže zamotat hlavy nejvyšším politikům... 90%

23.04.2019 5 z 5

Pěkný knižní kousek u kterého jsem se nenudil a Alan mi byl sympatický hned od začátku. 100%

26.03.2019 5 z 5

Kdo mě zabil? Kdo mě zabil? Bernard Werber

Kniha byla pro mě zklamáním, čekal jsem víc. Autor tam zamotal moc věcí dohromady, některé ani pořádně nedokončil a závěr se mi zdál úplně odbytý. Jediné, co bylo na knize opravdu zajímavé, byly výňatky z Encyklopedie relativního a absolutního vědění.
Průměr.

23.12.2018 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Moje asi nejdepresivnější knížka vůbec. Mělo by na ní být od ministerstva zdravotnictví upozornění: Způsobuje deprese, sebevražedné myšlenky a vypjaté stresové emoce :-)
Malý život hodnotím plným počtem hvězd. Je tam spousta postav, se kterými se seznamujeme a odhalujeme jejich tajemství, životní styl, práci, sexuální život a jejich útrapy. Jen Jude, hlavní postava je zamlklá, skrývající svou minulost. Musíme čekat, dát mu trpělivost, než nám řekne svůj příběh.

14.08.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pěkný příběh o staříkovi, který prochází těžkým obdobím a pere se s celým světem a sám se sebou. Ove má svá pravidla, je pracovitý, čestný a spravedlivý, občas se zdá, že nikoho nemá rád, ale čas ukáže, jaké má dobrosrdečné srdce.
5 hvězd.

16.06.2018 5 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Začátek vypadal velice slibně, ale autor neudržel nasazené tempo, kvalitu a děj se mírně zhoršoval. Konec se mi zdál i dost uříznutý. 55 %

- Stejně jako se příroda děsí prázdnoty, mysl touží po souvislém vyprávění - i kdyby si ho měla sama vyfabulovat.

-Každý člověk balancuje na tenké hranici dobra a zla. Každý je schopen ji překročit. A každý toho může litovat.

10.02.2018 3 z 5